Казус с риболовни билети

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Казус с риболовни билети

Мнение от Милен Динков »

Та какъв е казуса.
Аз и един приятел имаме риболовни билети, които бяха със срок на валидност до ЮНИ 2009(дата не помня). Платили сме си таксата от 25лв през същия месец(ЮНИ 2009). Но до сега не сме си ги заверили билетите окончателно, т.е имаме платежни за по 25лв, но не сме ходили в ИАРА-та да ни ударят така жизненоважния им печат :evil:
Днес моя приятел е ходил до ИАРА да си остави билета с платежното, платено през ЮНИ 2009, а от там са му казали, че не можели да му вземат билета, понеже платежното било със стара дата(2009г) и те не можели да му ударят печат за 2009г. Трябвало да си плати пак, да си вземе ново платежно нареждане и тогава можело.

Или казано с една дума аз и той губим по 6 месеца от тази цялата работа.

Или казано с думи на ИАРА-джиите, ние сме били в нарушение и сме били за актове, ако са ни били хванели ( само за едното място могат да ме хванат :evil: ) с тия платежни :evil:

Значи аз съм за актове с една въдица, през последните години ходя с една или най-много две, а за ония идиоти с токовете, заради които нямаме риба в нашия регион няма актове - интересна работа :evil:

Та питането ми е: ние в нарушение ли сме, ако продължим да си ловим(ако има къде след всичките токови набези) риба до ЮНИ тази година, когато ще си извадя(им) ново платежно за 25лв - ако е живот и здраве?
Аз лично не отидох в знак на протест от безхаберието на нашите ИАРА-джии - просто не искам да ги виждам, повдига ми се от тях, когато ги видя :evil: Плаща им се да си затварят очите и да тормозят нас с едната въдичка :(

Ако някъде е писано по темата се извинявам предварително!
AMUR4ETO
Мнения: 23
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 1:10
Местоположение: TARGOVISHTE

Мнение от AMUR4ETO »

нищо не си загубил сега караи още 6 месеца без да си завиряваш билита и ще доиде точно ако искаш караи още една година без билет така ще бъдеш на далавера 6 месеца. :wink:
билета няма нищо общо с браконерите.оделен е въпроса че много от структори на иара са свързани с браконерски групи и от там идва че за мрежари те няма закони а за една въдица без билет ще има глоби.
:wink:
И ДА НЕ ЗАБРАВЯМЕ,ЧЕ РИБОЛОВА Е ХОБИ.
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

Не ми се вижда редно, платежното да замества билета. Но пък и от ИАРА не са прави да не ти заверят билета, при положение, че имаш платежно.
iddqd
Аватар
Markony
Мнения: 2008
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 205 пъти
получил Браво: 33 пъти

Мнение от Markony »

Все едно да си купиш билет за грдския транспорт и да не си го продупчиш :lol:
А, че в случая чиновниците от ИАРА не са прави, проверяващия не го бърка много.
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Мнение от Pedro »

Дали пък въпроса не е в шибания печат ?
Ако печата не може да се "настройва" на 2009-та..иззели са им старите печати 2009-та, то с новия печат 2010 излиза, че ги заверяват за до ЮНИ 2011...само в билета де - иначе разписката за платено после кой ти я иска...нещо такова...
Ако обаче могат да ударят печат с година 2009 Не са прави ИАРА-джиите.
А ако на печата нема година -Веднага да подпечатат билета ! Така им кажи - човека каза да ми подпечатите билета.
Аватар
shaman
Мнения: 3337
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 224 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Мнение от shaman »

Със системата за издаване на билети на ИАРА не може да се издава билет със задна дата.



