Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Ivo75
Мнения: 209
Регистриран на: Пет Окт 17, 2008 17:04
Местоположение: Русе

Мнение от Ivo75 »

Леле мале какви ли ще са подрабностите .Те снимкити си говоряс сами .Уникални сте БРАВИСИМО
Моята риба си е моя.
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Пак без снимки, ма обещавам другия път да приложа и снимки, че репортаж без снимки е като .......... :wink: Мястото на срещата е Дунав, под устието на Огоста. Време перфектно: тихо без грам вятър, леки облаци скриват слънцето до към 9 часа, водата почти без промяна. Мястото перфектно за всякакъв хищник: две пясъчни "островчета", между тях три бързея се врязват в нещо като дълъг ръкав с обратно течение. Между бързейте тихи учатъци. Под водата две корита на дъното и зад тях силен бързей преди основното течение. Използваните примамки: Салмо - Трил, Спро - Тейлспинер, Има - БТ 60, Зури - Кристал Миноу, Кастмастер, Рублекс - Ондекс, Мепс - Аглия Лонг Хеви....Ставане в 5.30 след яденИе и пиенИе до 01 през ноща, бързо кафе, Найтуиш, 3500 оборота на Пасата ииииииииии гадост, моста между Гложене и Мизия, го нямааааааааааа. :shock: Мноооооо псувни, че ще закъснея. Толкова много, че надвикаха силната музика, която ме надъхваше допълнително........ Малко размисли дали да не ида до пристанището на Козлодуй, но надделя устието на Огоста. Отдавна го посещавам това място, но никога не съм имал успех и съм им го набрал на рибите яката. 10 кила желязо и пластмаса имаше в раницата все пак, което ми даваше надежда за успех.... Газ на обратно, 4000 оборота, ма вече закъснях ужасно. 07.50 бях на Реката. А Реката..........Тишинааааааааа, лека омара се носи над водата. Реката тиха и спокойна, носи спокойствие, меланхолия и онази специфична миризма, на миди, водорасли, тиня и рибааааааааааааааа. Вече не е като миналия път, пълна до брега а се оттеглила и кротнала, не бърза за никъде, виждат се пясъчни коси и островчета. Водата топла, абе идилия. Звездите са се наредили в права линия и гледат точно в мястото на което ще ловя, намигайки ми през времето и пространството. Комаритеееееееееее.... :evil: Напръсквам се против комарите още в колата, че навън си е ......... Излизам бързо, паля цигара, тя ми дими точно в очите, ма сърце юнашко търпи, не усеща дори и комарите. А погледа е взрян в Реката, за движение и оооооооооооо атакаааааааа. Викам си е сега им скъсаш шортите.....Въдицата е сглобена, ръцете треперят докато връзвам вирбела и както винаги при такова бързане, не успях да го вържа както трябва и айде пак...Трскаво преравям кутийте за примамките които ще ползвам, щото не ми се мъкнеше целия тоя тонаж от примамки в раницата. Зарезах всичко с изключение на една кутийка с 10 - на примамки. Втора цигара дими в очите и вече се придебвам към водата. Сложих кастамстера и на 10 ина метра от водата заметнах, като постепенно се приближавах, като накрая приклекнах като нинЖа дебнеща друга нинЖа. Няма да ви казвам колко ми беше пулса, как попивах трескаво всичко ставащо около мен. След малко сменям с Тейлспинер - нищо..... Влязох навътре по плитчината и сложих Трил. На първото обиране имах почукване, ма слабо. На второто почти към края захапа, ма борбата вяла и позната. Оказа се гладно щуче около 45 см. Което си замина с "погнуса"....