Избор на хубава щека - среден клас

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.

Ако трябва да имате една щека, коя ще е тя?

Shimano Carp Cruncher XT-B
8
17%
Shimano Exage Pro Competition
24
51%
Team Daiwa SR3
15
32%
 
Общо гласове: 47

ludiaribar
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Май 25, 2009 0:56

Избор на хубава щека - среден клас

Мнение от ludiaribar »

Здравейте

Дали може да ме посъветвате в коя от тези щеки да инвестирам?
Намирам ги на почти еднакви пари, но не съм сигурен коя да избера.
Daiwa SR3
http://www.daiwasports.co.uk/products/c ... -daiwa-sr3

Shimano Exage Pro
http://fish.shimano-eu.com/publish/cont ... ition.html

Shimano Carp Cruncher XT-B
http://fish.shimano-eu.com/publish/cont ... _xt_b.html

Ловя предимно в затворени водоеми, рибоци до 2кг с тенденция да мина 5кг ...
Вятъра не ме плаши, обикновенно продължавам да ловя и държа да мога да засичам бързо (демек искам твърда пръчка).

Много благодаря на всички за помощта
Аватар
toko
Мнения: 3277
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:41
Местоположение: София (иначе от Казанлък)
получил Браво: 3 пъти

Мнение от toko »

Щом ловиш основно едри риби, значи ти трябва шаранджийска щека. Само, че това противоречи на искането ти за твърдост. Мисля че по твърдост се класират така: Ехаge, SR3, Carp Cruncher.

Ама най-добре е да си ги пробваш ако можеш. Очевидно ще си я купуваш от UK, там в магазините бъка от щеки отиваш и клатиш до припадане, пък после решавай...
20 and counting.
...Ferguson is a fucking warrior. Fucking warriors don’t especially care if you like them or not. They care about winning...
Аватар
JOHNNY
Мнения: 266
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 20:41
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 7 пъти

Мнение от JOHNNY »

По-лесно ще е да подредиш изискванията си по това, което е най-важно за теб, също така можеш ли да ги видиш/разклатиш в действителност или гледаш всичко на картинка. Иначе аз определено съм за Ексейджа :wink:
Без да съм я пипал ти гарантирам, че Дайвата е мека, а за Карп крънчара съм чувал, че е мек е и тежък.
Късмета е за неподготвените...
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

toko написа:Мисля че по твърдост се класират така: Ехаge, SR3, Carp Cruncher.
^^^^^

Туйто....
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
ludiaribar
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Май 25, 2009 0:56

Мнение от ludiaribar »

Ами всъщност само на картинки ги гледам... и да от UK ще се поръчва щеката.
На първо място е твърдостта за мен, и рибите които ловя не са чак толкова едри , но можеби скоро няма да я сменям и за това гледам да е нещо по универсално.

От няколко години ползвам Shimano Nexave 11,00м и мисля, че е време да я сменям вече. Много сам доволен , но е мека и ми разваля удоволствието.

JOHNNY - На DAIWA сам гледал филмчета и изглежда доста твърда... наистина ли мислиш, че е по мека от Exage-a?
Аватар
JOHNNY
Мнения: 266
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 20:41
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 7 пъти

Мнение от JOHNNY »

ludiaribar написа:JOHNNY - На DAIWA сам гледал филмчета и изглежда доста твърда... наистина ли мислиш, че е по мека от Exage-a?
Недей гледа клипчета за да си създадеш някакво впечатление за някаква въдица. Попринцип Daiwa правят малко по-меки щеки, но просто там пазарът е такъв. Изключение като по-твърди според мен са Whisker-a и Spectron-a, но са и доста по-скъпички. Ексейджа върви с различни топсети пакет, тъй че няма да имаш проблем с размера на рибите. Това, което не ми харесва е, че е на 14.50 и съответно това единствено е боядисаното коляно / другите са само с някви надписи, което да си призная мен ме дразни. Ако за теб това не е проблем мисля, че няма да намериш нещо по-добро за тези пари, освен ако не ти се дават и повечко де...
Късмета е за неподготвените...
ludiaribar
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Май 25, 2009 0:56

Go Exage

Мнение от ludiaribar »

Ами супер , май ще е Exage Pro.

Johnny - Това ,че няма боя по другите секции даже ми харесва и определно съм до тия пари. В няколко сайт-а я намирам за около 1300лв за 14.5м

Някой ако има други предложения за хубава пръчка - 13м+ , до 1300лв да казва смело.

Между другото колко би била разликата до Aernos, като усещане?
И ако може да ми кажете няколко дума за риболов на 16м.

