Ситония - Гърция какво, къде и как ?

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
esox hunter
Мнения: 1125
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:01
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Ситония - Гърция какво, къде и как ?

Мнение от esox hunter »

Преди време пуснах една тема "Касандра - Гърция какво, къде и как ?" с идеята да посъберем конкретна информация за полуострова, но вятъра ме завя на Ситония та да пусна малко инфо от тук :wink: и да подкараме конкретна тема за там.
Ситонско :wink:
Изображение

Накатко с няколко изречения и картинки :wink: Първия ден пропуснах риболова за да проведа кратко разузнаване.
На Никити зарган и лаврачета до кило това видях. Рибари нямаше освен един гръки колега който ги мъчеше с бамбукова пръчка и навито влакно на 2 пирона :roll: Класика от миналия век...и аз така започнах, като малък :lol: ама този беше поне на 50 и нещо години :lol: :lol: :lol: Удобните места на Никити са бетоновия мостик и доста переспективни места на новия порт.
Ден втори пак разходка към Неос Мармарис и Порто Куфо. На Мармариса само огледах покрай порта имаше рибари, но нищо конкретно не видях да вадят и отпрашихме към едно мое любимо място Порто Куфо. На път огледах Торони в залива посока към П.Куфо имаше двама колеги, които мятаха на бомбарда, но не видях да вадят нещо и не отидох да ги питам... Газ ъм Куфото. Там вече паркирахме колата на порта разходихме се и реших да помятам към 2-3 часа За целта подготвих 2 въдици с бомбарди една плаваща и една потъваща. Огледах добре залива и видях доста пасажи заргани от 25 до към 50 см както и тук там платерини. Започнах с плаващата бомбарда и си загубих към 20 мин. не ще и не ще зарганите ходят след червеите и се отказват... :roll: :?
Веднага смяна на тактиката потъваща бомбарда и резултата не закъсня:
Първа рибка Салпа/сарпа/
Изображение

рибка салпа
Изображение

с бомбарда
Изображение
Хванах няколко такива 4-5, които пусках във водата защото не мислех да ги задържам... По навик :wink:

И тогава дойде....първата ципура
Изображение

с бомбарда
Изображение

И нея я пуснах викам си случайна работа...да ама не...още една...

Изображение

И още...
Изображение
Вече реших да ги задържим викам си за една скара може да събера :lol:

Между ципурите обаждаше и по някоя платерина
Изображение

Криска не се сържа вика "и аз да взема да хвана някоя риба" И ето я с първата ципура на плаващата бомбарда
:) Изображение
Общо хвана 3 и няколко салпи, които релизваше :wink:

Хванах и 2 малки саргос ли е меланури ли е!?!?, които пуснах
Изображение

Това е уловът който задрържах за финал в следствие на 2,5 часа риболов
Изображение

Една ципура и половин дузина салпи и саргоси си заминаха по живо по здраво :wink: :)

Гърците кито ловяха до мен 4-5 човека не хванах нищо освен един октопод и рязко им се издигнах очите :lol: ..а в началото ме гледаха с лека насмешка с тез бомбардички :wink: :lol: :lol: :lol:
Стръвта която използвах: Български морски червеи ...от Варна
:lol: :lol: :lol:
Тук още не съм открил къде има жива стръв :roll:


Една една фотка за финал от гръчко
Изображение

Днес ще търся други дестинации... :wink:
Аватар
kroumoff
Мнения: 842
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 17:25
Местоположение: Pernik
получил Браво: 1 път

Мнение от kroumoff »

Супер !!!

Жива стръв има в Никити - Captain Hook - на главната е.

Има на бензиностанцията на 100 метра вляво след разклона за Мармарас след Никити.

Неква жьлта беше - пише ДОЛОМАТА.

И в Мармарас до стадиона има магазин за стръв.

Вземи си акровати/кореано и чучунаки (от малките).

На чучунаки ще ти ударят по-сериозни риби.
Св. Софроний Кандидатвидренски - по рибе на полугодие
The EGI Red Label intoxication
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Re: Ситония - Гърция какво, къде и как ?

