Фотосесия Уаху с харпун и Акули от Jose Wejebe

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Фотосесия Уаху с харпун и Акули от Jose Wejebe

Мнение от Любака »

Надявам се да ви харесат:
Изображение
Стийв Роджърс зарежда харпуна.
Изображение
Захранване.
Изображение
Акула Чук - Красота и Грация.
Изображение
Руш Малц се подготвя за отбрана на щик.
Изображение
"Чука" идва :!:
Изображение
Все по-близо и по-близо...
Изображение
"Обикновено им даваш да близнат харпуна и те си заминават..." Руш Малц.
Изображение
Нежно отблъскване...
Изображение
...Раздяла...засега...
Изображение
Стийв Роджърс се гмурка за Уаху.
Изображение
Гмуркане, на прицел, рибата е в мерника.
Изображение
Стийв бори рибата а Хосе снима.
Изображение
Изображение
Борбата продължава!
Изображение
Ръш се гмурка в дълбините, за да спаси рибата си от акулите.
Изображение
Малко късно (но все пак "малко") отхапана е само опашката :idea:
Изображение
Изплуване с рибата в ръка.
Изображение
Ръш презарежда за всеки случай - акулите и уаху са навсякъде събрани от захранката... и кръвта...
Изображение
Ръш Малц и Стийв Роджърс в едър план с улова - всеки пази другия (включително и оператора зад камера Хосе Вежеб) акулите имат кофти навика да идват от сляпата точка на полезрението...
Изображение
Айде на вечеря...
Изображение
Добре охранени екземпляри.
Изображение
Е това си е цял лов :shock:
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Оахуто е бьрзо като торпедо,тялото му прилича на такова и как се цели и бие това в открита вода сьвсем ми обьрка понятията за риболов.
Това го гонят тук покрай плуващи водорасли,но то там вьрти и дебне малките рибки,ти само чакаш в засада.

Другото е,че акулата отхапва пьрво опашката на рибето,чака да умре от загуба на крьв и я налапва после.При пьрва атака на какво да е и риба с отхапан задник МЕН МЕ НЯМА ако сьм направил грешка да скоча вьв водата.Една кафява черта оставям само,а какво остава да снимам :shock: :shock: :shock:


Тия са луди,друго няма какво да кажа.Това да скочиш в открито море и да се бьзикаш с обяда на хишниците там не е много за нормални хора.


Снимките обаче кефят :D :D :D
Go BIG or Go Home!
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Любака »

Нали, аз лично кафявата диря бих я оставил дори и да не съм във водата - малка акулка съм гонил във флорида със едно серкме по плитчините ама нямаше повече от метър и нещо ама тези ми се струва че имат допълнителни клапи на сърцето или задбъбречните им жлези са хиперфункционални или знам ли къв им е случая може да са се върнали от ирак или афганистан - знае ли ги човек - обаче наистина много ме изкефиха с тая фотосесия... Това не е като да идеш с бригада в чуждо село да забиваш каки и да те ошамарят и керемидите - тука може и да не остане нищо за ошамарване... :twisted:
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Аватар
kukata
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 22:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Re: Фотосесия Уаху с харпун и Акули от Jose Wejebe

Мнение от kukata »

Да Любак харесва ни! И то много! Благодаря за репортажа, обаче мен ако питате...абе и тия няма да си умрат в кревата.
Любака написа: акулите имат кофти навика да идват от сляпата точка на полезрението...
Изображение
И аз така съм чувал!
Доколкото съм запознат с океанския подводен риболов, като се ходи в опасни зони където гъмжи от акули, баракуди и други опасни морски твари задължително си взимаш една баскетболна топка! Влачиш я на около 15м след теб и до нея нанизваш по въжето отстреляната риба. Ако кръвта и привлече някоя акула, то тя ще атакува първо нея и човека ще има възможност да остави кафява черта(това ме разби)! :D :D :D Тези пичове са страшно лакоми! Просто няма начин да не ги знаят тези неща и въпреки всичко не си изостават плячката! :D
Не винаги по-голямата риба е най-добрата!
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Мнение от Cougar »

Това сигурно е абсолютната противоположност на риболова (като понятие) който нашите колеги от България правят, та и на моя собствен. :D Може би по-точната дуба ми била "подводен лов на тигри".

Интересна концепция, която ще се задоволя да изучавам само от снимков материал. :lol:
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Cougar написа:...която ще се задоволя да изучавам само от снимков материал. :lol:
Абсолютно! :lol:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

Абсолютно съм съгласен с пумата! Кат тийнейджър и после младеж се увличах от подводният риболов(вярно е по-близко до лова), но откак барнах спининг и не се сещам даже......а за "нокил" не може и да се помисли даже.
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Любака »

Винаги ми е било много интересно да видя какво "още" има по света... И тези ме впечатлиха - клуб адреналин ама доста шокираща ситуация като цяло. Поздрави на всички - напълно съгласен, че не е моето разбиране за риболов а точно това - "още нещо оттам някъде си". Повечето хора с които се запознавам в интернет са изключително страстни привърженици на хвани-пусни и единствено в редки случаи на неспасима риба нещо стига до масата (аз още не съм го стигнал това ниво и от време на време похапвам)... Тези ще си останат за мен в графа "не им е писано да ги бесят"...
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
caveman
Мнения: 280
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 2:37
получил Браво: 1 път

Мнение от caveman »

Прекрасни снимки!! :D :D

Се запознаех преди около една година, с една компания харпунисти които ловят блyфин тyна тука в Кипер и в Гърция в отвореното море... знаят от къде минават големите туни, и "захраняват" много добре с няколко кила сафрид и сардела... тона приближава за да се храни и.... БУУУУМ точно в главата... извадят някакви чудовища над 200 кила! :shock: :shock:
Снимали са и един двд преди няколко години, "в синьото никога не си сам" можеби Цербер да го е гледал... :arrow:

http://www.diveshop.gr/shop/product.asp ... pathfinder
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”