Хладилни чанти

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Аватар
Ники Дончев
Мнения: 1567
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 2:54
Местоположение: София

Мнение от Ники Дончев »

за да изкарват повече замразявам една бутилка от кока кола с вода в фризера и я бухам в чантата :lol: моита е голяма де...ма върши страхотна работа тоя трик :lol:
ВсЕкИ дЕн зА РиБа мИ сЕ хОди...ЛуД Ли Съм..ИлИ дА
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Мнение от Leo »

Саки на теб ти трябва хладилна чанта като фризер :lol: Като видях колко наденица донесохте миналия път се уплаших :lol: То няма толкова в кварталното магазинче
vtcucu@abv.bg
Мнения: 359
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 11:02
Местоположение: В.Тьрново
получил Браво: 1 път

Мнение от vtcucu@abv.bg »

моита си я направих от кашон от банани и студиопор отвьтре .сьс 3 двулитрови шишета пьлни с вода и замразени изкарва 2 дни .отвьн я увих яко с тиксо .2 ролки отидоха ама не се мокри от росата .колкото по рядко я отваряш ,толкова повече време издьржа.и ми излезе за 4.50-5 лева не помня точно.
вси4ко ми е самодялано. самоук-некадьрник. стара джидия.......... скьпи такьми и ефтини чальми.пьрви умират мечтите
jylt
Мнения: 1388
Регистриран на: Пет Мар 14, 2008 19:21
получил Браво: 1 път

Мнение от jylt »

"Реализирах" си 2 такива от страничните капаци на климатиците,които си купихме(укрепване с тиксо естествено) и съм доволен от тях.На третият ден още има лед в бутилките,които ползвам за охлаждане и за питейна пода също(във всяка от тях слагам по 3 бутилки 1,5 л. замразени).
Миналата година обаче видях едно много добро решение,което смятам да използвам:кутия,просто събрана от парчета от синьото подобие на стиропора,залепена елементарно..Може да звучи смешно,но работи,и побира не само каса бира,а и други неща даже,а освен това служи и за маса примерно(от това по-добро-здраве) :)
Аватар
stiv1961
Мнения: 23
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 15:19
Местоположение: Stara ZAGORA
Обратна връзка:

Хладилна чанта

Мнение от stiv1961 »

Миналата година си купих от Метро тази чанта за около 8 лв.: Изображение Днес и направих малко тунинг: Изображение След обяд ще я снимам окомлектована/е без продуктите вътре/
На мъж, който знае как да чука, винаги му отварят.
Аватар
stiv1961
Мнения: 23
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 15:19
Местоположение: Stara ZAGORA
Обратна връзка:

Мнение от stiv1961 »

Както обещах-вече е готова за зареждане: Изображение Изображение
На мъж, който знае как да чука, винаги му отварят.
Footman
Мнения: 72
Регистриран на: Чет Юли 14, 2005 11:53
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Мнение от Footman »

stiv1961 - това е много добро.

Иначе да ви питам има ли смисъл от хладилните чанти, които могат да се включат към запалката?
(-_-)
Станимир
Мнения: 1763
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Станимир »

Footman написа: Иначе да ви питам има ли смисъл от хладилните чанти, които могат да се включат към запалката?
По-миналата седмица давах ток на едно BMW X5 на Шипока след като "Абе включихме само за 1 час хладилничето в запалката...", та.... Как да ти кажа, не смея да препоръчам подобна екстра.... :lol: :lol: :lol:
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Footman написа:stiv1961 - това е много добро.Иначе да ви питам има ли смисъл от хладилните чанти, които могат да се включат към запалката?
Много е гот, аз си купих - приложението му е, че когато търсиш ново място, което при мен на Искър и Марица е продължавало по 6-7-8 часа, хладилникът действа - но спреш ли, забрави. Единственото умно, което можеш да направиш, е да изкопаеш дупка на сянка и да заровиш хладилника, като от време на време мокриш дупката, а отгоре му държиш мокра кърпа - пешкир некакъв....
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
vtcucu@abv.bg
Мнения: 359
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 11:02
Местоположение: В.Тьрново
получил Браво: 1 път

Мнение от vtcucu@abv.bg »

еее да си похваля пак хладилния кашон.в наи големите жеги 7 часа след поставянето и вьв кашона извадих си мастичката абсолютно замрьзнала сьс кристалите вьтре.много се изкефих и си я изпуках с голям кеф и аирян.
вси4ко ми е самодялано. самоук-некадьрник. стара джидия.......... скьпи такьми и ефтини чальми.пьрви умират мечтите
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

С голям кеф, с голям айрян или и двете? ;)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
vtcucu@abv.bg
Мнения: 359
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 11:02
Местоположение: В.Тьрново
получил Браво: 1 път

Мнение от vtcucu@abv.bg »

абе с огромно удоволствие и 2 аирана.ама не можах да намеря по реката ,няква страст сьс 2 големи дини.
вси4ко ми е самодялано. самоук-некадьрник. стара джидия.......... скьпи такьми и ефтини чальми.пьрви умират мечтите
Аватар
Васил Ламбов
Мнения: 2082
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 23:24
Местоположение: sofia
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Васил Ламбов »

Пичове,тези охладители са пълен ташак,аз си купувам лед,подреждам чантата с доста бира и вода,а отгоре изсипвам 3кг.натрошен лед,и си пия 2-3 дена ледени напитки.Да уточня обаче,че това се случва само когато съм на риба с лодка...
hvani i pusni
Аватар
Д-р Най
Мнения: 1472
Регистриран на: Пон Май 15, 2006 22:30
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 203 пъти
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Д-р Най »

Мина дългата зима. Дойде пролетта, след нея лятото и започнахме да мечтаем не за греяно вино, а за хладна бира. Ето какво направих аз за хладна бира:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Както се вижда, кутията е турска, с обем 26 литра, от оная здравата, сравнително нечуплива и гъвкава пластмаса. Изолацията- от фибран 30мм. Фибрана не съм лепил, че се получава конденз и протича между изолацията и дъното и така- разглобявам, съхне и сглобявам. Получи се добре- 3литра замразена вода в бутилки от 0,5литра е охладителя и издържа около два дена и половина. Ако водата беше в по- големи бутилки- щеше да издържи повече. Добре, добре, ама не е съвсем добре- бутилка бира от 2 литра не се побира в кутията- ще взема по- голяма кутия от метро (пак от същите) и ще сложа 40мм фибран. Докато дойде ред да направя по- голямата кутия направих и това- индивидуална кутия за двулитрова бутилка бира- от 60мм стиропор, нарязан на квадратни шайби с размер 150х150 мм, отвора е изрязан с реотан, лепих със силикон. За дъно ползвах квадратна кухненска кутия от същата пластмаса и отвън обвих със сива ПВЦ лента (трябваше да е сребриста :roll: ) Сложих лентички велкро, за да се фиксира капака към кутията:
Изображение
Изображение
Изображение
Няма много търговски вид, ама върши добра работа. Бирата задържа приятна за пиене температура от закупуването в 8,30часа сутринта чак до 14 часа. (Хм, тя би издържала и повече, ама не я оставихме)
Наздраве! :lol:
...есть только миг
между прошлым и будущим,
именно он называется жызнь...
Таралежът е птица упорита. Не я ли ритнеш- не излита!
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”