Специални благодарности на Johnny и всички останали
Аватар
Boci
Мнения: 4886
Регистриран на: Вто Фев 21, 2006 22:43
Риболов: Feeder,carp, ICE fishing and spining
Местоположение: Sofia
дал Браво: 261 пъти
получил Браво: 1622 пъти

Re: Go Exage

Мнение от Boci »

ludiaribar написа:
Някой ако има други предложения за хубава пръчка - 13м+ , до 1300лв да казва смело.
MAVER 171 или 151,но съм пристрастен да знаеш :lol:
2007-2009(15) 2014-2015(16) 2020-2021(10) L(51) L2(25)
2009-2010(25) 2015-2016(11) 2021-2022(16)
2010-2011(14) 2016-2017(23) 2022-2023(1)
2011-2012(19) 2017-2018(11) 2023-2024(3)
2012-2013(17) 2018-2019(16)
2013-2014(14) 2019-2020(10)
Аватар
toko
Мнения: 3277
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:41
Местоположение: София (иначе от Казанлък)
получил Браво: 3 пъти

Re: Go Exage

Мнение от toko »

ludiaribar написа: И ако може да ми кажете няколко дума за риболов на 16м.
Тежък и трудоемък. Той си е такъв и на 14.5 де, а на 16 не ми се мисли. Трябва ти още едно магаре. И яки бицепси. Не си е работа.
20 and counting.
...Ferguson is a fucking warrior. Fucking warriors don’t especially care if you like them or not. They care about winning...
ludiaribar
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Май 25, 2009 0:56

Решено

Мнение от ludiaribar »

Мавер, не искам , ... нещо не ми вдъхват доверие , иначе знам, че не са лоши.

За 16те метра вече съвсем се отказах.

Exage Pro ще е , само да видя от къде да я взема.

Много благодаря на всички отново , за бързата ориентировка.
Terry
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 11:51
Местоположение: Видин, Берковица

Мнение от Terry »

поинтересувай се малко повече за модела Ексейж,виждал съм няколко досега на колеги и всичките са били счупени някъде,като вафли са,за този клас щека в сравнение на други марки провисва много неприятно на 13м.Доста хора ,които си купиха след това ги продадоха просто няма такава пръдня.Гледам ,че много харесваш Шиманото,но Шимано могат да правят всичко друго, но не и щеки.
Ако човек се загледа отвътрешната страна на шевовете на колената на Ексеиджа,ще разбере защо се чупят.
Аватар
toko
Мнения: 3277
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:41
Местоположение: София (иначе от Казанлък)
получил Браво: 3 пъти

Мнение от toko »

Terry написа:поинтересувай се малко повече за модела Ексейж,виждал съм няколко досега на колеги и всичките са били счупени някъде,като вафли са,за този клас щека в сравнение на други марки провисва много неприятно на 13м.Доста хора ,които си купиха след това ги продадоха просто няма такава пръдня.Гледам ,че много харесваш Шиманото,но Шимано могат да правят всичко друго, но не и щеки.
Ако човек се загледа отвътрешната страна на шевовете на колената на Ексеиджа,ще разбере защо се чупят.
Ееее не с рого. Не се чупят толкова лесно. А и там от където я купува няма проблем с частите и пристигат за 2 дни. Не бих казал и че провисва на 13 метра, все пак за една година имам бая излети и мога да преценя. Много ясно, че не е така изпъната като въдица за 2500-3000 лв, но и бих се учидил ако е беше :)
20 and counting.
...Ferguson is a fucking warrior. Fucking warriors don’t especially care if you like them or not. They care about winning...
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Тва е явно некаква обща слабост тука,човека пита:Шимано,Шимано или Дайва и тука се почва да се изреждат други марки,сега чекам некой да каже и за Колмик,Гарбо,Сенсас....

Се едно да питам убава ли е новата Зафира и да се почне предлагане на Субару Форестър,Тойота,Лендкрузър,ФауВе Туарег та се стигне до:абе тури още пеесе хилки и си земи БМВ Х5 да се видиш у рахат.... :D :D :D
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Terry
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 11:51
Местоположение: Видин, Берковица

Мнение от Terry »

Не искам да отказвам човека,просто изказвам мнение ,на което държа.Който има допир до такава щека,нека да опипа хубаво с пръст от вътрешната страна на колената там ,където е шевът и ще разбере за какво иде реч.Няма да коментирам повече.
Аватар
toko
Мнения: 3277
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:41
Местоположение: София (иначе от Казанлък)
получил Браво: 3 пъти

Мнение от toko »

Ми гледал съм си я, при това много пъти докато я чистя, но така и не съм разбрал какво може да й има. Айде да ни светнеш, че да я продавам докато не е станала на сол и пипер :)
20 and counting.
...Ferguson is a fucking warrior. Fucking warriors don’t especially care if you like them or not. They care about winning...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”