VI-ти кръг на Спининговата лига ,,Стари Видри,,

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

emilkg написа:quietriot ще ми кажеш ли от коя тема е това, ако не е тайна разбира се

Цитат:
Сом 10.800кг Най накрая го сефтосах пустия Антарес Very Happy и то ми удари на второто хвърляне.

п.п. сори за спама
това е лс колега от приятел, на който продадох антарес , не е от тема , но няма снимки, а сома е олабен, но няма причина да не му вярвам на момчето, не е такоъв човек , имал е работа на капитан андреево и е помятал там в марица , ако държиш на лс мога да ти дам кординати , щом не се фука значи не държи на показност :lol: :lol: :lol: не е манекен като мене аз и да не хвана пак се плюнча :wink:
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Тъй! Състезанията приключиха и птиците си отлитат на юг...

Изображение

Зандера има забрана за участие догодина, та да може и някой друг да пипне златото. ;)
Няколко кадъра от най-бързия, очаквам да видя още много. :)

Естествено, такова събитие няма как да не бъде отразено от нашите приятели от Хоби ТВ.

Изображение
Естествено, няма и начин аз да не се набутам в центъра на внимание...

А на тази Марица и гъбите й даже са маломерни :(

Изображение

Отбора:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Има една тиква зелена в отбора, ама няма да казвам коя е... ;)

Изображение
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
jdbc
Мнения: 611
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 15:31
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от jdbc »

Marco Polo написа:Тъй! Състезанията приключиха и птиците си отлитат на юг...
Абе мързел, барем 2 и 3-то място да беше написал :lol:
*** Мухарката си е направо "атомно оръжие" срещу спининга ***

*** In God We Trust. All others must submit X.509 certificate. ***
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Marco Polo написа:...

Изображение

...
Eбаси как изглеждам на тази снимка - няма никакъв пуризъм в мене... :?
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Markony
Мнения: 2008
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 195 пъти
получил Браво: 32 пъти

Мнение от Markony »

Как ша нема бе? Я виж каква минималистична физиономия си направил :D
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Мнение от bai ves »

и дъждобран............
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Аз нещо риби не видях?
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Класиране Любимец:
1. Колето Пасарелски - 1910
2. Веско Дъ Лонг - 1780
3. Попето - 1710

Генерално класиране:
1. Стефан Минчев - 253 т.
2. Иван Клинчев - 212 т.
3. Кръстьо Попов - 207 т.
4. Павел Пантев - 165 т.
5. Николай Трайков - 147 т.
6. Даниел Йорданов - 142 т.
7. Валентин Данаилов - 127 т.
8. Стоян Стоянов - 120 т.
9-10 Николай Куюмджиев - 110 т.
9-10 Милен Нинов - 110 т.
Последно промяна от Marco Polo на Пон Ное 02, 2009 14:40, променено общо 1 път.
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
bendy
Мнения: 824
Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 19:14
Местоположение: София
дал Браво: 120 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от bendy »

Айде и аз да покажа няколко снимки.
Времето беше преобладаващо :lol: - студено, ветровито и мокро, т.е. налице бяха всички предпоставки участниците да се наврат под моста и да се отдадат на дегустиране на всякакъв вид дестилати и концентрати (само Бай Вес прояви здрав разум).

Изображение

Изображение

Някъде около 12:30ч. и доста надолу по течението, Веско изчопли един распер, дето го беше ядосал с пляскането си. Естествено аз бях там и направих първа фотосесия на една от призовите рибки.

Изображение

Изображение

Минути преди края на състезанието започнахме да се събираме около моста. Оказа се, че и Колето е гепил от реката един распер.

Св.св. Павел и Павел и св.св. Гари и Хари :lol:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Няколко портрета на класици:

Пуристът (макар че тоя кол дето държи хич не е пуристки)

Изображение

Нинджата

Изображение

Лимонаденият Джо :lol:

Изображение

Дойде време да се мери, тегли и смята. Всички бяхме сигурни, че Веско и Колето ще вземат купи, просто не знаехме кои. Притесненията и на двамата бяха, че Кръцко ще ги утрепе с количество, което аха да стане.

