Избирам ново PC! Еми избрах го вече !

Разправят, че не всичко било риболов.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Избирам ново PC! Еми избрах го вече !

Мнение от Plat1ka »

Търся си по-скоро някой който да се занимава с продажби на PC-та че леко се притеснявам когато ида в магазина и им кажа че ми трябва PC за това и това и те да ми набутат най-големите дървета уж били супер понеже не съм много в час.

Сега съм се загледал в тази конфигурация на мултирама:

http://www.multirama.bg/product/2205/ko ... 8-g64.html

Спрял съм се на Мултирама макар че стоките са им малко по-скъпи те дават най-големи гаранции а и сервиза им е на едно добро ниво.

Трябва ми копютър най-вече за игри. То това е и причината да заменям иначе работещия ми до момента копютър. Просто новата игра която искам да играя неможе да върви на него. Отделно на копютъра ще си правя и видео клипове и други такива мултимедиини анимации.

Освен мултирама съм работил и с мост копютърс но след като разгледах сайта им останах разочарован че в него няма нищо.

Та моля колеги ако има занимаващи се с продажбата на PC-та нека пишат да направим една конфигурация и парите за нея.

Приготвил съм 700-800 лв. Само за PC монитор си имам.
Последно промяна от Plat1ka на Сря Апр 07, 2010 23:45, променено общо 1 път.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Добър избор, но е в долната гама на класацията за геймърски компютър.
Лично мнение - дай още малко кинти. Памети на ДДР2 800 са вече не особено актуални. ХДД под един терабайт дето струва 120 лв. ич не ми пасва за нова конфигурация - 640 гиги. Пършива стандартна ЛАН карта, при условие, че тази на Интел 1000 струва с 10 лв. повече....Звук само 5,1 при опция 7,1 за двайсет лв. разлика. Бих се въздържал от това предложение.
Последно промяна от joro_olyмпус на Чет Апр 01, 2010 0:15, променено общо 1 път.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

За рамта съм съгласен. И аз за нея се чудех. Колкото до ХДД-то не ми трябва голямо в момента съм с един 500 ГБ и един 80 ГБ за windows-а и немога да ги напълня и двете. 1 терабайт за какво ми е. Аз даже мисля да попитам да ми направят конфигурацията без ХДД и да си ползвам моето което си имам, а пък за тия 120 лв да ми дадът примерно по-хубава рам.
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Избирам ново PC и ми трябва малко съвет.

Мнение от Bobo »

Plat1ka написа:Просто новата игра която искам да играя неможе да върви на него.
Коя е тя? На тоя дето си си го харесал видеокартата малко дъртичка, пък на тебе основно кораво видео ще ти трябва.
iddqd
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Искам да играя StarCraft 2 :)

Е точно за това е допитах до вас. На мен това пс ми изглежда хубаво. Но понеже кутията му ми харесва и циврите са в гига. Но нищо друго не отбирам. И като ида в мултирама и там ще ми дадът една видео карта и ще ми кажат тази е 1ГБ много добра и аз ок и после ще се окаже че са ми дали модела от преди 2 години който няма как да продадът иначе на някой който разбира и знае какво му трябва.
Последно промяна от Plat1ka на Чет Апр 01, 2010 0:20, променено общо 1 път.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Кораво видео си е корав таквозто....яко кинти. Дай Боже всекиму! :D
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

Абе старкрафта сиурно ще върви прилично на атито, ама ако искаш поне малко да си актуален вземи един GTX275 на Nvidia, много добро съотношение цена/производителност. Около $260 е GTX-a, ама пък иска и читаво захранване, което си е оскъпяване.
И имай предвид, че аз не съм най-добрият съветник що се отнася до видео карти, че съм малко маниак на тази тематика.
Най-добре изчакай да видиш официалните изисквания на старкрафта, хем ще си събрал още някой лев до тогава, хем и цените може да са мръднали надолу.
iddqd
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Той StarCraft-a и сега ми тръгва на 128 мб Ати Радеон 9550 ! Но ми сече и след като направя и малко армия тотално почва да спича.

Това че на тази игра ми засича беше точката от която се реших да взимам ново пс но не е само заради него. Все пак моето пс го имам от 6 години и съм му правил упгерйд преди 3 . Бих искал сега ако си взема нещо да не ми се налага да го пипам поне още 3 години.
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Re: Избирам ново PC и ми трябва малко съвет.

