"Горският" на р. Елешница и ИАРА

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Колеги нека някой разкаже какво се, е казало в това предаване. Въпросният служител как се казва и в какво е заподозрян.
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Гледай повторението днес следобед.
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

За повторението разбрах кога ще е но нямам кабелна.
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Е тогава аз ще разкажа след като го гледам.
morski
Мнения: 272
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:29
Местоположение: Варна

Мнение от morski »

Мунчо, не бяха за фризера, за рибната борса на Варна бяха, за Никулден. С няколко стотин метра не се лови за фризера според мен. Четири човека очевидци има.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

са и аз

Мнение от Бат Стан »

Са и аз да ви разкажа личния си опит с тея горски по въпросната река. Значи на 30 май един наш колега от клуба отива да лови пъстърва на същата река. Пристигат горските след пет минути и почват да се заяждат, че е в нарушение. Той им обяснява, че лови пъстърва на блесна. Онези му пишат акт, където той си нанася възраженията. дойде същата вечер у нас, където с жена ми адвокатката пуснаха обжалване на акта.
Оттам нататък почват да го моткат насам натам, иди при г-н Еди кой си, проверете там и там дали обжалването е признато, ама ние не сме в час и така. В крайна сметка от горското в София му казват, че е бил безумно прав и "видите ли, те нашите хора не са били в час". Въпросните субекти са от горското в Невестино, а случката се развива на около 10-тина километра нагоре в планината.
В петък кво става - отивам на една река, където има американка. Както е известно тази риба не попада в забраната за пъстърва, щот не се размножава в реките. Там има един рибарник, който се пълни от вада и в тази вада виждам как кръстосват американки, избягали от рибарника. Почвам съответно да мятам некви Руси Стефки, и в този момент до мен спира джип и от него излизат четирима горски и ме заграждат. Питат ме кво ловя, аз викам - американка, ето я тука, елате да я видите във вадата. Била забранена, ми отговарят те. Почваме спор, от който в един момент ми писна, дадох им риболовния си билет да видят че съм редовен и им казах ако искат да ми напишат акт, аз ще обжалвам, ама много жалко, че не знаят кво гласи законът. Единият от тях взе да ми обяснява, че забраната била за "студенолюбиви риби", другият за нам кво си, и в тоя момент аз предложих направо да звъннем по мобилния ми телефон до ИАРА, или ако искат те да се обадят за повечко разяснения. В крайна сметка като видяха, че не правя поразии, и че даже нямам контра на куката с мухата, онези си биха камшика.
Факт е, че горските не са наясно със забраните и трябва да бъдат ограмотени. Проблемът е на НУГ, и ако обичат да се вземат в ръце.
Абе НУГ имат ли Пи Ар, др. Дянков? Моля за координатите му, ако може.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Докера
Мнения: 1436
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 16:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 7 пъти

Мнение от Докера »

Бате , много си прав , че горските не се презорват да четат подробно закона / по-скоро ползват метода за четене "по диагонал " :lol: /, ама в горните случаи иде реч за НАРУШАВАНЕ на закона от хората , от които се изисква да го ОПАЗВАТ .Според мен като видят , че горските ловят с незаконни методи , на бракониерите съвсем им се развързва колана .
Няма нищо лошо в това да си говориш сам - лошото идва , когато започнеш да си отговаряш !
Селяните казаха: Ей,да вържем попа,та да е мирно селото.
Попа отвърна: Ааааа не,чада мои - Вържете си булките, че да е мирен попа.
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: "Горският" на р. Елешница и ИАРА

Мнение от Алеко »

алексан написа:В едно предаване по една телевизия снощи, един риболовец ветеран разказа за самоуправството на горския (инспектора на ИАРА) в района на р. Елешница. Алеко, знам, че го следиш това предаване. Интересува ме какви мерки ще вземе ИАРА срещу този башибозук. Според мен трябва незабавно да бъде уволнен!
Токущо гледах повторението. Който го е гледал, също би трябвало да се съгласи с мен.

Александре, аз не чух да се споменава ИАРА в разказа на човека за случката на р. Елешница. Стана дума за горски от местната Дивечовъдна станция. Но трябва да подчертая, че тези инспектори нямат нищо общо с ИАРА, макар че също имат права да проверяват риболовци и при нарушение да им съставят актове.

Това е, което мога да кажа по случая.
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: са и аз

Мнение от Алеко »

Бат Стан написа:Факт е, че горските не са наясно със забраните и трябва да бъдат ограмотени. Проблемът е на НУГ, и ако обичат да се вземат в ръце.
Абе НУГ имат ли Пи Ар, др. Дянков? Моля за координатите му, ако може.
Не зная, Бат Стане. Май нямат, като се съди по цялата тази галимация. Мисля, че техните проблеми минават през централните "Връзки с обществеността" на МЗГ.

Защо не ни напишеш тази твоя случка като писмо, а също и тази с колегата, чийто акт е отпаднал. Като го получим, можем да го препратим на НУГ.

