Шаран VS Каракуда

Пържена, на фурна или скара и каква ли още не, рецепти разни, коя от коя по-вкусна ... ммм ...

Коя риба е по-вкусна?

Шаран
88
50%
Каракуда (таранка)
87
50%
 
Общо гласове: 175

Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

АКо е Шаран да е от ДУнава или от Ковачица (най-уникалния шаран си го купих от ковачица чист дунавски дивак) ! Но лично предпочитам каракудите ! Веднъж бях хванал 20-тина каракудляци не много големи около 200-300 г гледах ги един месец във ваната у банята само на студена чиста вода от чешмата ! После майка ми зела че ги изпържила ! Малко ми стана кофти че си ги кътах за едно язовирче да ги пускам но пък от чистата вода в която си плуваха бяха станали невероятни нямаше такъв вкус ! А и каракудата я няма тази двойна костица в гърба кадето шарана я има и се забива доста гадно в гърлото :)
fox1
Мнения: 184
Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 9:13

dfd

Мнение от fox1 »

:x кости или тлъстини гнус
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Каракудата въобще не я харесвам иначе Шаран от Дунав е направо супер.За мезе с изстудено бяло вино.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Fishmaster
Мнения: 347
Регистриран на: Сря Окт 03, 2007 18:03
Местоположение: Добрич

Мнение от Fishmaster »

Жълтата каракуда за която спомена един от колегите нее ли аржентино???Защото и на нашия язовир във с.Пачи Дол я имаше и то доста преди да заиграят мрежите.Излизаха екземпляри по1000-1150гр на пружина и торен червей.А иначе аз твърдо заставам зад всички коино предпочитат таранката заради вкусовите и качества .За хайверът не мога да кажа защото не съм ял през животът си шарански хайвер и нямам намерение да го правя. :evil: :twisted: :twisted:
Аватар
tishoo
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 10:40
Местоположение: Панагюрище

Мнение от tishoo »

Един глас за каракудта, няма по вкусна риба.
KRIKO
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Май 06, 2008 18:55
Местоположение: Хасково

Мнение от KRIKO »

tishoo написа:Един глас за каракудта, няма по вкусна риба.
Напълно съгласен,ако е едра де.
Аватар
overkill
Мнения: 571
Регистриран на: Вто Ное 13, 2007 12:13
Местоположение: Свищов
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 7 пъти

Мнение от overkill »

Айде и един глас за тараните и от мен а шарана според мен няма никакви вкусови качества което налага разни подправки докато натуралната каракуда с оня сладникав вкус ,просто нямат сравнение двете риби :)
Ходя по каменяци и меткам изкуственяци
http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php?act=idx
http://www.youtube.com/watch?v=vZw220v4YQQ
MiTeTo
Мнения: 273
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 1:17
Риболов: Риболов с щека
Местоположение: Sofia

Мнение от MiTeTo »

на мен лично и 2-те ми харесват но каракудата е по хубава шарана единствено дивия шаран не е мазен
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

Който е ял каракуда от Рабишкото езеро, шаран няма да погледне повече. Тъй че съгласявам се, зависи от мястото, но все пак гласувам за каракудата.
Публикувай отговор

Обратно към “Как да я сготвим?”