Т.Е. ако си платил юни миналата година могат да ти издадат билет от тази, а тези 6 месеца все едно си бил без билет. Предполагам е направено с цел избягване на "връзкари", които след получаване на акт за това, че са били без билети си вадят такъв със задна дата.
Иначе не само дата, ами и точен час на издаване на билети има.
Т.Е. ако те хванат без билет сутринта и си извадиш такъв следобед - няма да мине :wink:

Платежното категорично не замества билета.
Нямаше проблем до преди 2 години, когато билетите бяха за календарна година и без значение кога ще платиш билета си беше от 1.1 до 31.12
--------------
http://www.starividri.org
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Мнение от sharo1 »

Ходи ги притеснявай,с кабеларки, вестници,адвокати ги плаши.Само така може да раздвижиш такива задници.Щом си платил,то си пише -годишна такса 25лв.
И при нас ,та правят на маймуна,значи плащам понеделник сутринта,нося им платежното и те ми викат ела утре за билета.И кво аз понеделник да не одя за риба ли??? :evil: :twisted:
blader2
Мнения: 1246
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 86 пъти
получил Браво: 59 пъти

Мнение от blader2 »

При вас не издават ли билети в риболовните магазини на място и веднага?
Иначе платежното наистина няма как да има сила на риболовен билет съгласно законодателството, не че съм юрист, но моя съвет е наистина ако искаш да си чист пред закона да си извадиш билет...
Жалко наистина за тези 50 лева от двама ви, но в случая не виждам друго решение...
http://www.starividri.org/

Спининг клуб "Абичи"

Спининг, Тенис и Сноуборд
Аватар
Алеко
Мнения: 11066
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 143 пъти
получил Браво: 787 пъти

Re: Казус с риболовни билети

Мнение от Алеко »

Милен Динков написа:Та какъв е казуса.
Аз и един приятел имаме риболовни билети, които бяха със срок на валидност до ЮНИ 2009(дата не помня). Платили сме си таксата от 25лв през същия месец(ЮНИ 2009). Но до сега не сме си ги заверили билетите окончателно, т.е имаме платежни за по 25лв, но не сме ходили в ИАРА-та да ни ударят така жизненоважния им печат :evil:
Днес моя приятел е ходил до ИАРА да си остави билета с платежното, платено през ЮНИ 2009, а от там са му казали, че не можели да му вземат билета, понеже платежното било със стара дата(2009г) и те не можели да му ударят печат за 2009г. Трябвало да си плати пак, да си вземе ново платежно нареждане и тогава можело.

Или казано с една дума аз и той губим по 6 месеца от тази цялата работа.

Или казано с думи на ИАРА-джиите, ние сме били в нарушение и сме били за актове, ако са ни били хванели ( само за едното място могат да ме хванат :evil: ) с тия платежни :evil:

Значи аз съм за актове с една въдица, през последните години ходя с една или най-много две, а за ония идиоти с токовете, заради които нямаме риба в нашия регион няма актове - интересна работа :evil:

Та питането ми е: ние в нарушение ли сме, ако продължим да си ловим(ако има къде след всичките токови набези) риба до ЮНИ тази година, когато ще си извадя(им) ново платежно за 25лв - ако е живот и здраве?
Аз лично не отидох в знак на протест от безхаберието на нашите ИАРА-джии - просто не искам да ги виждам, повдига ми се от тях, когато ги видя :evil: Плаща им се да си затварят очите и да тормозят нас с едната въдичка :(

Ако някъде е писано по темата се извинявам предварително!
Милене, вие сте си виновни! Трябвало е още юни месец да отидете в ИАРА и да си извадите нов билет. Освен това няма такова понятие като "презаверяване" на билет. Всеки път се вади нов билет.