Мнение от wertus »

Plat1ka написа: Та моля колеги ако има занимаващи се с продажбата на PC-та нека пишат да направим една конфигурация и парите за нея.
Платика, имам приятел дето си вади хляба от това....а в офиса му едно от момчетата е и колега-риболовец....та ако искаш да те свържа с него, ти ще му кажеш какво ти трябва, той на тебе какво има.....а има почти всичко дето е на пазара в момента като компоненти! И гаранцията му е 100%-ова, демек ако нещо сдаде багажа, ти го подменя в рамките на гаранционните две години без никакви условия, срокове и тям подобни глюпости с които ще те тормозят "големите" фирми. Та ако решиш, свиркай! Поздрави!
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Мнение от sandista »

За тези пари няма начин да сглобиш геймърска машинка. Само една хубава видео карта е 300-400 лева. Гледай да е най-малко с ДДР 3. Хубавото видео иска хубаво захранване - а та си е цифра. Като сложиш рам , процесор и отидоха парите. Най-добрия вариянт за гейминг е една конзола ЕксБокс 360 - с хака за пиратски игри ти излиза към 450 лв( ПС3 е 700-800лв + 100-120 лв за игра). Очаква се до края на годината да пуснат Натал Проджект ( камера разпознаваща жестовете на играча). Графиката е супер и всичко върви много гладко. Лошото е,че няма Старкрафт за нея :) Ама като се замисля какви са тези изисквания на Старкрафт , това е една стратегия , не е някой фърст пърсън шуутър? Не бих бих ъпгрейднал за толкова пари само за една единствена стратегия :)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Бахти изискванията имате хора.
Жоре, я кажи с какво гигабита е по-добър от стотачката? Някой ще ти пусне интернет над 100МБ или па ще си правиш сървър фарм у вас? За звуковата карта, до сега никой не е отменил правилото че освен нея ти трябват и озвучителни тела. А говорейки за звукови карти, мога да кажа че вградените ац97 са пълен шит като качество на звука.
Санде, преди месец си купих ати 5670 за под 200 кинта. И е с ДДР5 :lol: Смятам че си е много прилична карта и дори мога да я нарека геймърска. Малко ми приличате на оная светла личност, която в темите "посъветвайте ме за първи спининг" размахва тенрюта и юефеми.
Платичке, моят опит с мултирама показва че са читави, поне тези от магазина в бизнеспарка. И не биха ти продали нещо само и само да се оттърват от него.
Аватар
ghost_dog
Мнения: 235
Регистриран на: Пон Юли 06, 2009 10:51
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от ghost_dog »

Платика.....понеже съм горе долу като теб....и мисля за нов комп....от известно време чета ето тази тема ----> http://forums.data.bg/index.php?showtop ... 37&st=5340
Основно прегледай последните страници които са с най прясна информация за цени и модели.
Разбира се най-добре е ако имаш познат който се занимава с това....но при липса на такъв мисля и това е вариант :) По мнения на познати...не се набутвай с Мултирама....скъпи са....много по добре е някой да ти направи конфигурация в която компонентите са съвместими и работят добре един с друг. Не съм много спец по темата но съдя от проблемите с 1-2 компа в офиса.....купихме ги готови от JAR Computers и в последствие се оказа че модела рам памет не работел добре с дъното и компа постоянно се рестартираше и гаснеше :shock:
1 месец разправии и висене в сервиза докато доплатим за смяна с друг модел рам който работел с дъното :twisted:
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

Платика, послушай Румбата, нека те свърже с неговият човек. Това е най-добрият вариант. Гаранциите така или иначе са на вносителите и на всеки компонент, без процесор и памет, си имаш минимум 2 години. От големите вериги предлагащи компютри, до сега не съм видял читава конфигурация, хем машината да е кУрава, хем и цената да не е в космоса.
iddqd
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

Форка, представи си, че всяко ново поколение риби е толкоз захитряло, че не иска да кълве на старите пръчки, макари, примамки и се налага постоянно да ги подменяш. Те така стоят нещата при геймърите.
Между другото, актуалната геймърска конфигурация винаги се е движила около $800-$1000, като цената на видеото е от 30% до 50% от цената на системата. Това са конфигурациите покриващи и бъдещите изисквания за период 2 до 3 години.
iddqd
Аватар
ghost_dog
Мнения: 235
Регистриран на: Пон Юли 06, 2009 10:51
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от ghost_dog »

Сега като я преглеждах темата в датата и попаднах на това
taxitri:
Така един приятел има на разположение 850 лева и не иска да ми повярва че няма смисъл да ги набива за нещо от мултирама ... та кажете някаква сносна конфигурацийка за 850 лева от sky например ( да си има всичко там dvd-rw и usb-та и т.н )

той иска да взима това

http://www.multirama.bg/product/5555/ko ... 6-g75.html

Мерси предварително
EDIT : Без монитор
EDIT2 : по възможност QUAD CORE

Да не си ти този приятел :):):)
Ето и отговора :
vessskooo:
Заповядай:

Изображение

======
875лв от СКАЙ
Успех....и да се похвалиш като купиш (какво и от къде) :):):)
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”