"Искам нещо да Ви кажа"

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
jylt
Мнения: 1388
Регистриран на: Пет Мар 14, 2008 19:21
получил Браво: 1 път

Мнение от jylt »

Не е ли по-добре да се купува когато има материал,а не веднъж годишно?Примерно може да се пуща 2-3 пъти годишно по 200-300 бройки вместо веднъж годишно 1000..
А с въпросът кой дава кой не,не се коси.Осмислянето на нещата при всеки отнема различно време.Да не би другите европейци да са се научили за 5 години :)
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Аз не мога да се сърдя на хората....даже и в джоба им не мога да бръкна.Но не може да ми караш лодка с двигател,сонари и хиляди други скъпи въдици и атрибути.....А да не дадеш 15лв за любимото ти хоби,дето смяташ,че някой ти е длъжен.
Въпроса със зарибитела е,че не са пъстърви за да ги има постоянно.Още по-зле стоят нещата с белите рибки.За това когато има и кой колкото може....1 рибка....пак е нещо. :wink: :idea:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Diman »

jylt написа:..Осмислянето на нещата при всеки отнема различно време.
Готов съм да преосмисля нещата още сега. Но не вярвам някой да ме обеди в смисъла да се зарибява язовир, различен от Ивайловград. Вече писах достатъчно по въпроса и не искам да се повтарям. Нямам никакво желание да дам и лев за зарибяване, макар че, вярвайте ми, за мен няма по-красива гледка от това. Изтъкан съм от омраза, а не от желание за добри дела. Свързвам всичко с бракониерството. Сашо е търговец и не би инвестирал в нещо, от което ще спечели някой бракониер, а той сигура ще е на загуба, защото сомчетата по кило всички до едно ще са в мрежите- вервайте ми. За мен въпросът е не толкова финансов, колкото морален. Разбирам отлично тези, които имат огромното желание да зарибяват, но не го правят. Аз съм един от тях.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Този пост направо ме разби.Нямам вече никакви очаквания.
...Имам една последна молба към Диман.Бате засади поне няколко фиданки покрай брега за сянка.Може и орех да се засади.Може ли този прекрасен водоем да е гол,като пустиня.След години ще отиде някой на бивак,а срещата ще е пред Димановия орех.....Дано той поне оцелее и не отиде за огрев или скрин в антрето.Баси аз ще ти пратя парите за дръвчетата....ти само ги насади.Ще направим три обособени места за бивак и ще ги поддържаме само ние и съвеста ни.На дърветата ще сложим табела....."Моля не унищожавай плодните дървета.Садихме ги за теб почиващия риболовец".
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Diman »

Мислим еднакво, но постъпваме различно. Ти си оптимист, а на мен гемиите са ми потънали безвъзвратно. Вчера двете ми деца направиха голям снежен човек пред блока. Естесвено, имаше си и морков :lol:. По-късно от там са минали други деца и са го разрушили. Познай как повлия това на детските им души. Живота отсега ги учи, какво ги очаква занапред. А това, за което говориш- твърде е хубаво, за да е истина. Според мен няма бъдеще. Тук спирам.
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Мнение от Иво Ломски »

Ходил съм един път на язовир Искър и два пъти на Огоста. На втория хванах едно сомче около кило и го пуснах веднага обратно.
Миналата година ми се искаше да ида за няколко дни до Ивайловград или Ст. Кладенец или Кърджали или Тича, но не успях. Да е живот и здраве ако не тази то другата ще го направя, защото природата ни е величествена и не бива да я "осакатяваме" с лека ръка!
Много ми хареса една приказка, която ако не се лъжа Емо разказа миналата година (ако е бил някой друг, то нека ме извини). Приказката беше за едно дете дето се разхождало по брега на морето и връщало изхвърлените на брега морски звезди обратно в морето :!:
Написах горното за да подкрепя тези които отделят от времето и средствата си за зарибяване и опазване на нашите водоеми и водното ни богатство. Ако има кампания тази година и някой се наеме с неблагодарната работа по организацията, аз ще се включа задължително с каквото мога :!: :!: :!:
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Пичове,може да съм остарял и нещо да ми е станало.Подобни неща започнах да си мисля след 2006г.Тогава пуснах моя сом.Сигурен съм,че е жив.Още никой бракониер не се е похвалил с него.От 5000 сомчета,ако оцелеят 5бр. и си хвърлят хайвера....значи сме успяли.А за дърветата нищо не ми пречи да пробвам с една дупка.
Да се занимавам с това.....няма да стане.Не съм платен за да се карам с хората за това,че имат др. виждания.Аз не мога с приятели да се разбера по този въпрос,та да се боря с вятърни мелници....няма да стане.
....Извода съм си го направил.Няма да има агне,защото другите ще го изядат,няма да има сомчета,защото бракониерите ще ги изловят,няма да има и дървета,защото недобросъвестни ще ги изсечат.Даже вече няма да чистя след себе си,защото другите ще изцапат.
А до година не зная дали пак ще правя снежен човек,че децата още плачат за този.Остава да си заредя оръжието и да лапна дулото.
.....Мани,мани....не ми обръщайте внимание.Говоря си колкото да не заспИм и да ми мине зимата. :idea:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