Мисля, че е крайно време да разберем, че при мързел няма оправдание. Платили сте си, ама ви е домързяло да си извадите билета.
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Мнение от BOROOO »

Без да съм юрист ти препоръчвам следното: След като не са ти издали билет или ТИ не си си направил труда да си извадиш такъв и след като НЕ СА ТЕ ХВАНАЛИ пусни една молба да ти възстановят парите тъй като нямат правно основание да ти ги задържат и с тях си плати билета за настоящия сезон :wink: :P :oops: :lol: .
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Мнение от sharo1 »

BOROOO написа:Без да съм юрист ти препоръчвам следното: След като не са ти издали билет или ТИ не си си направил труда да си извадиш такъв и след като НЕ СА ТЕ ХВАНАЛИ пусни една молба да ти възстановят парите тъй като нямат правно основание да ти ги задържат и с тях си плати билета за настоящия сезон :wink: :P :oops: :lol: .
Таман,таман.
Или ги прежалвай тия 25лв. или ходи им досаждай.Ама по сериозно-стъпваш им на врату и врътиш,врътиш,докато... :shock:
Тука в наща страна е така:Не се ли размерише нещо ,никой няма да ти обърне внимание. :wink:
Maverick
Мнения: 249
Регистриран на: Чет Дек 30, 2004 11:34
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Maverick »

Имах подобен сличай. Платих си в Самоков, защото бях отпуска и пребивавах там. Мислех да си извадя билета там, но така се получи, че не успях, не ходих и за риба. След като се брибрах в София пак нямах време да отида и да си взема кетапа. След 2 масеца тръгнах пак за риба и се сетих, че нямам билет. Отивам ви ИАРА и показвам платежното. Те ми излизат с номера че било старо и получател било смоковското поделение на ИАРА. И аз им казах така: Банковата сметка е същата, парите са платени, билет не ми е издаван срещу тези пари. Дайте ми билет. Каката мрънка 15 минути, обади се на някакви счетоводители и накрая се оказа, че няма никакъв проблем тъй като номера на платежното се вписва в книгата и парите се отчитат по него.
Мисля, че ако отидеш и настояваш срещу това платежно, независимо че е от миналата година, да си получиш услугата, за която си платил, те нямат право да ти я откажат. Естествено ще си получиш билета с дата днес, а не с дата от миналата година. Пиеш няколко ракии за да полееш авантата завърташ се три пъти за късмет и си ловиш една година напред с билет.
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Мнение от sharo1 »

blader2 написа:При вас не издават ли билети в риболовните магазини на място и веднага?
Иначе платежното наистина няма как да има сила на риболовен билет съгласно законодателството, не че съм юрист, но моя съвет е наистина ако искаш да си чист пред закона да си извадиш билет...
Жалко наистина за тези 50 лева от двама ви, но в случая не виждам друго решение...
Не,при нас не издават билет на място.Трябва да си земеш 2-3 дена отпуска и почваш да обикаляш.Сяка година е така.Миналата година,отивам в банката да платя.12 часа на обяд-излиза един-охраната-колежката била в обедна почивка :evil: Пък на работното време пише:от 09,00ч до 16,00ч.После в офиса на ИАРА нема никой.телефони въртим -отговор-трябва да е там колежката.
Че на другия ден пак ходих,намерих я -елате вика утре да си го вземете.
Тази година-платих-ама нямат пари да си пуснат интернета и не могат да издават билети ,докато не го плати някой,така че одим с платежното за риба
Да дойде някой да прай проблем :twisted: :twisted: :twisted:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

седемдесет и некоя година, като съвестен риболовец си платих билета в БЛРС, взех платежно и ми казаха след една седмица да отида за билета, а до тогава да карам с платежното. На другия ден с приятели перничани, които не са чували що е то билет, отидохме да меткаме за пъстърва и кефал на Бушлеко, некъде около Коледа беше. Дойде горският от Перник, аз гордо му показвам платежното, а той вика - кви са тия глупости, бе, ние още не издаваме билети. Викам - това е от София...Нема София-мофия, фащайте кофите - и ни "наказа" един час да мъкнеме смески и да храниме пъстървите, от некви понтони. Приятелчетата от Перник ме спукваха от майтап до закриването на сезона... :D Е, във вашия случай, както казва Алеко, сами сте си виновни... :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”