Не бях дошъл за него. Все пак предишната вечер на Огоста се отчетоха подобващо с една 2 кг - мова баба с удър в продълженията... Та изпонапробвах каквото имах и нищоооооооооооо. Рекох си, че и този път ще уцеля гредореда. Все пак закъснях ужасно и всички говорят за атаки до към 7 - 8 часа. А аз вече бях доста след 8. :cry: Прибрах се до колата да сменя примамките с други и да ида до самото устие на Огоста. Там вече имаше колеги спинингисти които обстрелваха терена с блесни. Ма и те нищо не ловяха. Казаха, че предишният ден са хванала няколко но около обяд. До тогава не искала да яде.... :shock: Помятах и там ма пак нищо. А гонеше, но беше дребна съдейки по късите атаки с който вземаше рибите... Както и да е. Поокалях се доволно и тръгнах да се връщам към расперското място. Атаките на рибите станаха много чести и кръвта ми кипна. Надъхах си се едно хубаво и с кръвясал поглед заканително се насочих към плитчините.... Пак кастмастери, воблери, клатушки.... НЕ и НЕ :evil: Трила влезе отново в действие и на излизане от единия бързей имах атака на три метра от мен. Но беше много вяла, само го чукна. Видях го, расперче около килото....Викам си, тука сте вааааща бабааааааа, ма що не щете. Стана 9 часа и си казах распер няма да се лови и сложих един Ондекс на Рублекс, да пробвам щуките как са. На второто минаване през най близкия бързей нещо спря блесната, аз засякох и онова тръгна, ма се бори кратко, дойде открая и оооооооооо распер...Около 2 кила....Щях да се изпусна от кеф. Толкова пъти идвам тук и това ми е първата риба. Толкова дълго ми се подиграваха гадовете, чеееееееееееее :twisted: .Хубава рибка, побори се малко и открая и се предаде. Красота.....Помятах пак с тази определено щукарската блесна, но не. После дойде ред на распероядеца. Аглия Лонг Хеви N:2 , бяла с бяло тяло а малко червено в основата. На третото подаване прехвърляйки косо два от бързейте последва ново спиране на блесната, но този път се усети, че рибата е от друг калибър... Сгъна добре, разви аванс, поборихме се малко и тя се предаде...дойде открая и за да има интрига пак се побори, да не се предаде лесно....Прекрасна риба около 3 кила....Вече ми трепереше всичко. Беше ми трудно да си уцеля устата с цигарата. Рекох си, че ми се отплащат за провалените толкова излети на това място....Звъннах на шурека да го дразня, малко да се успокоя и да помисля трезво...Влизам малко по навътре оставяйки зад себе си първи бързей....Мятам дзверски зад третия чак...Две навивания, удър, блесната спира, аванцата пищи и не спира, въдицата се е сгънала прилично, което ми казва, че рибата е още по голяма....Борба, развивки, тегели на дясно към мен и се показа.....алелееееееееееееееее тва беше върхът. Първо помислих, че е щука...Ма не, показа перката отгоре и леко тръгна към брега...Ма ме видя и дръпна на обратно. Аз го оставих да си потичка насам натам. Ма по едно време заглеждам, че само едното жило му е в устата и го понапънах да излезе и да му се порадвам с "епилептичните" си този момент ръце....Рибата наистина беше по голяма. Така на тегломер около 4 кила. Невероятна риба, добър боец и достоен противник..... Вече можех да умра. Бях щастлив и доволен от живота. Най-накрая ми се отблагодариха с невероятни моменти, напълниха ми очите освен с пръски от топлата Река, но и с невероятни гледки. Адреналина ми беше на макс и нямаше вече къде да го девам. Обадих се пак на шурека, да му кажа, че с него не отивам повече за риба, че колкото пъти ходя там с него все не ловя риба. Този път бях сам и хванах. Интресното беше, че рибите ги хванах между 9 и 10, на едно и също място, променяйки само позицията при замятането.... А имаше и още риби и по големи....Ма ми звъннаха, че агнето е опечено и ракията е изстудена и си тръгнах с лека носталгия но много доволен и благодарен от успешния излет... Ми това е. :D
Последно промяна от Kentavar на Пон Авг 31, 2009 10:45, променено общо 1 път.
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ecoplast »

