От краката ..към главата!.. или новата ми жилетка

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
bibobibob
Мнения: 446
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 17:18
Местоположение: БУРГАС
дал Браво: 1 път

От краката ..към главата!.. или новата ми жилетка

Мнение от bibobibob »

въпреки че още нямам каяк ..което надявам се скоро да се промени!!!.. си закупих спасителна жилетка рибарско изпълнениеИзображение...която спокоино ако се махнат подплавъците си става рибарски елек с 10 джоба.! Изображение...ето я снимана със светкавица за да се видят светлоотражателните части!.. ТТданните и са ..до 90кг...има каишки за през четала,да не я загубиш някъде...10 джоба ..4ри от които вътрешни..махаща се яка на дзип.. пласмасови джипове..възможност за коригиране на ширината..а фирмата ..за да няма реклама..на лични
Hobie Mirage Adventure Island
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

честито.
китайските жилетки с много джобове са познати на мнозина (awa shima, qxw и др.) предвид стотиците продадени през последните години на нашия пазар.
по принцип, те не са типично каякарски жилетки заради кройката си, но надявам се, че ще ти е удобна и ще ти върши работа.
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
bibobibob
Мнения: 446
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 17:18
Местоположение: БУРГАС
дал Браво: 1 път

Мнение от bibobibob »

дай боже да си я нося със здравве! :D ..селва какво стана с каяците ..че бургаската група тръпне в очакване?!
Hobie Mirage Adventure Island
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Да я комплектоваш с каяк по-скоро другарю.
Айде в неделя ще се пробваме да я тестваме :lol: :lol: :lol:
Те тия типично каякарскте жилетки според мен са за сит ин каяците.За сит он топ може и по дълга като тази .Изглежда супер!
А да ви кажа.Видях един "Жълтуко" ПМС.Може да е онзи "тайнствения член" :lol: Беше върху Опел Зафира -Софийски номер и пътуваше в посока Созопол.Дано се престраши човека и се представи.
hobie revolution 13
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 304 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Честита първа каякарска придобивка bibobibob!
Радвам се че усилиятя ми да убедя българските каяк рибари в принципите на безопасност дават плод!
Съветвам всеки бъдещ Бъкар ( или Букар, като се наричат пионерчетата от Тимуровата команда на другаря Букарев :lol: :lol: )
първата му покупка да е спасителна жилетка.

Модела който си купил е мното добър. Той е китайско копие на жилетките на фирмата Флейдън.


Изображение

Тези каишки отдолу са много важни.
Те минават под чатала и пречат на жилетката да се изхлузи нагоре и да "яхне" врата и ушите ти, както става с моделите без такива каишки.
Това е доста неудобно като стане.

Ето на тази снимка се вижда как жилетка без такива каишки се е изсулила нагоре:


Изображение


Това изсулване на жилетката нагоре е по-голям проблем за по-дебелите каякари с големи шкембета като мен :lol: :lol:

Като започнете да гребете ще разберете от личен опит за какво става въпрос.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

Прави впечатление липсата на централен колан, както и на страничните пристигачки май че, така че, четалните коланчета стават още по-важни.

Поради тази причина, в духа на коментираната безопасност, трябва да се отбележи че "някои" фирми които правят такива жилетки, изписват с големи букви на етикета: "this is not an approved floatation device - това не е одобрено спасително помагало"
както и да е

КАЯЦИТЕ ПАТУВАТ!!!

Изображение
Изображение
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

rimo

сигурен ли си че не си объркал тайнствения каяк с Ocean или Malibu :)
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Трудно ми е да съм сигурен ,че сумарно се разминахме с над 200 км /h
Като дължина беше около трите метра... дъно тримаран.. ипонеже нали ти спомена :) веднага направих асоциацията :lol: :lol: :lol:
А дали е удобрено или не... да плува там пък :wink:
hobie revolution 13
bibobibob
Мнения: 446
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 17:18
Местоположение: БУРГАС
дал Браво: 1 път

Мнение от bibobibob »

жилетката има колани за напасване но са отвътре...защо отвътре?!.. питаите братята китайци...на мен ми се стори тъпо,щото като я коригираш за по слаби и отстрани щръква...ДОКТОРЕ и аз мисля че за да ти е кеф трябва да се чувстваш в безопасност...ии чакам обещаната от теб статия за мухарски риболов от каяк!!
Hobie Mirage Adventure Island
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

айде де тествахте ли жилетката, къде се запихте? :lol:
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Ами понеже моята кола е в бокса аз трябваше да съм човека с каяка а Боян човека с колата :lol: :lol: :lol:
Теста се провали поради непредвидено въникнали обстоятелства .Това да ни е дерта :D Другия път.. Кофтито е ,че другия Уйкенд го дават по лошо времето. Дали ще ни спе ? ... :lol:
hobie revolution 13
Аватар
Булти
Мнения: 381
Регистриран на: Вто Май 22, 2007 12:48

Мнение от Булти »

за жилетката не е нужно да имаш светоотразителни ленти , няма да ходиш на магистралата я :D :D :D , по скоро оранжеви или червени петна :!: , тея светоотр. няма да ти свършат никаква работа в морето - отблясъци , вълни и т.н...не вярвам да те търси някой с прожектор в тъмното :?: ....сещам се за CD на Римо :D :D :D ...вземи мерки да се забелязва отдалеч :idea:
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 304 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Булти, тези жилетки ги правят в страни където търсят каякарите и през ноща :lol:
Проблема е че понякога риболова почва по светло но по непредвидини обстоятелства свършва през ноща. Може да е светло когато изпаднеш в беда, но докато дойдат да те спасят може вече да се е стъмнило. Отразителните ленти се виждат от километри в морето когато са осветени с прожектор.
Ето виж как яко блестят дори при здрач:

Изображение

Препоръчвам жилетките с отразителни ленти!
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
Булти
Мнения: 381
Регистриран на: Вто Май 22, 2007 12:48

Мнение от Булти »

аз пък препоръчвам освен такива ленти да имат и оранжеви и червени...и ако някога ти се наложи да регистрираш лодка пред ДИК( едно време се е искало капитанско и за каякарите) с тия ефектни елеци няма да минеш :D , има си стандартни жилетки и те са оранжеви :!: ...за да се наложи такъв стандарт се е имало нещо в впредвид :!: ....не се заблуждавай с тая снимка на светкавица и от близо :D , на голяма дистанция и на прожектор забрави за подобно отражение , една найлонова торба в морето ще отразява по-същия начин , а торби много :D ...
Поздрави ! :D
Последно промяна от Булти на Съб Фев 28, 2009 13:32, променено общо 1 път.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Утре се каним да я тестваме най накрая тази жилетка и обещавам Боянски целия да го напръскам с оранжев спрей :lol: :lol: :lol:
Като уточним мястото ще пишем ... Булти заповядай :wink: да покараш бидон :D
hobie revolution 13
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”