Избор на хубава щека - среден клас

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.

Ако трябва да имате една щека, коя ще е тя?

Shimano Carp Cruncher XT-B
8
17%
Shimano Exage Pro Competition
24
51%
Team Daiwa SR3
15
32%
 
Общо гласове: 47

Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Re: Решено

Мнение от maver13 »

ludiaribar написа:Мавер, не искам , ... нещо не ми вдъхват доверие , иначе знам, че не са лоши.

За 16те метра вече съвсем се отказах.

Exage Pro ще е , само да видя от къде да я взема.

Много благодаря на всички отново , за бързата ориентировка.
Колега, поинтересувай се и откъм резервни части как е с Шиманото :idea: Ако имаш връзки в Англия - проблеми няма, но в БГ нещата са по-различни. Това според мен е един от най-важните въпроси, защото въдиците се чупят, каквито и да са и некой път ремонтите са невъзможни. И кво праиме ако няма части - подпираме щеката зад врата и толкос. Умишлено не ти давам акъл за други марки, които не са изредени в анкетата, защото съм пристрастен :wink:
Аватар
Denis
Мнения: 377
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2005 1:16
Местоположение: София
дал Браво: 16 пъти

Мнение от Denis »

Terry написа:поинтересувай се малко повече за модела Ексейж,виждал съм няколко досега на колеги и всичките са били счупени някъде,като вафли са,за този клас щека в сравнение на други марки провисва много неприятно на 13м.Доста хора ,които си купиха след това ги продадоха просто няма такава пръдня.
Опа - колега, ти колко точно ексейджа счупи, че така се изказваш смело?
Значи принципно няма щека, която да не може да се счупи при идиотска проява от задщекерното устройство или при невнимание. Въпроса е, че има и такива щеки които си чупят при нормална употреба като сглобяване и разглобяване, малко по-силен натиск или борба с едра риба. Ексейджа обаче не е от тези щеки, тя може да е всичко друго само не и чуплива.
А всяко противно твърдение може да предизвика само смях и то не задруго, а точно поради големия брой хора които имат или са имали такива щеки и са наясно с характеристиките на въпросната сопа ...
Terry
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 11:51
Местоположение: Видин, Берковица

Мнение от Terry »

Ти защо тогава си продаде твоята,питай го Иво защо си продаде неговата и редица други хора.А знам 2 щеки Ексейдж ,няма да казвам на кои,които са толкова правени ,че ти е бедна фантазията.Край спирам.Мисля ,че сбъках като въобще писах по тази тема,все пак не познавам момчето и не е редно да се бъркам,но просто не можах да се сдържа.Моля модератора да ми изтрие мненията.
Аватар
toko
Мнения: 3277
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:41
Местоположение: София (иначе от Казанлък)
получил Браво: 3 пъти

Мнение от toko »

Не бе колега Terry, добре е като твърдиш нещо да кажеш защо е така. И аз и Denis имаме доста излети с Exage и поне имаме наблюдения от първа ръка. Има и други хора от форума с такива щеки, на които също ще им бъде интересно.
20 and counting.
...Ferguson is a fucking warrior. Fucking warriors don’t especially care if you like them or not. They care about winning...
Аватар
Denis
Мнения: 377
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2005 1:16
Местоположение: София
дал Браво: 16 пъти

Мнение от Denis »

Аз си продадох моята, защото исках да мина на по-висок клас. В момента ловя със Sensas 744, която е доста по-лека, по-права и с по-голям комплект топсети, но и цената и е доста по-различна.
Обаче не е по-здрава от старата ми щека със сигурност :wink:

И не е въпроса тука да се сърдим и да си трием мненията, а да помогнем на колегата :wink:

По отношение на изначалния въпрос, ето моето мнение: от изброените щеки според мен най-читав е Ексейджа, само че ако може да се намери по-стария АХ вместо ПРО, поради следните причини. Според мен разликата в строя е минимална, като AX е дори по-лека от PRO, докато здравината мисля че е сходна. Обаче на AX първо пакета на 14.50 е по-добър от този на PRO и второ частите са му по-евтини :wink:

Ексейджите може и да не предлагат качеството примерно на френските щеки, но доколкото съм чел ревюта и сравнения в английските форуми хората твърдят че Ексейдж АХ е най-добрата щека за около 400 паунда ...

Тези новите дайви SR* не са английски, а ги правят в Тайван или някъде в онази част на света. До колкото съм чувал не са особено хубави и са страшно меки за нашите разбирания за щека.
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Чичо Веско »

Coarseman написа: Се едно да питам убава ли е новата Зафира и да се почне предлагане на Субару Форестър,Тойота,Лендкрузър,ФауВе Туарег та се стигне до:абе тури още пеесе хилки и си земи БМВ Х5 да се видиш у рахат.... :D
Ами така де, ти пък к'во ревеш :shock:
Просто не са прочели докрай колегите, к'во толкова... :roll: :lol: :lol: :lol:
А пък ти ако искаш си вземи Ланд Ровер :wink: :wink: :D
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Чичо Веско написа:А пък ти ако искаш си вземи Ланд Ровер :wink: :wink: :D
Тц!Не ща!

