Имам си язовирче

Разправят, че не всичко било риболов.
Публикувай отговор
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

За толстолоб виж Номиком какво ще ти предложат.
(ама вие плувкарите, акъл нямате) :wink:
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
TRANSKI RIBAR
Мнения: 5639
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 19:43
Риболов: и жени
Местоположение: Дружба 2
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 17 пъти

Мнение от TRANSKI RIBAR »

Kriss написа:За толстолоб виж Номиком какво ще ти предложат.
(ама вие плувкарите, акъл нямате) :wink:
Благодаря ще проверя :) :wink:
Епа то требе се изчисти и щуки да пущим че пукнат там
Спокойствие все по за кратко....кво да ти кажа...о батко баткоо...
Аватар
Torsade
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 23:33
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Torsade »

Щуки не пускай, че ще съжаляваш после.
Malibukayak X-13
><((((*>
Хариус
Мнения: 2409
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Хариус »

Torsade написа:Щуки не пускай, че ще съжаляваш после.
Да, сигурно по-добре ще е въобще да няма хищник :roll: Страхотно предложение :lol:

За такъв гьол /беден на кислород/ щуката може би ще е единствения хищник, който евентуално би оцелял :idea:
Аватар
fisherman_
Мнения: 483
Регистриран на: Пон Май 15, 2006 18:56
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от fisherman_ »

Ма то мноо арно бре Трънски.
Да си меткаш със здраве у него докато си пиеш ракията. :D

Водната леща е като трън в г**а, дано след почистването успееш да я контролираш.
Настане вечер - месец изгрее, звезди обсипят сводът небесен; гора зашуми, вятър повее, - Авансът пее рибарска песен!
ricono
Мнения: 404
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 10:21
Местоположение: София
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Мнение от ricono »

Понеже язовирчето, което си взел (да ти е честито!) до някъде прилича на едно друго за което вече бях писал в една друга тема ще си позволя да се самоцитирам :oops:
"По този повод ще разкажа за един язовир в който бе направено нещо подобно. Язовирчето се намира до едно Троянско село, големината му е около 10 декара, най голямата дълбочина е около 2 метра, дъното е тинесто, и е доста обрасло с тръстика, папур и водорасли. Преди 11, 12 години беше пресушено и всичкия шаран беше изловен, останала беше само една локва в която слънчаците оцеляха. След това постепенно язовирчето се напълни, но никой не ходеше за риба на него, само дечица ходеха да скубят слънчаци. Явно някой беше пуснал каракуда (или патици я бяха пренесли), но в един момент дечицата започнаха да ловят каракуда, и то доста прилична, че като се юрна цялото село, че като почна едно ловене, консервиране, хранене на прасета и каквото още се сетите, докато не я намалиха до толкова, че само по-разбиращите да продължат да ловят не мирясаха. Така или иначе след този бум, и след цялата еуфория, продължила почти два риболовни сезона, беше останала все още доста каракуда, но значително по-дребна. Някъде по това време сигурно някой беше пуснал щука. Аз не знаех за това и продължавах да си ловя каракуда, но ми правеше впечатление, че с времето (говоря за поне 3, 4 години) каракудата постепенно намаля (ходя там рядко- примерно 5-6 пъти годишно), та си мислех, че това е заради прекомерния улов. Преди 4, 5 години чух, че са хванали щука, и пак като се започна една, не е за разправяне. Хора от всякъде, лодки (!), салове (дечицата), въобще пълна обсада. Най-голямата, която се хвана била около 7 кг. Някъде пак по това време се намериха "умни" глави, който прекараха един гриб с трактор през цялото язовирче. До колко е била успешна простотията им не знам (доста е обрасло), но след случката ентусиастите намаляха. Преди 3 години един самодеец го взе под аренда и го източи. В последствие се отказа, но язовирчето стоя една зима почти празно и в локвата оцеляха много малко каракудки и слънчевки (пак). Сега отново е пълен и в него (самоинициативно) са пуснати каракудки и уклей (поне това хванах последния път).
Еиии, уж конкретно, а пак каква лакърдия стана- сОри!
Изводите: според мен е грешка да се пуска такъв сериозен хищник в такъв малък водоем, това наистина се прави в угоителните басейни на шарановите рибовъдни стопанства, но там целите са съвсем различни. Щуката се пуска при едри шаранчета, които да не са и плячка, с цел борба с "плевелните" (каракуди, бабушки, псевдоразбора), които "подяждат" шаранчетата. Във водоеми, които не се използват за интензивно рибовъдство ролята на хищните риби е по-скоро на санитари. По мое мнение, е разумно да се пуска щука във водоеми с големина над 50 декара, така има по-голяма възможност да се стигне до равновесно съотношение между популациите на хищник и жертви за дълъг период от време (при липса на външна намеса).
Как бих го зарибил аз (горното язовирче), или по-скоро как го виждам, като видов състав:
1. За дъното - Шаран и Лин
2. За обрастването - Бял амур
3. За планктона - Уклей и Бабушка
4. Кефал - за да има и някаква риба с хищна мисъл в главата "
Мисля, че посочените по-горе видове ще са подходящи за твоето язовирче.[/img]
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