браво, ама и интересно разказваш, чак и аз настръхнах....
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
БОНЧО
Мнения: 883
Регистриран на: Пет Ное 30, 2007 16:29
Местоположение: Две могили-Велико Търново
дал Браво: 989 пъти
получил Браво: 487 пъти

Мнение от БОНЧО »

Браво,Кентавър!Снимките за другият път са повече от задължителни :) .
Не става само с ядене,трябва и ...пиене!
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Обещавам. Само да има такъв друг път. :roll:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от Itso »

Бравос :D
Ама барем агънцето да беше снимал :lol:
А за моста - преди десетина дни със Сандиста и Иво гризнахме дръвцето :twisted:
Аватар
Stefko
Мнения: 1363
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 45 пъти

Мнение от Stefko »

Здравейте в понеделник :D

Още един уикенд е зад нас, но пък какъв уикенд! :wink: Поне на мен ще ми държи влага доста дълго време... Не се сещам да ми се е случвало нищо подобно досега, а не знам и кога отново ще се случи :roll: Ето как започна всичко:
В съботния следобед двама с Гого се качихме в лодката и отпрашихме към точно определено място, което според него държало невероятно количество распери. Бил ги видял с очите си... Честно да си призная приех това съобщение с много резерви, но ми беше любопитно да видя причината за такъв ентусиазъм у моя спътник :lol:
На въпросното място се установяваме някъде към 18.30 ч. Оказва се далечен речен праг, почти на средата на Дунава, разположен успоредно на брега и държащ върху себе си заседнали потопени клони, водорасли, остатъци от стари кърмаци и пр. боклуци. Избрахме позиция за закотвяне и започваме... Първите няколко хвърляния са празни и не подсказват нищо за това, което ни очаква :roll: Това обаче са само началните 10-15 минутки! После тон за песен дава Гого:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Първия е вече в лодката ;) Значи наистина ги имало тук!

Изображение

Не успявам да оставя фотоапарата и над мен отново се вижда същото :shock:

Изображение

Изображение

Гого се е намръщил, но иначе си умира от кеф :D

Изображение

Изображение

Пак понечвам да оставя фотото, но тоя човек не ми оставя никакъв шанс :shock:

Изображение

Изображение

Изображение

Много бързо поведе с 3 распера, но успявам да използвам едно негово празно хвърляне и се включвам и аз ;)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Още веднъж... 8)

Изображение

Изображение

Изображение

И пак той...

Изображение

Дотук и двамата работим изключително със Трил 7! Някъде след 10-тата риба спираме да ги броим, а няма време и за снимки :shock: Почваме и двамата да дърпаме риби и на никой не му се губи време с фотоапарата :lol: :lol:
На мен обаче ми доскучава малко и решавам да сменя примамката. Слагам цикада и още с първото хвърляне хващам един... Гого също сменява и вадим едновременно :roll:

Изображение

Решаваме да минем на попери за по-интересно :shock: И на тях работим добре:

Изображение

Изображение

Изображение

Започваме да слагаме всевъзможни примамки и в общи линии на всички имаме риби... Аз също успявам да хвана риби на попер, а по-късно и на стример с бомбарда, на Л-моноу 66, на СТ9... Време за снимки няма, но правя една последна на поредния Гогов улов:

Изображение

Стъмва се и активността намалява рязко. Успявам да заловя по тъмно последни 2-3 риби на Трил 9 (другите примамки интересно не сработваха вече!) и приключваме някъде към 21.30. Правим бърза равносметка и се оказва, че за 3 часа двамата сме дръпнали от тоя бързей над 50 риби, почти всички в диапазона 1.5 - 2.5 кг. Имаше общо 3-4 риби около килограм, но нямаше по-дребни... По-едри също липсваха :roll:

Всички риби бяха пускани незабавно, така че вечерта хапнахме салатка с някаква наденица, за изумление на домакинът ни (местен рибар, който така и не успя да установи защо не сме си взели поне една рибка да си опечем) :lol: Но пък каква ракийка пийнахме... Мммм, чудо!

