Споделено представя: Костур на "куршум"

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4506 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Споделено представя: Костур на "куршум"

Мнение от Pike »

Костур на "куршум"
автор: Максим Леонович
превод: Иван Петров [kingfisher]
28.10.2005 г.
Костурът може да се лови на много интересен такъм. Аз го наричам така, тъй като формата му прилича на куршум.
Такъмът представлява парче олово с овална форма, боядисано в ярки цветове, с две куки отстрани. ...
[пълен текст]

----------------------------------------------------------------------------------------
Вашите коментари към материала.
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

Много интересен метод, ще го пробвам
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Ловил съм с такова на стената на "Тополница", ефикасно е. Само че ние запоявахме 3 куки на оловото, което беше от стандартните в магазинната мрежа. Тук не ми е ясно какво държи оловото :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
SASHO
Мнения: 4749
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:57
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 119 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от SASHO »

babydoctor написа:Ловил съм с такова на стената на "Тополница", ефикасно е. Само че ние запоявахме 3 куки на оловото, което беше от стандартните в магазинната мрежа. Тук не ми е ясно какво държи оловото :roll:
С подобни "куршуми", но по-малки размери, преди години съм гледал как съдират кефала и скобара на "помпане" на Бент "Лесичево". Хората помпеха от самия бент от двете му страни.

Док, мисля че оловото е нанизано директно на клупа, на който са куките...

Поздрави
"Това, което знам за спининга е толкова малко, че дори си мисля, че нищо не знам."

http://www.starividri.com
http://www.starividri.eu
Аватар
Torsade
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 23:33
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Torsade »

Ами червейчета на кукичките трябва ли да се слагат?
Malibukayak X-13
><((((*>
Аватар
SASHO
Мнения: 4749
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:57
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 119 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от SASHO »

Torsade написа:Ами червейчета на кукичките трябва ли да се слагат?
Ами мисля, че не. Поне като гледам оцветяването. От друга страна пък един-два боднати бели червея биха повишили резултатността..


Това, което аз съм виждал е гола тройка вързана директно на основното влакно. На влакното над нея нанизанано оловно топче и мънисто в някакъв цвят. Хората стръв не слагаха, но кефала и скобара си кълвяха регулярно.

Поздрави
"Това, което знам за спининга е толкова малко, че дори си мисля, че нищо не знам."

http://www.starividri.com
http://www.starividri.eu
vlado_fidera
Мнения: 152
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 22:17
Риболов: най вече практикувам риболв с фидер и пикер
Местоположение: sofia
получил Браво: 5 пъти

костур на куршум

Мнение от vlado_fidera »

Това нещо преди години го практикувах на яз.Искър в близост до щъркелово гнездо при риболов от лодка.Наистина е ефикасно и си заслужава да се лови по този митод особено там където местата са с по голяма дълбочина. Бента на Лисичво наистина е удобен за такъв вид риболов и мисля, че не само костур ами и някой по лаком кефал може да увисне на куката .
"Няма значение къде ще ловиш риба, близо или далеч от дома си, ти ще намериш приятели, които никога няма да забравиш"-Джон Бейли.
klenajiata
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Юли 02, 2006 10:06

Мнение от klenajiata »

Аха а правите ли сметка колко риби наранявате по този начин?
Не се обвързваи с нищо от което не можеш да се отървеш за по-малко от 30 секунди ,усещаики жегата зад ъгъла.
vlado_fidera
Мнения: 152
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 22:17
Риболов: най вече практикувам риболв с фидер и пикер
Местоположение: sofia
получил Браво: 5 пъти

Мнение от vlado_fidera »

Колега, интересно как би хванал риба така , че примерно тя да не се убоде на куката.Всяко едно убождане, за нея е нараняване така ли?
"Няма значение къде ще ловиш риба, близо или далеч от дома си, ти ще намериш приятели, които никога няма да забравиш"-Джон Бейли.
klenajiata
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Юли 02, 2006 10:06

Мнение от klenajiata »

Мисълта ми е че това наподобява косенето което се практикува зимата на щъркела и много риби остават незакачени на куката, а биват наранявани.
Не се обвързваи с нищо от което не можеш да се отървеш за по-малко от 30 секунди ,усещаики жегата зад ъгъла.
Topov
Мнения: 178
Регистриран на: Съб Ное 07, 2009 13:06
Местоположение: Златоград
Обратна връзка:

Мнение от Topov »

Много интересно :) Ще се пробва задъжително!
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

klenajiata написа:Мисълта ми е че това наподобява косенето което се практикува зимата на щъркела и много риби остават незакачени на куката, а биват наранявани.
Всеки един риболов с искуствени примамки го наподобява, не си ли забелязал?
Пробвал съм въпросната методология при пасивен костур на лед, и не даде някакъв резултат. Може би трябва рибата да е малко по-активна.
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”