Дайте някоя читава рецепта за распер!

Пържена, на фурна или скара и каква ли още не, рецепти разни, коя от коя по-вкусна ... ммм ...
Аватар
docenta
Мнения: 763
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 13:30
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Дайте някоя читава рецепта за распер!

Мнение от docenta »

Здравейте колеги,
Онзи ден хванах няколко распера по над килограм и триста. Най-мразя да пържа рибата, защото не е здравословно, а понякога не е и вкусно.
Сигурен съм, че някой от вас знае хубава рецепта за распер и ще я сподели, та да не бастисвам бадева рибата.
Благодаря предварително!
Мъдете здрави,
па другото ще се оправи!

Риболовна академия "Негован"
Правописната полиция - срещу езиковия тероризъм!
CORMORAN
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 22:46
Местоположение: Силистра
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от CORMORAN »

Обезкостяваш-вадиш двете филета и на скарата,около 6 мин.,после обръщаш,пак 6 мин. Филетата може да ги нарежеш на 2 или 3 парчета, да не се къса като я обръщаш.Предварително ги намажи с малко олио да не залепя за скарата.Сос-половин кофичка кисело мляко,половин майонеза,чесън,копър,сол-разбиваш с пасатора и поливаш вече опечените парчета.Пиенето-по твой избор........
Footman
Мнения: 72
Регистриран на: Чет Юли 14, 2005 11:53
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Мнение от Footman »

Распера вкусна риба ли е? Тъй като не съм чувал много, много да се готви.
(-_-)
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Като всеки един хишник има вкусно месо и обилие от костици.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Рибата - особено екземплярите над 3 кг. са с доста сухо месо, едри кокали и много безвкусни. Не си струва загубата на време за готвене. Уклея, кротушките и дребният морунаш са 100 пъти по-вкусни.
dankata
Мнения: 672
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 20:35
Местоположение: София
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 356 пъти

Мнение от dankata »

Ето ти две изпробвани рецепти, за които ти трябва само сол и филето от рибата:
На керемида
Изображение

Пушен
Изображение

Ааа, да не забравяме и бирата ;)
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Мнение от Asio »

joro_olyмпус написа:Рибата - особено екземплярите над 3 кг. са с доста сухо месо, едри кокали и много безвкусни. Не си струва загубата на време за готвене. Уклея, кротушките и дребният морунаш са 100 пъти по-вкусни.






Тотално БЕЗХАБЕРИЕ относно готвенето на риба . Колега по добре си поствай по някоя друга тема , защото виждам че тази изобщо не ти е ясна, ама изобщо. Моят майстор готвач би те заритал из кухнята за подобно крайно некомпетентно изказване .
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Мнение от Asio »

Footman написа:Распера вкусна риба ли е? Тъй като не съм чувал много, много да се готви.




Това лично за мен е най-смешният пост в този форум . Вие като колега от Русе не би трябвало да споменавате подобно лишено от вкус мнение .

Утре, аз ще размразя един добър екземпляр распер от фризера и ще го приготвя по моята лична рецепта която ще споделя с вас, защото не желая да виждам подобни лишени от всякакъв смисъл изказвания на хора живеещи по брега на Дунав. Распера е една удивително вкусна и здравословна риба от голямото семейство на шарановите риби. Все едно аз да кажа сега че шарана е пълна пумия. Е мойте извинения, но нека некомпетентните по тази тема да замълчат. Любители на Расера , очкваите моята топ рецепта за приготвяне на тази вкусна риба. Бъдете живи и здрави, наслаждавайте се на своя улов и не забравяйте , че рибата е най-здравословното меню в човешката история, безспорен символ на здраве и дълголетие. :D
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Колега, само да ти обърна внимание, че всеки твой пост е потенциално конфликтен! И стилистичната издържаност ни най-малко не оправдава подобно отношение...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Мунчо написа:Колега, само да ти обърна внимание, че всеки твой пост е потенциално конфликтен! И стилистичната издържаност ни най-малко не оправдава подобно отношение...
Колега Asio помисли над това което ти е написал Мунчо!!!
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Мнение от ivo Vratsa »

joro_olyмпус написа: Уклея, кротушките и дребният морунаш са 100 пъти по-вкусни.
Е кое по точно не е вярно тук, колега Аsio? :roll:
Спининг клуб "Абичи"
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

ivo Vratsa написа:
joro_olyмпус написа: Уклея, кротушките и дребният морунаш са 100 пъти по-вкусни.
Е кое по точно не е вярно тук, колега Аsio? :roll:
Ами щеше да е вярно, ако беше написано така:
Уклея, кротушките и дребният морунаш са МИ 100 пъти по-вкусни. :lol:
Дет викат руснаците "на вкус и цвет, товарищей нет.

Иначе, като изключим реЗките квалификации бих се доверил на Асен, който е професионален готвач. :idea:
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Росен »

А, ве, Павка, той снощи изпусна ли се за рецептата, изтървах ли я? Айде давайте, че утре съм за распери, да знам к'во да ги правя ... :wink:
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

...

Мнение от Asio »

Конфликтно или не това е. Всеки има право да си изказва мнението както си пожелае . Днес не успях защото ме заангажираха изненадващо, утре съм (вече днес) на Сребърна за щука, Вдругиден обаче рецептата ще е тук. Повече от сигурен съм, че след като я опитате , распера ще стане по-търсен обект. Хапвайте наздраве и не ме закачаите поне на тема готвене, много време мимам по кухните, и у дома и по някой елитни ресторанти .
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

Междувпрочем на последното състезание на Тунджа хапнах распер приготвен от местният готвач и ми хареса. Явно всяка манджа си иска майстора!
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Публикувай отговор

Обратно към “Как да я сготвим?”