Мнение от ZLAK »

esox hunter написа: Гърците кито ловяха до мен 4-5 човека не хванах нищо освен един октопод и рязко им се издигнах очите :lol: ..а в началото ме гледаха с лека насмешка с тез бомбардички :wink: :lol: :lol: :lol:
Стръвта която използвах: Български морски червеи ...от Варна
:lol: :lol: :lol:
Българския червей е тайно оръжие като българския чадър - не прощава:lol: :lol: .


Изображение

Прави ли ти впечатление колко услужливо се е навел този средиземноморски бор за да можеш да хванеш залеза ? :lol: :lol: :lol: :lol:
" Рано или късно всеки рибар стига до спининга."
Алберт Айнщайн

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен

Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум - никой.
Еврейска мъдрост
Аватар
esox hunter
Мнения: 1125
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:01
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Мнение от esox hunter »

kroumoff написа:Супер !!!

Жива стръв има в Никити - Captain Hook - на главната е.
Това го мярнах някъде по пътя и ще го посетя...
kroumoff написа:....На чучунаки ще ти ударят по-сериозни риби.
Тези не ги знаех Предполагам че така им казват и гърците Има ли специфика при риболова с тях? :roll:
ZLAK написа:Българския червей е тайно оръжие като българския чадър - не прощава:lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: Чак ме питаха от къде съм ги взел :lol: И аз "Ми от Варна" и те "Аааа чували сме" :lol: :lol: :lol:
ZLAK написа: Прави ли ти впечатление колко услужливо се е навел този средиземноморски бор за да можеш да хванеш залеза ? :lol: :lol: :lol: :lol:
На шега на майтап ама гърците чак табели покрай пътя са сложили къде имя яки места за снимане :shock: :lol: :lol: :lol:

Днес бях за малко на Ормос Пнагиас но като улов само иларии. Другите риби бяха пас и се отказах и поехме на разходки малко по плажовете на Вурвуру :wink:
На Ормос Пангиас на самото пристанище има една импровизирано магазинче (като палатка му е покрива), където продават стръв: замразени червеии американо по 6 Евро и в червеи в бурканче по 4,5 Евро

Снимки от местата в Ормос Пангиас утре сутрин...
Аватар
esox hunter
Мнения: 1125
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:01
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Мнение от esox hunter »

И така малко снимки от Ормос Пангиас

Те тук мятах за иларии на скалите:
Изображение

снимки на илариите сега няма че поради недоглеждане са записани на паметта на апарата а не на картата :oops: Но пък иларии сте виждали :wink: :)

Помятах и на самото пристанище но освен дребоси нищо друго
Изображение

Изглед към новото яхтено
Изображение

После разходка до едно любимо мое място ...
Вурвуру... Как по друг начин да го илюстрирам освен така :wink:
Изображение
makari
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 18:05
Местоположение: Благоевград

Мнение от makari »

Изображение
Изображение
Изображение
Ето на тази гледка станах свидетел на кея в Оуранополис.Гръка расфасоваше тези прекрасни риби и ги продаваше на място.За няма и час–час и половина ги изкупиха.
Аватар
esox hunter
Мнения: 1125
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:01
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Мнение от esox hunter »

makari написа: ...Ето на тази гледка станах свидетел на кея в Оуранополис.Гръка расфасоваше тези прекрасни риби и ги продаваше на място.За няма и час–час и половина ги изкупиха.
Има ги там има гиии :wink: :lol:
Утре мисля да ходя натам, но по скоро на разходка, ако има нещо интересно ще пиша (макар и да не касае риболова на Ситония) :wink:
Чудех се дали не мога да влача от кораба по пътя за натам :wink: :lol: :lol: :lol:
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Simbat »

esox hunter написа:
Чудех се дали не мога да влача от кораба по пътя за натам :wink: :lol: :lol: :lol:
Е те тва е истината.Додохме си на приказката :lol:
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
Аватар
esox hunter
Мнения: 1125
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:01
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Мнение от esox hunter »

Simbat написа:Е те тва е истината.Додохме си на приказката :lol:
Не стана Симо...скорост 21-22 км/ч и борда много висок :lol: викам си ще вземе да ми тресне някой мерлин да се чудя какво да го правя... :lol: :lol: :lol: Иначе малко сними от разходката по късно :wink:
Аватар
esox hunter
Мнения: 1125
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:01
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Мнение от esox hunter »

