Съвет за лодка

Минава, големият кораб минава ...
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Съвет за лодка

Мнение от anastas_peykov »

Здравейте,
Реших да си купя лодка обаче нямам опит с тези неща и ви моля за съвет. Спрял съм се на два варианта , лодка RIB ей тая http://www.zanderbg.com/bl330.html с двигател Yamaha 4 коня 4Т, другия вариант е същата лодка с двигател Parson 15 коня 4Т. Този втория вариант като гледам в сайта им с отстъпкиата 8% ще ми доди с 600 лева по-скъп от първия.
Лодката ще я използвам предимно за морски риболов, през свободното бреме с авери, на не повече от 300-400 метра от брега, при хубаво време разбира се. Трява ми мотора да е надежден , да ме връща на брега без отказно. На лодката ще се возим не повече от 3-ма човека.
Та искам да ви питам за този първи вариант този мотор 4коня на Yamaha не е ли малко слабичък , ще върши ли работа в морето. Yamaha би трябвало да е надежден мотор. . Нямам идея 4 коня каква подемна сила имат.Лодката не я искам за кушии просто за риболов. При втория вариант ясно е че с тез 15 коня лодката ще лети по водата обаче ме притеснява надеждността на този мотор, все пак е китайски. Някои ако има наблудене над тези мотори нека сподели. Цената не е лоша но ме притеснява надеждноста а на това много държа. С морето шега не бива и не искам да ме намерят удавен накои ден :)
Аватар
darmadan
Мнения: 134
Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 21:45
Местоположение: Варна

Мнение от darmadan »

Аз имам Ямаха 4т 4к.с и бута яхта ,която тежи 1.2т безотказно във всякакво време в морето. Имам я от 4години и никакви проблеми с нея. Обаче за РИБ лодка 3 метра според мен и прилича двигател поне 6-8 к.с за да може по-лесно да излиза на глисаж, иначе за какво ти е такава лодка без да глисираш. Иначе с 4 к.с нямаш проблеми да те бута при всякакви условия с 5-6 възла.
lz3no
Мнения: 72
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 16:11

Мнение от lz3no »

според мен лодката е добра. видях я на живо един колега от казанлъ си купи същата но по дългия вариант.относно моторие мисля че с 4кс и трима човека в лодката в морето е направо безрасъдно
Аватар
darmadan
Мнения: 134
Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 21:45
Местоположение: Варна

Мнение от darmadan »

Чак пък безрасъдно ?[img]http://media.snimka.bg/2148/010551937-big.jpg[img]
Огнян Т.
Търговец
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Мар 25, 2008 20:45
Местоположение: Варна
дал Браво: 13 пъти

Съвет за лодка

Мнение от Огнян Т. »

Колега 4к.с. за тази лодка е несериозно и то за морето,само лодката тежи 82кг.,това ,че е РИБ е предимство но поне 8-10к.с..Моята е 3,50 и тежи около 62кг не е РИБ и съм с 10к.с., и мога да кажа ,че се движа добре.А това 300-400м. навътре го забрави,човек се увлича.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”