Захранка+ течен ароматизатор?

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Аватар
ЖоретО
Мнения: 968
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 12:35
Риболов: фидер, мач
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 10 пъти

Захранка+ течен ароматизатор?

Мнение от ЖоретО »

Вчера в един риболовен магазин забелязах течен ароматизатор на Сенсас- "Хирономус". Заинтригуваме.. Обаче се съмнявам, че работи добре с каквато и да е захранка ( като аромат ). Та, интересуваме какво бихте препоръчали като комбинация и какво трябва да избягвам?
krasso
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Яну 14, 2008 21:11
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Мнение от krasso »

Работи си доста добре, но е предимно за студеният период, кгато се лови на хирономуси. Също съм го ползвал на Арката като съм си ароматизирал глината без да добавям захранка. Много ефективен метод когато е капризна рибата и не реагира на захранка.
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

А не е ли на торен червей този ароматизатор.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 249 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

butnik написа:А не е ли на торен червей този ароматизатор.
Сенсас имат и хирономус ароматизатор,който между другото действа добре,но наистина предимно зимно време и в ранната пролет. :wink:
Аватар
ЖоретО
Мнения: 968
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 12:35
Риболов: фидер, мач
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от ЖоретО »

Има и на торен и на хирономус.
Сигурен съм, че работи добре, ама в комбинация с какво?! Предполагам, че има разлика, ако се добави към захранка с аромат на ягода (например) или карамел ?! :roll:
krasso
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Яну 14, 2008 21:11
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Мнение от krasso »

Както ти казах работи предимно през студената част на годината. Респективно се добавя към зимните захранки с ниско хранително съдържание (не ягода) в комбинация с глина и евентуално хирономуси.
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

ЖоретО написа:Има и на торен и на хирономус.
Сигурен съм, че работи добре, ама в комбинация с какво?! Предполагам, че има разлика, ако се добави към захранка с аромат на ягода (например) или карамел ?! :roll:
най-добре към глината с нарязан червей или с фуи-то,към захранката няма смисъл,още повече,че са си ароматизирани,а в глината допълнително я подсилва,поне при мен ефекта е огромен,като добавка към нарязания торен.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
ЖоретО
Мнения: 968
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 12:35
Риболов: фидер, мач
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от ЖоретО »

butnik написа:
ЖоретО написа:Има и на торен и на хирономус.
Сигурен съм, че работи добре, ама в комбинация с какво?! Предполагам, че има разлика, ако се добави към захранка с аромат на ягода (например) или карамел ?! :roll:
най-добре към глината с нарязан червей или с фуи-то,към захранката няма смисъл,още повече,че са си ароматизирани,а в глината допълнително я подсилва,поне при мен ефекта е огромен,като добавка към нарязания торен.
Благодаря за точния отговор, точно това имах предвид. Мисля да пробвам този с торния червей на Искъра пък да видим как ще се отрази на платиките!
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”