От директен-болонезе.

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
krezo_bg
Мнения: 416
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 13:27
Местоположение: Нова Загора от 1983год иначе Сливналия

От директен-болонезе.

Мнение от krezo_bg »

Колеги имам една 7ца директен и в момента ми е в по-вече.Че съм решил да си го направим на болонезе.Самия прът е карбонов и е с акция 5-15гр..Та въпроса ми е дали е удачно да се осъвмести и как ивентуално да си подбера водачите.С какво и как да ги овържа и слепя.Същото бих попитал и за карибинера,как се хваща и той ли се овързва и лепи.Като гледам най-простите водачи са 1бр=3лв.Тук у Нова Загора искат и по 3лв на точка за изработка .Смятам че сам мога се оправи при положение че намеря лака който се използва за лепене на водачите и карибинера.Лака и той казват бил скъпичък ама ше прехълцам като ме е налегнала люспата.
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Мен ако питаш, по-добре го продай в този му вид и си купи болонезе според предназначението за което ще го ползваш :idea:
krezo_bg
Мнения: 416
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 13:27
Местоположение: Нова Загора от 1983год иначе Сливналия

Мнение от krezo_bg »

И все пак
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

Много от най-хубавите болонези,които съм виждал,са правени по този начин.Ако беше в София,щях да те свържа с човека ,които ги правеше,ама.....Кажи с какво точно да ти помогнеме?Водачи,макародържач,конец,лепило,лак,малко сръчност,те това е.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

Абе,я направо 0889929212 Иво.Кажи,че си приятел на Вальо Нисана и си питай на воля.И с материали може да ти помогне.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Мнение от Pedro »

krezo_bg,
Виж - за 3 години съм сложил над 15 водача на разни пръти, някои от тях бяха голи телескопи, някои спининг пръчки от едно време с ръждясали телени водачи.
По магазините има SIC водачи с различни размери и не са скъпи.Има и върхови - трябва да си премериш диаметъра на върха на въдицата и той влиза в тръбичката на водача.
Самото слагане не е никак сложно.Аз не обичам да усложнявам нещата и правя така:
-Закрепвам съответният водач на мястото с тънко тясно прозрачно тиксо, без да натрупвам тиксо върху тиксо за да не стане грубо - просто 1-2 намотки стигат.После със здрав черен или кафяв конец, тънък, ама много здрав, започвам да намотавам много стегнато на 5 мм от края на водача като го фиксирам пак с подобно тиксо- началото на конеца, което после махам (тиксото), стигам до него-водача, качвам се върху него и продължавам върху тиксото дето държи водача и така до другия край на водача и 5 мм след него и пак фиксирам с тиксо, ама не върху намотките, а края на конеца.Важното е да не се отпусне стегната намотка дето си направил.
След това забърквам двукомпонентна епоксидна смола дето я има за по 2-3 лева -има разни марки - кеф ти и безцветна и намазвам с яко притискане в намотките така че смолата да проникне в тях и даже до пръта - още веднага след забъркването докато е рядка.Тези смоли затягат на 3-7 минути и се налага да се държи пръта хоризонтално и за да не се стече сложената смола само от едната страна, се налага леко да се върти пръта около остта си, за да остане намазаното равномерно.
Проверяваш това дето ти е останало от смолата колко се е втвърдило и като сгъстее, вече може да не въртиш.
След 10 минути си готов за нов слой ако искаш.Става много здраво, лъскаво и красиво.
За върховия просто зачистваш и намазваш върха на пръта ,вкарваш малко смола и във тръбичката на водача и сглобяваш.
Това е.
2 пъти съм си сменял върхов водач на спининговите пръчки и няма проблеми.
Като му хванеш цаката ще ти е кеф ти казвам.
А може да намажеш и мястото дето ще е бъдещия конец и водач много тънко с еп.смола и веднага да започнеш процедурата - става бетон.
Абе чалъми много.Не се плаши - пробвай се и докладвай.
Па ако искаш и красоти, си има разни цветни лентички па слагай и от тях...
krezo_bg
Мнения: 416
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 13:27
Местоположение: Нова Загора от 1983год иначе Сливналия

Мнение от krezo_bg »

Благодаря Педро,нещо такова мисля да направя и аз,ама ме притеснява времето за което съхне епоксида щото съм работил с едни смоли на работа и същите съхнат за окло12 или 24 часа.Та моля за някоя марка епоксид който както казваш съхне за около10на мин.
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Мнение от Pedro »

Ето ти една марка - JIP. 3 ton пише на опаковката - 2.70 лева.
Две тубички са, А и B. Смесваш по равно.Бъркаш 30-40 секунди активно - аз бъркам с отверка...Сгъстява много бързо - за няколко минути.После почти втвърдява за още няколко минути, а за окончателно изсъхване е добре да се изчака по-дълго време.
Значи имаш на разположение няколко минути да намажеш, и да повъртиш пръчката за да не се стече...
baido125
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Апр 15, 2009 19:29
Местоположение: с Баня общИНА НОВА ЗАГОРА

Мнение от baido125 »

Слушай ела в комплекса .Има един човек Тодор "горчивката ".Той е художник и ревностен рибар .Тук в града е доста известен в риболовните среди .На мен лично Ми направи 8ца и просто не може да се разбере че е правена .Даже имаше един куриоз на "жребчево "вносителя на тези пръти клекна до него и се чуди че не е вкарвал такива в България
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”