Има ли колеги от Добрич във форума?

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Публикувай отговор
nETaP
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 21:14
Местоположение: Добрич

Мнение от nETaP »

Владката: На М.Смолница има костур,каракуда и червеноперка във момента това излиза запаси се със торен червей бъркано и стериопор като влезеш откъм пояса горе боклука кадето е долу има две дарвета парвото дарво във ляво има храсти във водата там пробвай на чип малка плувка около 1гр 1.5гр на торен червей излзиа каракудки и червеноперки а наватре хварляй за костур илзиза едър костур миналата година на 15 март искарах към 1.100кг костур на торен червей прав такъм с две куки пробвай и на жива рибка има много едър костур там ! Успех и наслука :fish12: :fish4:
И ловец съм и рибар съм :P :D:D:D
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от waglerbg »

vladkata написа:... На одринци днес беше голям вятър , голямо нещо ( то кога ли е тихо там) не посмях да сляэа до водата с колата , эащото неэнаех дали ще мога да иэпъна баира после , но се виждаха две коли и няколко колеги . Никой не иэкара нищо , докато ги наблюдавах. И... Благодаря и наслука :wink:
Мои хора бяха там вчера, 1милиард човека, трудни риби, брутален вятър (обичайният :wink: ) но са хванали бабушки и някоя и друга таранка.
...read between the lines...
NikolaiManolov
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 14:16
Местоположение: Dobrich

Мнение от NikolaiManolov »

Здравейте, колеги от Добрич, а и не само! Нека да споделим кой какво е направил тази година преди забраната? Аз ходих 1 път на Одринци и останах много разочарован, защото времето беше прекрасно, но нямах нито едно кълване на фидерите. Ходих и на гьолчето до "Мебел Стил" или старото ЗАВН, но там пък водата съвсем е паднала и отново нямах пипване. Добре, че се записах поне с 1 слънчевка да едно езеро в селото на жена ми. И ако може да кажете къде разрешават да се лови сега през забраната? Наслука на всички!!
nETaP
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 21:14
Местоположение: Добрич

Мнение от nETaP »

Здрасти Ники , през забраната може да се лови на Яз.Оброчище там е позволено таксата е 5лв и хората са много доволни от там.
И ловец съм и рибар съм :P :D:D:D
NikolaiManolov
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 14:16
Местоположение: Dobrich

Мнение от NikolaiManolov »

Да, знам аз за там, но чувам, че от ИАРА много го проверявали този язовир, а не им и това основната работа, според мене. Наскоро глобили човек, който вероятно не е имал билет с 500 лева. Но иначе закона им го позволява, защото всеки, който лови риба в България, независимо къде, трябва да има билет. Иначе съм ходил там предната година и единия път останах доволен-много каракуди около 150 грамови. Някой, ако е ходил скоро за риба-да пише. Аз до 2-3 дни ще направя излет и ще дам инфо тук.
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от waglerbg »

Ха Николаевка излизат хубави таранки, Риболова е кошмарен поради милиардите ситни перки и раци :twisted: :twisted: :twisted:
...read between the lines...
NikolaiManolov
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 14:16
Местоположение: Dobrich

Мнение от NikolaiManolov »

Най-накрая и аз да отида на риба. Избрах Оброчище. Хванах 3 каракуди, като най-голямата беше към 350 грама. Другите по 150-200 грама. Общо-взето слабо, но все пак усетих тръпката. Кълвеше на хляб и жито. Не използвах червеи заради слънчевките и костурите. Имах и едно здраво кълване на царевица, но се оказа празно. Не мина никой за таксата, но разбрах, че имало сбор в селото и предположих, че пазаче е там. Други пък ми казаха, че язавира вече не е частен. Не знам какво да мисля и аз. Ако някой знае какъв е статута му със сигурност, да пише.
Fishmaster
Мнения: 347
Регистриран на: Сря Окт 03, 2007 18:03
Местоположение: Добрич

Мнение от Fishmaster »

свободен е ве4е :P без такси само билет :P там 6е сме :wink:
nETaP
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 21:14
Местоположение: Добрич

Мнение от nETaP »

кое е свободно аз да не истърва :lol:
И ловец съм и рибар съм :P :D:D:D
nETaP
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 21:14
Местоположение: Добрич

Мнение от nETaP »

Забраната я увиличиха до 10-ти ........ незнам какво да кажа ...... :?:
И ловец съм и рибар съм :P :D:D:D
Linderman
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Юни 21, 2010 15:11
Местоположение: Добрич

Мнение от Linderman »

Здравейте!

Казвам се Галин и от съвсем скоро съм фен на изкуството - риболов. Зарадвах се като видях тази тема и се надявам да не досадя на някой с предстоящите ми много въпроси. По принцип в нашата риболовна дружина сме двама :) като аз съм с функциите на ученик в нея.

В началото на темата имаше предложение за събиране на средства и пряк контакт с ИАРА за оползотворяването им. ПРИВЕСТВАМ това решение и съм готов да се включа с каквото мога.

Заведението зиг-заг го знам и всеки обяд на обедна почивка съм там, ако ще се организират срещи, ще бъде супер ако има място за още двама :)

Поздрави и да сте живи и здрави!
nETaP
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 21:14
Местоположение: Добрич

Мнение от nETaP »

няма сериозни колеги от добрич освен бате ми дидо ........ незнам какво да кажа
И ловец съм и рибар съм :P :D:D:D
maljak
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Юни 28, 2010 10:43
Местоположение: dobrich

Мнение от maljak »

здравейте колеги ,отскоро съм тук в този форум и се радвам че съм сред вас,казвам се красимир и напоследък доста съм се разболял :) :) по шаранджийския риболов,ако решите нещо за сбирка или съвместен риболов аз съм със вас а и мога да ви дам полезна информация за почти всички язовири в региона щото не се спирам все съм по язовирите :D :D
NikolaiManolov
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 14:16
Местоположение: Dobrich

Мнение от NikolaiManolov »

Здравейте, колеги от Добрич и не само!! Разказвайте къде ходите, какво ловите в региона. Аз ходих на Звънец преди 20 дни и хванах много шарани към 300-500 грама, но ги пуснах, че са малки още. После ходих на Плачи дол-големия 2-3 пъти, но излизат все още малки каракуди между 30 и 100 грама. Интересувам ме положението на Минково, Смолница и Одринци. Ако има ходили там, нека споделят! Наслука!
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”