Днес от Ормос Пангиас с едно ей такова "корабче"

Изображение

...решихме да направим една разходка...
Изображение

...до светите места...
Изображение

Снимики нпаравих един куп но като се прибера ще ги оправям

Понеже все пак става дума за риболов да кажа какво видях... по пътя между Ситония и Атон...стадо туни около 2-3 кг-мови и непосредствено край тях 3-4 много готини делфинчета...Минаха като торпеда под кораба :lol:
Край Атон рибари с лодки но какво точно вадеха не видях :oops: На порта на Оронуполи едни пичове с ролки влакно и парченце риба за стръв но нищо не ловяха :wink:

Ей таз фотка е специално за един френд :wink: На вас нищо няма да ви говори но на него ...определено :wink:

Изображение

.... :lol:
Аватар
kroumoff
Мнения: 842
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 17:25
Местоположение: Pernik
получил Браво: 1 път

Мнение от kroumoff »

Айде бе ;)

Не се вижда цветния сонар ;)
Св. Софроний Кандидатвидренски - по рибе на полугодие
The EGI Red Label intoxication
Аватар
Adrian
Мнения: 248
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:49
Местоположение: Sofia
дал Браво: 140 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Adrian »

Мнооого благодаря за поздравите!
Вкарваш ме в хубави спомени!

Изображение

Изображение

Много се радвам, че си изкарвате добре и рибки сте напипали даже. Чакам снимки с марлинииии! Имаше една приказка за един "мираж" - вече я зачеркваме от речника! :D
Поздрави на Криска и компанията и продължавайте да се забавлявате!
Ето и едно намигване от мен :

Изображение
Бейб каза : Аз не съм кебапче! Аз съм прасе с мисия!
http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Simbat »

Еееех ако бяхте отложили с една седмица пътуването и аз щях да съм на линия.Сега само плакна очите,но и на това съм доволен.Да е жив и здрав,който е измислил нета и форумите :D
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
Аватар
esox hunter
Мнения: 1125
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:01
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Мнение от esox hunter »

Simbat написа:Еееех ако бяхте отложили с една седмица пътуването и аз щях да съм на линия.Сега само плакна очите,но и на това съм доволен.Да е жив и здрав,който е измислил нета и форумите :D
Симо, Симооо, има една поговорка "Петима Петко не чакат" :lol: :lol: :lol:
Кратък отчет от днешния риболов след малко :wink:
Аватар
esox hunter
Мнения: 1125
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:01
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Мнение от esox hunter »

Накратко за днешния риболов...Поради спецификата на времето, т.е. повечко ватър днес, реших да отида отново на Порто Куфо
малко преди обяд бях там, но и там си имаше "ветерец" :wink:
Както и да е прослушах местата на ципурите, но нямаше и помен от тях :roll: Много скоро разбрах каква е причината ...ковнах ето няколко таква чернокопа:

Изображение

...които явно бяха подплашили повечето от другите обитатели...

След половин час почнаха да обаждат платерини и иларии...
Изображение

И се почна гол след гол. :) Големите реших да ги пускам а дребните да събирам за жива стръв...

Изображение

...зарганите пак бяха пас, а по ми се искаше зарган за жива стръв но уви :?

По едно време ми писна да ги дърпам и викам на Криска да ходим да заложим за "големо" :wink:
Речено сторено направих две въдии едната на дъно другата по гръцката система :wink:
Изображение

Повисяхме 2 часа но нищо. Проблем беше вятъра който връщаше едната от живите рибки на брега. Иларииките са доста кекави за стъв и бързо дават фира...
Точно преди да тръгнем до сами брега хищник попля дребните... аз веднага спретнах един воблер, но уви кратка бе атаката :?

После отидохме за жива стръв тук: Показвам за всички да си знаят :wink:

Изображение

Днес лових пак основно на варненски "чръв", на такъв от бурканче не ще и не ще..капризна работа :wink:
Сега съм се сдобил с пресни живи червеи и утре поемам към нови дестинации.....
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”