Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Поздрави Станиле. Жив и здрав

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
stiga
Мнения: 652
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 22:39
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 38 пъти

Мнение от stiga »

Малко снимчици от вчера :)

Тези двете взеха още на разсъмване.

Изображение

Изображение

Изображение

Рекичката обляна от първите лъчи 8)

Изображение

И още рибки :)






Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

А ето и блесничките :wink:
Изображение


Това е от мен!


Поздрави!!!!!
спининг и само спининг!!!!!!!!!!

C&R

http://www.starividri.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
sylis
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Юли 23, 2006 21:11
Риболов: Спининг (блеснички и воблерчета по рекички) пълен лайк
Местоположение: София (родом от Лясковец)

Мнение от sylis »

Хайде дойде и моят ред да се похваля от походите по Пирин планина това лято.Малко фотки и после повечко приказки.Наслаждавайте се и завиждайте благородно :)
Изображение

Първото рибе извадено на Мепс Комет на сини точки 1-ца

Изображение
Изображение

Балканката от снимката е около 35-40 см дълга снимана от 20-тина метра с х4 оптичен зум.

Изображение
Изображение

Интересно защо рибата не гонеше в "дебелата" вода (т.е. в езерата) а само в бързотечащите бързеи по реките изтичащи се от езерата.Единствената по голяма (около килограм) балканка удари на Тевно езеро при Бай Иван, но уви успя да се откачи непосредственно преди да бъде вдигната над водата след около минута борба за живота си.Въпреки всичко останах адски доволен с многократно повищен адреналин отколкот от дребосъка по реката който релийзваше веднага след като беше изваден да подиша свеж планински въздух.По реката ловях на Малка бяла въртяща се Мепс ХД 1-ца, която не получаваще никакво внимание в езерата (незнайно защо), за сметка на 7 грамовия Кастмастер (бял защото нямаше златен)
Местните рибари казват че рибата не е активна в езерата заради късно разпукалия се лед по езерата (преди около 3-4 седмици)
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Мнение от mitioto »

Страхотни снимки, колега! Ще да е било страхотно изкарване...

Какъв е статута на Тевното? Не е ли забранено?
Аватар
stamen
Мнения: 2269
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Мнение от stamen »

Хубави снимки, колега. Само искам да те поправя, че рибката не е балканка, а сивен :wink: .
stiga
Мнения: 652
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 22:39
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 38 пъти

Мнение от stiga »

Еиииииииииии като видя Сивен и ми става...........едно хубаво :lol:
Много красиво,завиждам ти ,но благородно :wink:

Пздрави!
спининг и само спининг!!!!!!!!!!

C&R

http://www.starividri.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Тюлена
Мнения: 193
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 21:54
Местоположение: София
дал Браво: 16 пъти

Мнение от Тюлена »

stamen написа:Хубави снимки, колега. Само искам да те поправя, че рибката не е балканка, а сивен :wink: .
Според мен колегата има предвид не сивена,а рибката във водата-2 снимки по-надолу.
Уникален излет колега.Поздравления. И другия път да покажеш снимки на килограмовата. :shock:
Последно промяна от Тюлена на Пет Юли 24, 2009 17:44, променено общо 1 път.
Вземете само спомени,оставете само стъпки.
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Мнение от mitioto »

stamen написа:Хубави снимки, колега. Само искам да те поправя, че рибката не е балканка, а сивен :wink: .
Стамене, колегата май имаше предвид оня силует в езерото. Уловената е сивен - ясно... Ти ходиш често нагоре. Тевното не е ли забранено? Аз имам са едни преходи натам, та се чудех. Освен оная заповед от 2008 г. нищо не знам...

Поздрави
Аватар
stamen
Мнения: 2269
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Мнение от stamen »

mitioto написа:
stamen написа:Хубави снимки, колега. Само искам да те поправя, че рибката не е балканка, а сивен :wink: .
Стамене, колегата май имаше предвид оня силует в езерото. Уловената е сивен - ясно... Ти ходиш често нагоре. Тевното не е ли забранено? Аз имам са едни преходи натам, та се чудех. Освен оная заповед от 2008 г. нищо не знам...