ricono написа:4. Кефал - за да има и някаква риба с хищна мисъл в главата "Мисля, че посочените по-горе видове ще са подходящи за твоето язовирче.[/img]
Всичко добре, ама жална му майка на кефала при условията, които описва Трънски :roll: :roll: :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

абсурд е да се мисли, че щуката може да изяде останалата риба...
единствено "човешкото" присъствие води до непоправими последствия...
Кавичките са, защото за мен тия дето ловят по 20-30кг каракуда и после си хранят прасетата с нея не са хора!
TRANSKI RIBAR
Мнения: 5639
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 19:43
Риболов: и жени
Местоположение: Дружба 2
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 17 пъти

Мнение от TRANSKI RIBAR »

Kaто за начало АКО намеря ще пусна само амур.,...ама хич не било лесно всеки се опитва да те метне с някой лев и съм бесен втори ден....
Иначе въпреки пелената докато го чистехме изкарахме две трофейни каракуди едни такива черни :lol: пак ги пуснахме де да видим ще докарат ли две кила след година :lol:
p.s.ricono благодаря за съветите :)
Спокойствие все по за кратко....кво да ти кажа...о батко баткоо...
venci72
Мнения: 1999
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 19:06
Риболов: на леб...

Мнение от venci72 »

:shock: е честито бе трънчанин :lol:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

TRANSKI RIBAR написа:Kaто за начало АКО намеря ще пусна само амур.,...Иначе въпреки пелената докато го чистехме изкарахме две трофейни каракуди едни такива черни :lol:
Бе, Трънче, дървена главо, от кво мислиш, че са черни :roll: Земи го направи като хората, после ще идваме, ще си плащаме, ще си поизбиеш масрафа...Така и лука ще изядеш, и боя, па и парите ша фърлиш...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
TRANSKI RIBAR
Мнения: 5639
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 19:43
Риболов: и жени
Местоположение: Дружба 2
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 17 пъти

Мнение от TRANSKI RIBAR »

Докторееее че се изчисти с пустия амур само да се сдобием с него....че май е по лесно да намерим злато отколкото тия ми ти амур,инак казах вече няма да е платено а само приятели ще ходят
Спокойствие все по за кратко....кво да ти кажа...о батко баткоо...
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Ти вярно си дървена глава вземи та го направи както ти се казва с тоя Амур нищо няма да направиш да знаеш ,че и той няма да издържи в това блато щом като няма и никъква проточна вода хептем.Ама явно си знаеш твоята и това не възприемаш от съвети и преди ти казах "бързата работа срам за майстора".
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

TRANSKI RIBAR написа:...Иначе има приток на вода и за 25г никога не само не е пресъхвало а не е и спадало се такова си било :lol:
TRANSKI RIBAR
Мнения: 5639
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 19:43
Риболов: и жени
Местоположение: Дружба 2
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 17 пъти

Мнение от TRANSKI RIBAR »

Значи проточна вода има влива се едно поточе само август месец почти пресъхва поточето :wink:
Спокойствие все по за кратко....кво да ти кажа...о батко баткоо...
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”