Колко са умни военните

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
doser
Мнения: 271
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 16:20
Местоположение: София / BS

Колко са умни военните

Мнение от doser »

Здравейте, повода да пусна тази тема е поредната изцепка на ръководителите на мисиите ни в Афганистан. Аз съм брат на едно от момчетата което е на мисия там. Трябваше неговия батальон тази седмица да бъде изтеглен. Но какво се получи. Днес брат ми заедно с още 12 други момчета са натоварени на хеликоптер за да бъдат преведени в база на НАТО в Киргизстан. Да ама не, по незнайни причини са били стоварени на чужда база на границата между Афганистан и Киргизстан без преводач, без командващ офицер, без провизии и без ясна представа кога ще бъдат изтеглени от там. Останалата част от батальона е вече в Киргизстан и чака самолета за България, който излита буквално след няколко часа. Ако тези 13 войника не бъдат преведени незабавно в базата в Киргизстан ще трябва да чакат следващия самолет за БГ, който обаче е чак след 23 дни. Ако някой познава журналисти в телевизиите, моля го да им се обади и да им каже това което е прочел тук. Предварително благодаря.
laplandeca
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 986
Регистриран на: Пон Фев 04, 2008 21:16

Мнение от laplandeca »

Невероятно , но некои са достатъчно умни да убиват , своите си ! :evil: :evil:
Пример , убиха един офицер който щеше да един от командващите на брат ти!
Моли се всичко да мине добре, да се върне братчето, да не бъде пожертвано от некои „патриоти„ :evil:
„Значи зъболекарят за себе си плаща 400 лв. а за „Киата” си 2000. лв., сиреч, пет пъти му е по-мила „Киата” от неговото здраве. Това нормално и справедливо ли е”, попита премиерът.
Fishmaster
Мнения: 347
Регистриран на: Сря Окт 03, 2007 18:03
Местоположение: Добрич

Мнение от Fishmaster »

Трябва да отидеш във телевизията колега.Ситуацията е такава че не търпи отлагане.Аколко са умни военните всички знаят-Не искам да обидя никого разбира се. :twisted: :?: :idea: :arrow:
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: Колко са умни военните

Мнение от Алеко »

doser написа:Здравейте, повода да пусна тази тема е поредната изцепка на ръководителите на мисиите ни в Афганистан. Аз съм брат на едно от момчетата което е на мисия там. Трябваше неговия батальон тази седмица да бъде изтеглен. Но какво се получи. Днес брат ми заедно с още 12 други момчета са натоварени на хеликоптер за да бъдат преведени в база на НАТО в Киргизстан. Да ама не, по незнайни причини са били стоварени на чужда база на границата между Афганистан и Киргизстан без преводач, без командващ офицер, без провизии и без ясна представа кога ще бъдат изтеглени от там. Останалата част от батальона е вече в Киргизстан и чака самолета за България, който излита буквално след няколко часа. Ако тези 13 войника не бъдат преведени незабавно в базата в Киргизстан ще трябва да чакат следващия самолет за БГ, който обаче е чак след 23 дни. Ако някой познава журналисти в телевизиите, моля го да им се обади и да им каже това което е прочел тук. Предварително благодаря.
Прати ми, моля те, твои координати, както и евентуално на брат ти. Работя в БНТ.
Аватар
doser
Мнения: 271
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 16:20
Местоположение: София / BS

Мнение от doser »

Тази вечер установих, че да се свържеш с коя и да е телевизия е все едно да хванеш есетра в река Искар до Враждебна. Нищо, все пак успях да се свържа с братчето (от първия път) и се разбра, че незнайно как единствено техния хеликоптер е попаднал на лоши метеорологични условия (другите с които са се движили в пакет са си продължили за Киргизстан). В момента всички момчета са в базата в Баграм и чакат да дойдат да ги вземат. Като последно са им казали, че това ще стане утре по обяд (това е трета подред смяна на момента на изтегляне).
kavarma88
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Фев 06, 2010 0:07

Мнение от kavarma88 »