Осъмнахме в неделята с надежда, че расперите са все още там и ни чакат... Влязохме почти по тъмно, но условията бяха вече различни: беше се появил неприятен северозападен вятър, водата се беше развълнувала и размътила, дребосъка се беше покрил... Гого все пак успява да открие резултата още с първите хвърляния:

Изображение

Изображение

Изображение

От вчерашната фиеста обаче нямаше и помен :roll: След доста хвърляния се записвам и аз с една рибка на стримерче:

Изображение

Изображение

Изображение

До 9 ч. улавяме само 3 рибки... Последната е за Гого:

Изображение

Вятъра се усилва и решаваме да се откажем! Отиваме в тихите заливи да търсим някоя щука, но и там удряме на камък. Излезе само един дребосък, колкото за цвят след всичките распери...

Изображение

Към обяд окончателно приключваме с риболова... Прибираме се уморени, изцедени от вълните и вятъра, но и доволни от шеметните часове зад нас :) Скоро ще навестим пак расперовия рай, но този път ще си уговорим и среща с Тошко :roll: :lol: :lol: Нищо не ви говори това име, знам... Стискайте палци да го хванем и да ви запознаем с него ;)

Поздрави!
Не задавай въпроси, на които не си готов да научиш отговорите!
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Евала Жоре, евала Стефко. Добри риби сте надърпали. Вярно нещо им беше станало на рибите в събота. Супер е излета ви. Все така да ни радвате... :)
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Мнение от sandista »

Прекрасен излет, чудесни риби ! Завиждам ви , ама мнооого ! :)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
Stefko
Мнения: 1363
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 45 пъти

Мнение от Stefko »

Kentavar написа:Евала Жоре, евала Стефко. Добри риби сте надърпали. Вярно нещо им беше станало на рибите в събота. Супер е излета ви. Все така да ни радвате... :)
И ти си дръпнал хубави тупалки като чета ;) Поздравления и на теб :D
Не задавай въпроси, на които не си готов да научиш отговорите!
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

Браво Стефко! :D :shock: Надърпали сте ги яко! Радвам се, че си бил в Рая! :shock: :D

*На Иво браво с половин уста, защото очите ми останаха празни, а фантазия имам в изобилие... :lol:
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Мнение от Милен Динков »

Павка, чакаме подробностите около риболова с Лео ония ден :wink: Би ли споделил коя примамка се оказа печеливша и каква беше тактиката, ако е имало такава :oops:
Благодаря предварително :D
Stefko написа:
...На мен обаче ми доскучава малко и решавам да сменя примамката...

...Правим бърза равносметка и се оказва, че за 3 часа двамата сме дръпнали от тоя бързей над 50 риби...
Браво Стефко, страхотно сте си изкарали. Искам и на мен така да ми доскучава, а това за бройката е направо невероятно - вие сте ги замеряли с примамките тия риби :D :D
stiv
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 2:57
Местоположение: Ruse

Мнение от stiv »

Kentavar, страхотен разказ. И със снимки не може да се опише по-добре.
Все пак в началото бе словото :)

Колкото до тандема на адаша и другия колега - даже не съм си представял, че може да се направи подобно нещо на спининг.
Браво, невероятни сте!
Аватар
freelancer
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Дек 12, 2007 14:05

Мнение от freelancer »

Браво Стефко! Благородно ти завиждам (и не само :D ). А какво беше писал в една друга тема по повод риболова на Лео:
"На мен и в магазина да ми дадат да си ги гребна от някоя вана сигурно пак няма да мога да хвана толкова за един ден".... край на цитата :lol: .
Аватар
Stefko
Мнения: 1363
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 45 пъти

Мнение от Stefko »

freelancer написа:Браво Стефко! Благородно ти завиждам (и не само :D ). А какво беше писал в една друга тема по повод риболова на Лео:
"На мен и в магазина да ми дадат да си ги гребна от някоя вана сигурно пак няма да мога да хвана толкова за един ден".... край на цитата :lol: .
:lol: :lol: И аз в събота се сетих за това си изказване... Е, явно съм предизвикал съдбата и тя е решила да си направи закачка с мен :D Какво ли си е рекла: "Я да го видя тоя като реве такъв какво ще прави като му изсипя две кошлета распери на главата" :lol: :wink:

Поздрави!
Не задавай въпроси, на които не си готов да научиш отговорите!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”