Изображение

Изображение

Изображение

Тука имаше някакъв спор между Кръцко и неподкупното жури относно размера на една от рибите му.

Изображение

Изображение

Следват сложни изчисления.....

Изображение

и награждаване.

Изображение

Победителите в този кръг:
1. Колето Пасарелски - 1910
2. Веско Дъ Лонг - 1780
3. Попето - 1710

Изображение

Изображение

И победителите за тази година:
1. Стефан Минчев - 253 т.
2. Иван Клинчев - 212 т.
3. Кръстьо Попов - 207 т.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Последва хапване и пийване, обещания за скорошни срещи и съвместни риболови. Бе как си трябва!

И последната снимка е от веселата баничарка :lol:
Изображение
Последно промяна от bendy на Пон Ное 02, 2009 12:52, променено общо 1 път.
Стари видри
Лукавия
Аватар
Godfather
Мнения: 1078
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от Godfather »

Браво, изкарали сте си страхотно!!
Съжелявам че неможах да дойда, но такъв е живота-Марто е по-важен от моите риби :wink:

Като гледам Павката на последната снимка, бая гайди слуша :D

поздрави!
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Mили приятели, най-напред искам да кажа, че съм благодарен за предоставената възможност да прекарам деня в компанията на толкова хубави хора и да се заредя с положителна енергия за месеци напред, подобно на един емоционален акумулатор. Не веднъж съм казвал, че за мен общуването е всичко, а даже и нещо повече! :D
Състезанието мина отлично, по мое мнение, независимо от прищевките на времето, не което напук участниците противопоставиха доброто си настроение. Аз лично за първи път посетих реката в този участък и останах изключително впечатлен от мащабите и перспективите, които предлага на рибарите. Ако състезанието беше проведено месец по-рано, мисля, че щеше да има и риба за консерви.
При започване на състезателната част, реших да се отправя към отсрещния и по-плитък бряг, където общо взето имаше и доста по-малък наплив, а и можех да джапам из водата като русалка. Неслучайно започнах да мятам точно под моста, защото от произведенията на френските класици е известно, че падналите жени намирали убежище точно на такива места, но за пореден път останах разочарован, тъй като от XVIII век насам е изтекла много вода... :lol: Последното е майтап, но съм длъжен да го уточня, тъй като във форума има един човек, който приема всичко, което кажа за чиста монета, вследствие на което ми пише драматични ЛС-та за обяснение.:lol: След като установих, че съм сам долу, като се изключат маниите ми, както и вселелата група под отсрещната колона, които целеустремено унищожаваха туба с червено вино под вещото ръководство на фронтмена бай Вес, аз почувствах внезапна слабост и уплаха от връхлетялата ме самота и се наложи да се подкрепя със съдържанието на манерката, която предвидливо бях подготвил предварително. След това, вече на себе си, реших да премина към същинската част. Още когато гледах от моста, тази част от реката ме привлече с дебелия бързей, който тук течеше като канал, както и обещаващия разлив над него с порастналата в реката върба. Започнах да мятам поликарбонат и цветни метали в реката и почти веднага започнах да вадя неголеми рибки, но често. Любопитно е, че различните видове сякаш бяха концентрирани в определени части от участъка пред мен. Хванах четири расперчета в спокойната част от реката зад падналата върба, като всички удари бяха практически веднага след повеждането, а кефалите кълвяха между туфите с водорсли в дълбокия бързей под моста, най-често при задържане на воблера на място, като играеше под напора на течението. Общо взето бяха необходими примамки със стабилна игра на силна вода и равномерно газене. Тъй като водата беше леко замътена, избирах ярки разцветки, които са ми любими и не ме разочароваха за пореден път. Пробвах и на тежка блесна в разлива пред мен, където местен жител ми каза, че имало сом, с надеждата да прибавя и този билологичен вид в галерията на славата си, наред с останалите сортове риби и други трофеи. В един момент, точно когато заваля и задуха леден вятър, буквално с последователни хвърляния успях да заловя и два скобара, които съвсем целенасочено бяха захапали блесната, която поради значителната си тежест от 3.88 гр и специфична конструкция "ореше" дъното, въпреки буйнте талази.
Малко по-късно пристигна и Недко, който имаше нездрав вид и беше посинял от студ досущ като елечето си. Наложи се да го свестя със съдържанието на горепосочената манерка, при което просто чудодейно той придоби нормален телесен цвят за броени секунди. После като един истински приятел от благодарност, подобно на Ихтиандър, той наджапа под моста и спаси любимия ми воблер(с цвят "икура"), което щастливо избавление беше моментално и отново полято с живителни флуиди. Забравих да кажа, че Нелко донесе със себе си и известна доза карък, тъй като освен няколко анемични подръпвания риба повече не извадихме. Разменихме си въдиците, за да пробваме чуждия инструментариум и тръгнахме да се разхождаме по реката. Много приятни местенца видяхме, скъсах два воблера на неспасяеми места и тъкмо когато дойде края на състезанието, установихме, че сме видяли и сметката на шотландския спирт :lol:
Та с това приключи и риболова, после последва метролочгичната част, Попето извади много гръндж сак, сравним само с качулката на Стоянчо. :lol: Накрая и напълно естествено закончихме в кафаната на гр.Любимец, където според мен се проведе и най-добрата част от събирането. Жалко само, че нямаше достатъчно голяма маса, за да седнем всички на едно място! Още веднъж казвам, че влагодаря на всички са компанията, радвам се, че се срещнахме наживо и с уважаемия Цербер, който не бях виждал цяла година. Няма да изреждам повече, за да не изпусна някого което би било трагично за ранимата ми душа.

