Мотор за лодка

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
vlax
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 20:35

Мотор за лодка

Мнение от vlax »

Здравейте. От извесно време се каня да си направя електрически мотор за лодката,защото не ми се дават 200 лева и нагоре за готов фабричен мотор. Ако някой си е правел да даде идеи и мнение./Минава ми през ума да си купя и ползвам евтин електрически винтоверт 30-40 лева.Има и регулатор на оборотите и редуктор.Проблема ми е как да го водоизолирам-стойката не е проблем./
Предварително благодаря.
Аватар
chopara
Мнения: 226
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 21:09
дал Браво: 33 пъти
получил Браво: 34 пъти

Мнение от chopara »

хрумна ми една много калпазанска идея Значи витлото е свързано за мотора с по-дълга ос някаде кам 1.5м < моторат се намира на борда на лодката под наклон така че витлото да е във водата, ако ме разбра
kiril_bulgaria
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 19:53
Местоположение: Царево
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от kiril_bulgaria »

Значи, бил съм малък. Такива двигателчета имаше, казваха се "ТУМБЕР", но с бензинов двигател. Дядо ми беше рибар и имаше лодка с такова моторче. От едната страна на кувертата беше двигателчето, а от другата страна се пускаха мрежите. Такива ми са спомените отпреди 40години.
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

от цялата работа единствения смисъл ще е, че сам си го направил... нито по-евтино ще ти излезе, нито по-добра работа ще ти върши... :shock:
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”