питане за връх

Който има въпроси за online магазина на Fishing Mania, търси препоръка или съвет за такъми, може да ги пусне тук. Отговорите идват!
vlado_fidera
Мнения: 152
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 22:17
Риболов: най вече практикувам риболв с фидер и пикер
Местоположение: sofia
получил Браво: 5 пъти

питане за връх

Мнение от vlado_fidera »

От мой познат разбрах за това че са пуснали в продажба светещи връхчета за фидер, които се поставят върху основния връх .Това е чудна работа за риболов рано сутрин и на здрачаване.Някой знае ли за тях, къде се продават, цена и др :?:
"Няма значение къде ще ловиш риба, близо или далеч от дома си, ти ще намериш приятели, които никога няма да забравиш"-Джон Бейли.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Pike »

Светещи връхчета не съм виждал, по скоро едни щипки, които се щракват на върха на фидера и после на щипката се слага светещата ампула.

Ако е това, за което пиша мога да проверя дали има и каква му е цената.
vlado_fidera
Мнения: 152
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 22:17
Риболов: най вече практикувам риболв с фидер и пикер
Местоположение: sofia
получил Браво: 5 пъти

Мнение от vlado_fidera »

благодаря предварително.Ако не те затруднява провери.Лека вечер!
"Няма значение къде ще ловиш риба, близо или далеч от дома си, ти ще намериш приятели, които никога няма да забравиш"-Джон Бейли.
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

Тея щипки не са много удачни,поне тези които аз съм виждал.Но вече се предлагат светулки с специална тръбичка за монтаж на фидер.Ние примерно на Ивайловград си вързахме ампулите на фидерите с изолирбант :lol: тва щот сме българи.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Pike »

Щипки в момента няма в наличност, но от това което видях в каталозите, бих казал, че не са удачни за фидер, защото са за въдици с по-дебел връх.

Говорих с разни колеги по въпроса, ето какво ме посъветваха:

-> от магазин за боя се купува фосфоресцентна, боядисва се върхът и после се осветява периодчно с фенер за да свети

-> най-масовата практика е да се залепи ампулата за върхът на фидер с тиксо ;) Аз съм подготивил за качване в магазина различни светещи ампули и в едната има приложени прозрачни лепенки, точно с тази цел.
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Мнение от Бай Иван »

Саше,пускам едни такива пръстенчета-сръбски са.Ако те интересува за зареждане пусни едно ЛС.Матеряла от който са направени е гума или по-скоро този, от който се правят подметки поли....незнам какво си... :roll:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

:wink:
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Видях едно гениално приспособление преди време - от мека каучокоподобна пластмаса, увива се около върха на фидера и се клипсира със шлауха, който държи ампулата. При засичане се откача и не пречи при ваденето.
Аватар
SHEKIRA
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 8:31
Местоположение: Карлово

Мнение от SHEKIRA »

:shock:нито един от вариантите не е удачен ако се лови на класически фидер.аз бих предпочел акомулатор + луминисцентна лампа.
Публикувай отговор

Обратно към “Fishing Mania Shop”