Ние на нашите инспектори им правихме семинари за подробно запознаване със ЗРА, така че случаите на неправомерно съставени актове от служители на ИАРА намаляха драстично.
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

morski написа:Аз казах ли ви че на язовирите Елешница и Тръстиково на 2,3 и 4 - ти декември инспектори на ИАРА хвърляха мрежи с лодките на пазачите на водоемите. Нямате представа какво чудо е по тукашните водоеми. Колегите риболовци сме вдигнали ръце. Горски, ИАРА че и полицаи всички са синджир марка.
Може ли малко повече подробности, моля? Ама да не се окаже, че и в този случай хората, за които говориш, не са от ИАРА?
Д-р Дулитъл
Мнения: 2053
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

Колеги,ситуацията с ИАРА и НУГ и по точно корупцията сред тях е абсолютно безнадеждна.Основния въпрос в случая са кадрите на двете ведомства и особено на ИАРА.Едва ли някой ще ми даде смислен отговор как се назначават служителите от регионалните звена,по какви критерии,образование и т.н.А и като знам в каква държава живеем,едва ли някой ще ме убеди че шефовете на регионалните звена са назначени без политическа протекция-и тук вече разговорите за професионализъм ,мотивация,безпристрастност и прочее приключват.За пример-шефа на врачанското звено е бивш митничар :lol: ,друг е познат с прякора Пешо Дъвката,щото преди да стане инспектор е продавал дъвки,трети е известен с миналото си бракониер от с.Остров.
А отстраняването на държавен служител от работа е трудно нещо,не е като работник с трудов договор,нали др.Дянков?
Изобщо време е ИАРА да си изчисти къщичката,че 2007 г. е близо и ще трябва някой да свърши това.
Апропо ,става ли от мен служител на ИАРА,а?Имам следните данни:
1.Висше образование.
2.В дипломата ми срещу предмета,,рибовъдство" пише ,,много добър"
3.Имам документ за ,,водач на малък кораб по р.Дунав"
4.Тежа 106 килца и съм висок 187см.
5.Познавам всички начини на бракониерски риболов :shock: (не ги практикувам,ей)
6.Горещ привърженик съм на политическата платформа на всяка партия ,която е на власт :lol: !!!
А сега сериозно-каква е регионалната структура на всяко звено от ИАРА-брой инспектори,ранг, от какво се определя бройката за отделните региони(площ на водоеми за контрол или какво?),достатъчни ли са техническите средства за контрол,как се разпределят и т.н.?
Щото досега само четем че нищо не стига,а не знаем действителното състояние на нещата.Макар че няма да се учудя,ако са по трагични от колкото си представям.

Хайде наслука!!!
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Доктора написа:Колеги,ситуацията с ИАРА и НУГ и по точно корупцията сред тях е абсолютно безнадеждна.Основния въпрос в случая са кадрите на двете ведомства и особено на ИАРА.Едва ли някой ще ми даде смислен отговор как се назначават служителите от регионалните звена,по какви критерии,образование и т.н.А и като знам в каква държава живеем,едва ли някой ще ме убеди че шефовете на регионалните звена са назначени без политическа протекция-и тук вече разговорите за професионализъм ,мотивация,безпристрастност и прочее приключват.За пример-шефа на врачанското звено е бивш митничар :lol: ,друг е познат с прякора Пешо Дъвката,щото преди да стане инспектор е продавал дъвки,трети е известен с миналото си бракониер от с.Остров.
А отстраняването на държавен служител от работа е трудно нещо,не е като работник с трудов договор,нали др.Дянков?
Изобщо време е ИАРА да си изчисти къщичката,че 2007 г. е близо и ще трябва някой да свърши това.
Апропо ,става ли от мен служител на ИАРА,а?Имам следните данни:
1.Висше образование.
2.В дипломата ми срещу предмета,,рибовъдство" пише ,,много добър"
3.Имам документ за ,,водач на малък кораб по р.Дунав"
4.Тежа 106 килца и съм висок 187см.
5.Познавам всички начини на бракониерски риболов :shock: (не ги практикувам,ей)
6.Горещ привърженик съм на политическата платформа на всяка партия ,която е на власт :lol: !!!
А сега сериозно-каква е регионалната структура на всяко звено от ИАРА-брой инспектори,ранг, от какво се определя бройката за отделните региони(площ на водоеми за контрол или какво?),достатъчни ли са техническите средства за контрол,как се разпределят и т.н.?
Щото досега само четем че нищо не стига,а не знаем действителното състояние на нещата.Макар че няма да се учудя,ако са по трагични от колкото си представям.

Хайде наслука!!!
Ex. От кога говоря. Все е тая. Проблема е в това че не само в тези държавни институции цари безпорядък. Ами в полицията не е ли същото докторе? Ами в здравеопазването? Дъвкахме преди 2 дни тая тема - виж тук: http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 14&start=0 - дай предложение как да станат нещата щото Алеко не може сам да го свърши, идват избори, а преди избори се обръща внимание на сигнали от разни места, но трябва да са МАСОВИ! Кажи как да го направим?
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

НУг, МУГ - все тая

Мнение от Бат Стан »

Колеги, вече изтече 20-дневният срок, в който от земеделското министерство, НУГ и РУГ Русе трябваше да ни отговорят за проверката по случая в Русе, койт ослучай впрочем съм го описал в следващия брой на БГ-риболовец. Утре, понеделник, ще се обадя на трите места да видя кво е станало, и ще ви съобщя за резултатите от цялата работа. Ако не са удовлетворителни, ще продължим да си търсим правата, ще ви кажа по какъв начин, ама първо трябва да се уверим, че с добро не става.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Станиле, похвално. Ама дори и с протести и митинги няма да стане, щото повечето колеги ще се скрият в кучия г*з, където и без това се намират. Тука става въпрос да се секнат големи доходи, включително и на хора на високо ниво. Нема да стане. Вервайте ми.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Навсякъде е едно и също, дето се казва "бог високо, цар далеко"..., а най гадно е, че горския ти казва "епа таквоз животно нема" и това е. Иди му обяснявай дъгова пъстърва, размножаване и т.н....
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”