Важното е че ще се върне жив и здрав, мнозина не успяват...
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

Идиотията е органично присъща на военщината. Идиотията е пълна и това не е само тук. Имам приятели от 68-ма в Пловдив, имам в Легиона, участници в конфликта в Нагорни Карабах, доброволци от войната в Сърбия от последния конфликт в Осетия. Чета военни мемоари - това е положението! Едно и също е на всякъде - и в България и в Щатите и в Русия и по целия свят - пълна идиотия! Пълна! Най-фрапиращите случай които знам са от Фолклендската война. Въпреки, че Англия спечели войната, тя си остава невероятна поредица от суперидиотски логистични и тактически британски провали.
Но си мисля и друго? Всички знаят с какво ще се сблъскат като стават военни. Защо млади хора отиват на война на майна си райна? Това не е наша война! Преди време не те питаха дали искаш или не да ходиш войник. Сега не е така. Не виждам друга причина освен парите, българи да защитават американските интереси в Афганистан. Отиват доброволно и с пълно съзнание за това, което ще правят с надеждата, че ще се върнат живи. Е щом си влязал доброволно в месомелачката нема какво да се оплакваш, че те прави на кайма. Това е циничната истина по въпроса.
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
doser
Мнения: 271
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 16:20
Местоположение: София / BS

Мнение от doser »

От вчера вечерта всички вече са в Киргизстан. Ядосани :) но живи и здрави. Сега чакат самолета за БГ.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Дозере. Като го задаваш този въпрос, имай в предвид, че се отнася и за брат ти. Тоест, колко е умен и самия той като е станал военен.
А иначе на война като на война. Военната служба вече не е това, което беше :wink:
Аватар
doser
Мнения: 271
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 16:20
Местоположение: София / BS

Мнение от doser »

naso написа: Тоест, колко е умен и самия той като е станал военен.
Със сигурност не е започнал при военните защото много му харесва да е под пагон. В град като Шумен (града с най-нисък стандарт на живот в БГ) или трябва да си военен или полицай за да знаеш че ще получиш някаква заплата в края на месеца. Колкото до мисията той си знаеше, че отива на война. Но това беше единствения начин да изкара толкова пари за сравнително кратко време по честен начин.
Аватар
Druglyo
Мнения: 228
Регистриран на: Вто Яну 23, 2007 14:33
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Мнение от Druglyo »

Със сигурност не е започнал при военните защото много му харесва да е под пагон. В град като Шумен (града с най-нисък стандарт на живот в БГ) или трябва да си военен или полицай за да знаеш че ще получиш някаква заплата в края на месеца. Колкото до мисията той си знаеше, че отива на война. Но това беше единствения начин да изкара толкова пари за сравнително кратко време по честен начин.
Да много жалко, че хората трябва да напускат родните места или да се занимават с неща които не съм им по душата за да оцеляват. А колко са умни военните, ми в нашата история военните са спечелили не една и две битки да не казвам повечето но все губим, та питам аз колко са умни политиците. Щото брат ти е там заради пак тези политици.
Опък станал този свят,
само който е богат,
той е личен и познат!
venci72
Мнения: 1999
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 19:06
Риболов: на леб...

Мнение от venci72 »

ебати и честнио начин,наемен убиец ,месните са си у пълното право да ги изтепат до крак ,куро ли ми тражат там...
Ritmas
Мнения: 157
Регистриран на: Пет Дек 02, 2005 22:57
дал Браво: 17 пъти

Мнение от Ritmas »

ебати и честнио начин,наемен убиец ,месните са си у пълното право да ги изтепат до крак ,куро ли ми тражат там.
Това е.
Аватар
doser
Мнения: 271
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 16:20
Местоположение: София / BS

Мнение от doser »

Druglyo написа:
та питам аз колко са умни политиците. Щото брат ти е там заради пак тези политици.
Не мога да не се съглася с теб.
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

И аз не мога да се съглася. Той е там защото сам е пожелал това. Политиците само са създали условията за това щото който иска да отиде. Толкова
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”