Пичове,аз съм свикнал,да се опитвам да троша стени с глава.Помните ли Полет над кукувиче гнездо?Никои не можеше да повдигне машината,но героят на Джак Никълсън каза на другите-Е,аз поне опитах.Съгласен с Емо,знаете,че не съм сомаджия,но ще дам пак пари и ще помагам с квот мога-от 1000 10 да оцелеят,аз съм ОК.Не искам да се примиря,че няма надежда,отказвам.Ще опитвам отново и отново,така възпитавам и дъщеря си.И дървета садя,и Въча чистя,и екопътеки и рекички.И ако някои разруши снежния човек на детето,първо го изкормям,после правиме нов,по-хубав.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Diman »

Emo-83 написа:...няма да стане.Не съм платен за да се карам с хората за това,че имат др. виждания..
Не съм на кеф и ще пиша.
Раазбирам те, Емо. Искаш Рая да е на земята. И аз го искам. Имам същите виждания като теб, но пиша от другата гледна точка. Сея дръве и зарибявам. И после преглъщам горчилака. А ти не ме командвай "по телефона" от високата кула. И не ми казвай какво да правя. Прави го сам. После си сърбай горчилката. Също като мен.
Аватар
vovata
Мнения: 85
Регистриран на: Пет Ное 13, 2009 17:27
Риболов: тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=18785&sta

Мнение от vovata »

Подкрепям Емо на 100 процента.Става въпрос дали чашата е на половина празна, или на половина пълна.Това зависи от погледа на човека.Ако искаш да ти се случват хубави неща трябва да гледаш положително на живота.Американски филм с лош край няма.Какво значи (коза ностра) на на български (наше дело).Знам че примера е тъп,но по някога нещата отиват в крайност.Мисълта ми е че ние сме едно МНОГО ГОЛЯМО СЕМЕЙСТВО и ако не си помагаме и ГОСПОД не ще ни помогне.Емо е хиляда пъти прав че имаме оборудване за хиляди левове а се правиме на не знам кви за някакви стотинки.Та момчета хайде да се бръкнем по някой лев за да могат инашите деца да се радват на поне нашите успехи,а защо и по добри!
Едно е да искаш, друго е да можеш,а трето и четвърто е да го направиш
Аватар
vovata
Мнения: 85
Регистриран на: Пет Ное 13, 2009 17:27
Риболов: тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=18785&sta

Мнение от vovata »

Подкрепям Емо на 100 процента.Става въпрос дали чашата е на половина празна, или на половина пълна.Това зависи от погледа на човека.Ако искаш да ти се случват хубави неща трябва да гледаш положително на живота.Американски филм с лош край няма.Какво значи (коза ностра) на на български (наше дело).Знам че примера е тъп,но по някога нещата отиват в крайност.Мисълта ми е че ние сме едно МНОГО ГОЛЯМО СЕМЕЙСТВО и ако не си помагаме и ГОСПОД не ще ни помогне.Емо е хиляда пъти прав че имаме оборудване за хиляди левове а се правиме на не знам кви за някакви стотинки.Та момчета хайде да се бръкнем по някой лев за да могат инашите деца да се радват на поне нашите успехи,а защо не на и по добри!
Едно е да искаш, друго е да можеш,а трето и четвърто е да го направиш
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=18785&

Мнение от Diman »

vovata написа:...Та момчета ...
...не е ли време да изчистим червеите от саксията, преди да посеем цветето???
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

Те тва е приказка.Но всеки я разбира различно.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
jylt
Мнения: 1388
Регистриран на: Пет Мар 14, 2008 19:21
получил Браво: 1 път

Мнение от jylt »

Все си мисля,че трябва да се почне от собственият двор-примерът който даваш може да е заразителен.Примерно-въпреки че знам,че боклукът от различните контейнери го събират на едно място си изхвърлям пластмасата в съответния контейнер,стъклото в другия..Най-малкото децата ще прихванат нещо,възрастните променят навиците си по-трудно :)
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Хронология на живота и възпитанието.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последно промяна от Emo-83 на Пет Фев 05, 2010 10:59, променено общо 1 път.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”