лепене на ботуши

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

лепене на ботуши

Мнение от stancom »

Колеги имам PVC ботуши, но се нахаках в едни шипки и резултата е 2 дупки. С тях си има платно и лепило. Въпроса ми е, от коя страна трябва да е лепенката ? От вътре са гладки, с лепило кое трябва да се намаже гладката или грапавата част на лепенката?
Номера с новите ботуши го знам :lol: , но първо искам да се опитам да ги оправя
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
todjy
Мнения: 95
Регистриран на: Нед Яну 25, 2009 19:03
Местоположение: Пловдив

Мнение от todjy »

Според мен от външната страна. Имах подобен проблем преди 5-6г.Пробих си ботуша от PVC на остра клонка в гората. Бях на почивка и единственото лепило което имах, беше каноколит-българско. Изрязах парченце от гума(нямах PVC), само ги почестих с ракийка и ги залепих от гладката/външна/ страна. Стана грозничко-кафяви ботуши с черна лепинка. Последното лято вече ги бракувах, ЗАЩОТО!.... се сцепи подметката, но лепинката не мърдаше. Дерзай колега.
niki k
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Авг 18, 2008 15:46
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти

Мнение от niki k »

Колега, от външната страна се слага лепенката. Може и каноколит както казва todji, но той е добре да бъде еластичен. По магазините се продава като циалит. Мисля, че има и на Локтайд еластичен каноконлит.
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Мнение от ivo Vratsa »

Намажи с лепилото грапавата част.
Успех :)
Спининг клуб "Абичи"
jdbc
Мнения: 611
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 15:31
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от jdbc »

Аз бих залепил отвън с риск да не е толкоз приятно за окото.
Водата все пак натиска отвън на вътре.
Ще си позволя още един практически съвет - гладките повърхности е добре да се почистят старателно от омазнявания и други замърсители, след това да се минат малко с ФИНА шкурка, след това се намазват някакво хелматексово лепило (хелматекс, Хелми, или имаше едно на Хенкел което довечера ще пиша марката), след като засъхне малко двете повърхности се присъединяват с натиск. Така се процедира в общи линии с ПВЦ материялите
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

jdbc написа:...Така се процедира в общи линии с ПВЦ материялите
... и става БЕТОН! ;)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
chobaka_68
Мнения: 185
Регистриран на: Нед Дек 04, 2005 13:11
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти

бо

Мнение от chobaka_68 »

Колега има едно лепило на БИЗОН,което се продава в комплект с мрежести парчета фибропласт.Лепиш от вьн и забравяш за проблема.Лепилото е прозрачно и лепенката става почти незабележима.Успех.
Аватар
Дарон
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 14:28
Местоположение: до водата

Мнение от Дарон »

Въпрос към компетентните колеги:
Мой приятел си спука водонепромукаемия гащеризон и сега се вайкаме с какво лепило да му го залепим. Гащеризона е марка "Дънлоп", та дали е от ПВЦ материал и важат ли горните мнения за лепилата и за този мадел? Благодаря предварително :)
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Станко, лепи отвън, като предварително зашкури и обезмасли площите със спирт или медицински спирт - няма да мръдне до следващия ти секс в шипките :D Само не използвай каноконлит, с доста специфични свойства е към температура, огъване и т.н.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Мнение от Златев »

Аз лепвам и едно парченце и от вътрешната страна. Може и да изглажда малко преувеличено, но така съм сигурен, че ако външната се издъни /заради лепилото или моета лична кадърност/ имам резервен вариант. Да отбележда че при мене не беше просто скъсване, а си беше дупка 2x3 мм :)
Като полезен съвет мога да спомена и това, че е хубаво, когато се лепи външното парче, да се сложи отвътршната страна парче хартия - така се избягва вероятността по невнимание да се залепи и отсрещната "стена".

ПП
Това е опитът ми свързан с лепенето на маншона на ботуша :roll: :oops:
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Златев написа:Аз лепвам и едно парченце и от вътрешната страна. Може и да изглажда малко преувеличено, но така съм сигурен, че ако външната се издъни /заради лепилото или моета лична кадърност/ имам резервен вариант. Да отбележда че при мене не беше просто скъсване, а си беше дупка 2x3 мм :)
Като полезен съвет мога да спомена и това, че е хубаво, когато се лепи външното парче, да се сложи отвътршната страна парче хартия - така се избягва вероятността по невнимание да се залепи и отсрещната "стена".ППТова е опитът ми свързан с лепенето на маншона на ботуша :roll: :oops:
Не е преувеличено тва, дет го правиш, ма е доста работа и трябва да се направи с интервал от 5-6 дни...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Е чак доста мойте ботушки редовно ги пукам на какво ли не и си ги лепя точно така. От вън и от вътре като ползвам вътрешна гума от колело или плондир на футболна топка. Плодира го слагам само от вътре. Със лепило за гума не го знам какво е едно кафяво и мирише яко. Става идеално е лепенката от вън си личи и е грозно но на реката ми дреме :) То и прическата ми е е кат хората кат съм за риба та за гащите ли да се вайкам.
KKK.1
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 13:45

Re: лепене на ботуши

Мнение от KKK.1 »

Колеги а с топал силикон може ли?
Станимир
Мнения: 1760
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: лепене на ботуши

Мнение от Станимир »

KKK.1 написа:Колеги а с топал силикон може ли?
Не.
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
peter_ip
Мнения: 37
Регистриран на: Сря Окт 07, 2009 11:47

Re:

Мнение от peter_ip »

Plat1ka написа:Е чак доста мойте ботушки редовно ги пукам на какво ли не и си ги лепя точно така. От вън и от вътре като ползвам вътрешна гума от колело или плондир на футболна топка. Плодира го слагам само от вътре. Със лепило за гума не го знам какво е едно кафяво и мирише яко. Става идеално е лепенката от вън си личи и е грозно но на реката ми дреме :) То и прическата ми е е кат хората кат съм за риба та за гащите ли да се вайкам.
Това "вътрешна гума от колело или плондир" наистина върши работа.
Аз на времето ползвах едни лепенки "REMA TIP TOP" за гума на кола - като в кутийката си имаше всичко необходимо за почистване на пробитото място (метална шкурка), лепило за гума и няколко вида различни по форма лепенки

Изображение

Ставаше идеално и дори естетско.Може да провериш в някоя гумаджийница дали не предлагат такъв "Tyre repair kit".
For Those About To Rock - We Salute You

¸.·´``·..¸><||||(º>
¸.·´``·.¸.·´``·..¸><||||(º< ~>--------------
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”