Колко грама макара ?

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
haga
Мнения: 26
Регистриран на: Нед Апр 16, 2006 20:41

Мнение от haga »

Разпъваш болото,слагаш макарата на държача,с пръста пред макарата намираш точката на баланса.Разстоянието не трябва да бъде повече от 20-25 см.Колкото по малко е то баланса е по добър.По този начин си подбираш макарата по тегло.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Тиса Лондер с колко стотин грама макара би се постигнал такъв баланс на 6 метра например.500-600-700 :lol:
hobie revolution 13
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

RIMOHIT написа:Тиса Лондер с колко стотин грама макара би се постигнал такъв баланс на 6 метра например.500-600-700 :lol:
Имам ИДЕЯ! :idea: :idea:

Левака да вземе от Емо-83 единия Авет и да пробва с Тиката дали ше се получи БАЛАНС!!!
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
haga
Мнения: 26
Регистриран на: Нед Апр 16, 2006 20:41

Мнение от haga »

Най точно само с проба,но към 300гр. може.Теглото на болото в разпънато състояние е едно ,т.е. от дъжината се получава по голямо натоварване на ръката,а в събрано е съвсем друго.Ето защо се избира макара спрямо пръчката.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 357 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Мнение от MapuaH »

Васко, взимаш болото, отиваш в магазина и започваш да пробваш. Мисля, че 2500 би трябвало да е добре, ама не знам защо не ти е пснала..... Я кажи, ако не е тайната какви са болотата ?

На Тика Уондър 6 м. съм със Stradic GTM 2500 RA - идеална е, a на Тика Страндарт 5 м с Плюгер Президент 25 , т.е най-малкия. Вярно малко малък е, но не усещам пръчката в ръцете си :) Сега съм решил да му заприходя един Страдик 2500, но с преден аванс на него. Ще заспи сигурно. За съжаление не успявам да намеря добра цена все още на макаричката.........
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Coarseman написа:Левака да вземе от Емо-83 единия Авет и да пробва с Тиката дали ше се получи БАЛАНС!!!
Имаме познал правилния подход! :lol:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Coarseman написа:
RIMOHIT написа:Тиса Лондер с колко стотин грама макара би се постигнал такъв баланс на 6 метра например.500-600-700 :lol:
Имам ИДЕЯ! :idea: :idea:

Левака да вземе от Емо-83 единия Авет и да пробва с Тиката дали ше се получи БАЛАНС!!!
Пробал съм Тиката с мултито Шимано,нещата заспиват така че слагайте по големи топузи за баланс. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Coarseman написа:Има си друг начин за балансиране на болота ама той е доста бая селски и не на сички им аресва-с противотежести в задния край на гегата,за мен работи перфектно макар че общото тегло се увеличава значително.
Корс, а какво става ако се премести малко макародържача?
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Ivan VP написа:Корс, а какво става ако се премести малко макародържача?
Губи се работна дължина,това се получава! :D :D

Не знам баце,ти си специалист по тея игри,аз никога не съм се занимавал да си местя държачите,в смисъл едно че ми липсват умения за такова нещо и второ че все си мисля че производителя требва да е преценил къде баш да го сложи.
Са, верно нали че не винаги се получава,амъ.......
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Ivan VP написа:
Coarseman написа:Има си друг начин за балансиране на болота ама той е доста бая селски и не на сички им аресва-с противотежести в задния край на гегата,за мен работи перфектно макар че общото тегло се увеличава значително.
Корс, а какво става ако се премести малко макародържача?
Принципа на риболов с болонто(поне при мен) е да го подпрем на тумбако и да го държим у десната кльопавица,Ванка ако преместиш макродържача по на пред става по неудобно и ще ми отече кьопавицата,така мислим аз!!! :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Здраво,
само питам по въпроса с преместването. Все пак, болото поне в моят поглед не е пазарска везна. :D :D :D Но, в детаили предпочитам да обсъдим въпроса на маса. :D :D :D Явно, обаче, Корса обмисля, какви тежести да постави и затова го няма. :D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Ivan VP написа:Явно, обаче, Корса обмисля, какви тежести да постави и затова го няма. :D
Току що поставих 2Х100 грама баце и мислим че БАЛАНСА отива към нормализиране..... :D :D :D
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Съгласен съм и подкрепям първите постове на Корса и Токо, таз простотия с пълненето на дръжката със сачми съм я правил, най-вече с руските телескопи - то затова съм толкова як в ръцете...
:D Дотук никой не се сети да спомене собствено тегло, дължина на ръцете и обиколка на корема, ако щете - не е майтап, Левакът правилно го каза... :D Тук мое си теоретизираме до полуда, но като се окомплектова тоягата, като се пометка ден-два, ще се изяснят нещата - за жалост, постфактум... :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Coarseman написа:
Ivan VP написа:Явно, обаче, Корса обмисля, какви тежести да постави и затова го няма. :D
Току що поставих 2Х100 грама баце и мислим че БАЛАНСА отива към нормализиране..... :D :D :D
Чшш алоуу кой се мъчиш да лъжеш бре??? У 20.50 бил поставил 2Х100 грама,бухахахаха, нали женати ще те утепа бре. :lol: :lol: :lol: :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Хариус
Мнения: 2409
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Хариус »

Боло не съм ползвал, но от наблюденията ми върху клиентите мога да кажа, че се предпочитат малки и леки макари. Не заради баланса /пълен смях е да се търси такъв на 6 метрова гега/ а защото са леки и съответно не ти тежи. Даже доста хора си взимат мини модели за целта.

Поздрави!
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”