Поздрави
Усетих се, че колегата говори за рибата от по-долната снимка, ама късно :lol: . В интерес на истината ако сниманата риба (с 4-кратния зуум) е от Тевно езеро, тя също най-вероятно е сивен, а не балканка, защото преди 2-3 години беше зарибявано със сивен и той беше доминиращ вид...но както и да е.
А самото Тевно доколкото знам е забранено....
Аватар
sylis
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Юли 23, 2006 21:11
Риболов: Спининг (блеснички и воблерчета по рекички) пълен лайк
Местоположение: София (родом от Лясковец)

Мнение от sylis »

Така е колеги, Тевното е забранено.Попитах от любопитство как стои въпроса с риболова тук и хижарите ми обясниха че принципно е забранено, но все пак има риба и ако се хване нещо то е големичко над половинка килограм, което ме надъха да поразмятам пръчката.Неможах да определя каква риба беше килограмовата но за мен по важно бе удоволствието което ми достави с борбеността си във водата.
Та сивенче е било малкото рибе на снимката а не Пъстърва.Чудих се доста аз защо са тези шарки по гърба като гребен ама не ми мина през ума че рибето е било сивенче защото удари на по голямото от езерата непосредственно преди Мозговишка порта.Все пак странно защо след наличието на по едри риби нямаше кълване от тяхна страна по езерата както това се случваше на почти всяко замятане в бързеите на реките?
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

През последната седмица се скъсах от риболови, като идеята ми беше да тествам примамки,работещи в големи води. Излъчих общо два фаворита - Пантер Мартин №6 и воблерите Антакс, двуделни. Ето снимки на някои от уловените риби.

Тая удари на Пантер Мартин, бяла лопатка, жълто-черно тяло.

[img][img]http://img266.imageshack.us/img266/9131/image061t.th.jpg[/img][/img]

Тази пък на черен ПантерМартин с кафяви точки - оказа се достадобра блесна откъм окраска:

[img][img]http://img31.imageshack.us/img31/2162/image064e.th.jpg[/img][/img]

Тази пък даде на Антакса - отлична примамка за високи води, има много яка видимост, очевидно заради специфичното оцветяване:

[img][img]http://img204.imageshack.us/img204/1028/image077l.th.jpg[/img][/img]

Наврях се в некви страшни джунгли, минавах през жп-линии и тунели. Интересно, че на най-непроходимия тунел, където на човек и през ума няма да му дойде да мине оттам, някой беше поставил указателни надписи за някаква дама с леко поведение:

[img][img]http://img43.imageshack.us/img43/7923/image080u.th.jpg[/img][/img]

Във влака е станало много приятно за пътуване, тъй като са сложилинекви яки каки за кондукторки. На мен ми се падна Мис БДЖ, която чупеше стойки на съседната седалка през цялото време, в един момент имах чувството, че съм на някакво еротично шоу:

[img][img]http://img43.imageshack.us/img43/6809/image075pti.th.jpg[/img][/img]

Абе яко си отвсякъде.
Ingos
Мнения: 537
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:44
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 34 пъти

Мнение от Ingos »

Станиле, така като я гледам тази девойка ми се вижда доста пластична :lol: :lol: :lol:

Поздравления за риболовния маратон!!!
feelin' frisky?

Brucia la terra...
Хариус
Мнения: 2409
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: хай

Мнение от Хариус »

Бат Стан написа:През последната седмица се скъсах от риболови, като идеята ми беше да тествам примамки,работещи в големи води.
Ти па?! Не е ли по интерестно и важно кога си извеждаш кучето, к'во яде и кога сере ?

Ох, извинявай забравих, че в тази тема не може да се спами и строго следиш за това :twisted: Ама нищо де - в другите може н'ал тъй :evil:
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: хай

Мнение от Cougar »

Ne minava nikoj ot tozi tunel, no na Mira sigurno i e pregrql GSM-s sled posta. Super ribi si izlovil Stanile! Pozdravi.
ripat
Мнения: 116
Регистриран на: Пон Мар 30, 2009 21:01

Мнение от ripat »

Да се похваля ,днес хванах първата си пъстърва на блесна ,естествено маломерна/13-14см/.Блесната беше моска -бяла лопатка със сини точки -естествено тая пъстървичка щеше да клъвне на каквато и да е блесна ,ма като нямам снимки рекох да кажа поне примамката.Невероятно късметлийска -три поредни дена и основно ударите са на нея -мерни и немерни костури ,щучки по педя /много са се развъдили по Копринка ,дано ги оставят да пораснат/ и един мерен кефал .
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”