Избор на лодка

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
Vassil
Мнения: 546
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 12:30
Риболов: Spin, Ice Jig & Relax
Местоположение: София
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 39 пъти

Избор на лодка

Мнение от Vassil »

Здравейте,

Прегледах предните теми за избор на лодка, но тъй като не намерих отгвор на всчките ми въпроси пускам нова тема.

Решил съм да си купя лодка, но понеже досега не съм имал и съм ловил най-вече от брега изпитвам трудности при избора.
Лодката ще ползвам за сладководен риболов на леко. Първоначално няма да взимам извънборден двигател, но за в бъдеще бих взел колкото да се придвижвам до мястото на риболов. Планирам да отделя 1000-1300 лв за покупката. При този бюджет бих искал да знам кой е по добрия вариант надуваема или твърда лодка, е коя е по стабилна. Искам да бъде удобна за риболов на двама души. След като ме насочите кой от двата типа лодки е по удачен бих искал да знам коя марка лодки са най-добри с оглед на цена/качество.

Благодаря предварително
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

за избора твърда или надуваема е важно да уточниш дали имаш къде да съхраняваш твърдата...
При еднакви размери надуваемата е в пъти по-стабилна.

Аз лично мога да ти предложа надуваема с алуминиев под - 2.70м = 1100лв, 3.00м = 1200лв, 3.30м = 1300лв. Нови с 1 година гаранция.

И трите модела са достатъчно големи за 2 души. На 330-ката дори 3-ма човека спининговат нормално без оплаквания цял ден /проверено е/
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Tedo написа:При еднакви размери надуваемата е в пъти по-стабилна.
:!:
Твърдият под ти е задължителен, май най-добре е алуминиев.
Твърдата, естествено, също има предимства. Но водещи са ти условията за превоз и съхранение. А оттам натаък изборът е лесен. ;)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Shtukata
Мнения: 604
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2005 18:07
Местоположение: Столицата
Обратна връзка:

Мнение от Shtukata »

здрасти Василе
Не,че имам супер-ултра богат опит с лодките,но мисля, че ще мога да ти помагна
Щом си решил по-нататък и мотор да взимаш значи се насочваш или към надуваема
с дъска или към пластмасова...другото е вятър работа :wink:

-как ще я транспортираш въпросната лодка
за твърдата ти трябва или колесар или подходящо возило(Пасат Б3 например :lol: )
за надуваемата имаш опция спадната в багажника
-надуваемата е по-капризна от твърдата(не може да я теглиш"като хамалин")
а и воблерите по-лесно проникват в нея :lol:
-надуваемата е в пъти по-стабилна и държи на вълни без проблем!
(както вече споменаха колегите)
-твърдата(пластмасовата) е по-лесна за подръжка и може да се обслужва
от двама души без проблем(говоря за размер от порядъка на 2.80-2.90)

п.с. Тедо пишати ти ЛС да ми пуснеш една офертичка :wink:
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

това за проникването на воблерите не е баш така - трябва да е някъв океански воблем с 2/0 тройки за да се забие в борда... нормалните /вкл щукарски/ тройки само се пързалят по борда понеже радиусът е голям.
Аватар
cecko
Мнения: 781
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 10:24
получил Браво: 1 път

Мнение от cecko »

Ако не ти е проблем съхранението и транспортирането аз лично ти препоръчвам твърда на около 3-3.20м за 2 човека. Ако ще взимаш надуваема от мен да знаеш(та да ме не псуваш после) :wink: по малко от 3.80-4м не ти трябва. Загледай се в офертите за надуваеми лодки. На много от тях пише вътрешните размери и ще видиш че и от 4м. надуваема лодка вътрешното ти пространство е едва 3м. При твърдите пространството е много по добре оползотворено. Наскоро пробвах 3.20 надуваема е за двама си е теснотия. За стабилността наистина надуваемата е по добра (един от най-важните показатели според мен). Но комфорта е в полза на твърдите. (изключвам надуваемите над 4.м.
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

cecko написа:...Ако ще взимаш надуваема от мен да знаеш(та да ме не псуваш после) :wink: по малко от 3.80-4м не ти трябва...
така е - най-добре от тази и нагоре :lol: :lol: :lol: :
Изображение
Аватар
cecko
Мнения: 781
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 10:24
получил Браво: 1 път

Мнение от cecko »

Те тая на Тедо е идеална ма ще се дърпа малко за парите. :lol:
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

еми затова - 3.00м или 3.30!

Аз иначе имам и по-големи... Ей тая например не мога да я хвана на един кадър в халето:

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

то при лодките горна граница няма...
Аватар
Vassil
Мнения: 546
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 12:30
Риболов: Spin, Ice Jig & Relax
Местоположение: София
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 39 пъти

Мнение от Vassil »

Благодаря за коментарите. Така като гледам май ще се насоча към надуваема с алуминиево дъно, въпреки че и на твърдата съхранението не ми е проблем.
Тедо, например тази лодка BD300, която си ми предложил с една или две пейки е? Защото бих искал някоя с две.
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

Vassil написа:Благодаря за коментарите. Така като гледам май ще се насоча към надуваема с алуминиево дъно, въпреки че и на твърдата съхранението не ми е проблем.
Тедо, например тази лодка BD300, която си ми предложил с една или две пейки е? Защото бих искал някоя с две.
с 2 пейки са 360см и нагоре...
330-ката е с една пейка, но има място /държачи/ за още една... самата дъска не е скъпа, а може и сам да си направиш втора...

"Оператора" на мотора обаче не се чувства много удобно, ако е седнал на задната пейка, защото ръчката му идва в гърба... Отстрани на балона му е по-удобно...

на всеки предлагам да дойде, да види, да седне в една-две лодки... ако трябва и до Пънча ще направиме един тест-драйв... Засега от форума никой не е дошъл да гледа... Сякаш се чувстват задължени като видят една лодка, да я купят... :lol:
Аватар
tintarelius
Мнения: 435
Регистриран на: Пон Дек 10, 2007 12:59

Мнение от tintarelius »

пич не е лошо да кажеш каде могат да се видаттея лотки бре.
team fish masters
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

при интерес - на ЛС... все пак това не ми е личния форум за реклама :lol:
Аватар
Vassil
Мнения: 546
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 12:30
Риболов: Spin, Ice Jig & Relax
Местоположение: София
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 39 пъти

Мнение от Vassil »

Tedo написа:с 2 пейки са 360см и нагоре...
330-ката е с една пейка, но има място /държачи/ за още една... самата дъска не е скъпа, а може и сам да си направиш втора...

"Оператора" на мотора обаче не се чувства много удобно, ако е седнал на задната пейка, защото ръчката му идва в гърба... Отстрани на балона му е по-удобно...

на всеки предлагам да дойде, да види, да седне в една-две лодки... ако трябва и до Пънча ще направиме един тест-драйв... Засега от форума никой не е дошъл да гледа... Сякаш се чувстват задължени като видят една лодка, да я купят... :lol:
Meрси за инфото. Аз ще мина да я видя, но тъй като я планирам за следващия сезон няма да е още утре, та като реша ще ти пусна ЛС.

А някой знае ли на Suzumar лодките качеството отговаря ли им на цената?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”