С много малко топсети идват,тежат и са меки....
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
Ивайло
Търговец
Мнения: 1434
Регистриран на: Нед Май 22, 2005 18:49
Местоположение: sofia

Мнение от Ивайло »

ОТ 3 те въдици наи здрава е карб крънчара
Иска ми се да ходя 6 дни в седмицата за риба.Луд ли сам незнам:)))
ludiaribar
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Май 25, 2009 0:56

Мир и риболов

Мнение от ludiaribar »

Колеги не се карайте де.

Питам за Шимано , понеже с момента имам такава (Nexave 11.00 модел 2004) и сам доволен. Също като гледам каталога на Shimano и ми е щогоде ясно каква е разликата между моделите - пише си мариала, екстрите които има...

Иначе сам отворен и за други марки , стига някои да ме навие :)

Сега вече загледах и Aernos .... само дето е 2 пъти по-скъп.

Принципно искам нещо хубаво, но за Aernos нито топсети ще мога да си взимам , а недай си боже да се счупи ....

Какво ще кажете - да си сложа ли главата в торбата за нова година с един Aernos? (ще излезе около 2500лв)
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Мир и риболов

Мнение от Reptile »

ludiaribar написа:Колеги не се карайте де.
..................
Какво ще кажете - да си сложа ли главата в торбата за нова година с един Aernos? (ще излезе около 2500лв)
Сега ще ме нападнат, че имам щека от скоро, ама все пак, два съвета от мен!
1. За толкова пари - заложи на нещо безпроблемно с резервните части!
2. Пазари се с търговците - ДО СМЪРТ, ако си с 2500лв КЕШ, всеки ще направи отстъпка, а сега по време на КРИЗА, трябва да е КРИЗИСНА отстъпка!

УСПЕХ
Аватар
Ивайло
Търговец
Мнения: 1434
Регистриран на: Нед Май 22, 2005 18:49
Местоположение: sofia

Re: Мир и риболов

Мнение от Ивайло »

Reptile написа:
ludiaribar написа:Колеги не се карайте де.
..................
Какво ще кажете - да си сложа ли главата в торбата за нова година с един Aernos? (ще излезе около 2500лв)
Сега ще ме нападнат, че имам щека от скоро, ама все пак, два съвета от мен!
1. За толкова пари - заложи на нещо безпроблемно с резервните части!
2. Пазари се с търговците - ДО СМЪРТ, ако си с 2500лв КЕШ, всеки ще направи отстъпка, а сега по време на КРИЗА, трябва да е КРИЗИСНА отстъпка!

УСПЕХ
не си много прав ако си я пазиш не се чупи :) от личен опит ти казвам :)) еи тази новата много я паза да знаиш :lol:
Иска ми се да ходя 6 дни в седмицата за риба.Луд ли сам незнам:)))
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Мир и риболов

Мнение от Reptile »

Ивайло написа: ....
не си много прав ако си я пазиш не се чупи :) от личен опит ти казвам :)) еи тази новата много я паза да знаиш :lol:
Знаеш, че много пазя и аз и до сега не съм чупил нищо, ама инциденти стават, не може да се отрече, та в този смисъл. Все пак не може да сме роби на десетина метра карбон.
Тебе не те видях да пазиш особено - напъваше я яко, като те гледах!

ПОЗДРАВИ
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Re: Мир и риболов

Мнение от Чичо Веско »

Reptile написа: ...Пазари се с търговците - ДО СМЪРТ...
Еее, стига де, чак пък дотам... :shock:
Къде остана удоволствието :?: :lol: :roll:
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от VARHARA »

Пичове какво означава да пазиш и да не пазиш????
Аз съм чупил над 30 пъти щеки всякви марки и модели,и това от кво е от непазене ли,глупости.Просто използваш щеката ловиш и ако е рекло ще се счупи.Не може да ловим дребни и едри риби с една и съща щека.Аз съм чупил само на тренировки и състезания ,там трябва да се лови риба за време ,на кой му идва на акъла да пази ,всеки прави грешка и се чува фрас.Иначе може да е като нова ако не я вадим от калъфа.Мога да ви кажа ,че на световните всеки от елитните състезатели чупи и то не по веднъж,да не би те да са андавалий или ще кажете ,на тях им дават без пари затуй не ги пазят.Както казахте по горе няма да ставаме роби на 13м карбон.По добре е да имаме все разпънати ластици пък резервни части има :wink: :lol:
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Reptile »

VARHARA написа:.....Иначе може да е като нова ако не я вадим от калъфа.Мога да ви кажа ,че на световните всеки от елитните състезатели чупи и то не по веднъж,да не би те да са андавалий или ще кажете ,на тях им дават без пари затуй не ги пазят.Както казахте по горе няма да ставаме роби на 13м карбон.По добре е да имаме все разпънати ластици пък резервни части има :wink: :lol:
Ей, Алън 3 щеки счупи, преди години, като лови ония големите мрени......Изправяше ги нагоре като директни и ПРААААС!
Страшно съзтезание беше!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”