п.с. Специални благодарности на двамата Павели от РусИ, които минаха специално през Габрово, за да ме съберат с всички Вас. Сутринта минаването на заснежената шипка беше в известна степен притеснително. Компанията по време на пътуването беше просто отлична, развиха се ползотворни дискусии по редица интересни въпроси. Отделно мерси на Павката - Сестрата, който ме спаси от жадна смърт, тъй като ме беше срам да влезя в ОМВ-то в Казанлък с риболовния екип...:D

п.п.с. Благодарности и на другата силна група с баничарката за редовните поздрави с песни по телефона! :D Там настроението е било велико. Много съм щастлив, че все пак накрая Мишко преразгледа позицията си и позволи отново да танцувам на жена му по гащи, а и без такива! :D :P

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


п.п.п.с.
Забележете физиономията на Попето на тази снимка - същински събирателен образ на Джокондата и Аполон Белведерски:

Изображение
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
HAPPY FINE
Мнения: 477
Регистриран на: Чет Апр 10, 2008 14:02
Риболов: Спининг
Местоположение: София

Мнение от HAPPY FINE »

:D :D :D Абе някой да ми е виждал рибата? Ей тук я оставих. :D :D :D
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ecoplast »

Стояне, да не ти свиха рибата? Попето много маскиран, едвам го различих от фона :lol:
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Мнение от stoev »

Marco Polo написа:Има една тиква зелена в отбора, ама няма да казвам коя е...
:roll: :lol: :lol: Тук като че ли усещам лек намек да се включа и аз . За първи път присъствам на мероприятие на Клуба и бързам да благодаря на всички за топлото отношение и за това, че ме накарахте да се чувствам като сред приятели. Запознах се на живо с много от вас, като повечето имах чувството че познавам от преди. На пук на неприятното време, което не беше чак толкова лошо, прекарах няколко незабравими часа сред вас и съботния ден неусетно отлетя. Благодаря на Марко за приятната компания с който прекарахме по голямата част от времето в раздумка и опити да спасим капото :lol: . Отначало започнах с по йедри примамки но без успех. В ранния след обед направихме поредна почивка но този път в изходния пункт. Смених набързо инструмента и преминах на по малки воблери и въртележки, но Мунчо вече беше убол всичкио клен и распер та по разбираеми причини рибките не искаха повече пиърсинг. Все пак смяната на такъма ми донесе не малък успех защото успях да заловя един интересен зелен екземпляр...малко снимки и от мен
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
удари на L-minow 44 :lol:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
До нови срещи :)
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Мнение от Leo »

stoev написа: Изображение
Изображение

Ееееееех......ех!Да бях дошъл и аз :cry: И аз да вдишам въздуха наоколо
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””