Тунджа, скромно предвеликденско

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Палавелко
Мнения: 170
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 9:45
Местоположение: София

Тунджа, скромно предвеликденско

Мнение от Палавелко »

След като бях минал преди дни и Тунджа беше на боза и след поредното капо по Крушарските дупки баш преди Великен си викам какво ще да е ама на Тунджа ще е! :) А клен ми се хваща та две не виждам.

Пристигам по някое време и какво да видя! Вода много но се поизбистрила и за спининг чудесна... айде да кажем става. :)

Изображение


С какво, с какво и решавам да пусна в битка колекцията Антаксчета. Пробвах на всякъде - на плиткото, в бързеите, на дълбоко и нищо. До момента, в който не пуснах една совичка зад едно паднало дърво. Удар, свирене и се почна една неравна борба. Така и така по едно време ми стана ясно, че тоя няма вадене с нежната ми пръчица ама и се уплаших за нея де, таман със скоро ремонтиран връх. Викам си е, следващия път ще си е станартно мерно рибенце та да го пипнеш и наснимаш.
Цигара, успокоение, слагам пъстървово рики на точки и нагоре по течението. Да ама не! Удар, свирене и проумяването, че пръчката е на косъм от счупване и отново няма вадене.
В сефтето на Тунджа за тази година явно не бяха предвидени по-нормални рибки. След като се поуспокоих и хванах е това:
.Изображение
все пак реши да ме уважи един малко по-нормално развит, а не мутант, мерен кленчок:
Изображение

Изображение
После ме валя град, дъжд... докато светкаше се чудех къде да дяна пръчлето та да не ме светне мен, някакви крави ме гледаха лошо и ме заплашваха много напористо и на края се оказах от грешната страна на реката.
Като равносметка, три удара и трите в най-закътаните, дълбоки и тихи места, никъде другаде не пипна. Потвърждава се извода, че лайт пръчле е малко за големи рибки или може би по-вероятното, че толко си мога с каква ще да е пръчка :lol:

Важното е, че душата отново беше пълна, бях на една от любимите реки и даже имаше рибка!
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Мнение от maznislav »

Страхотен репортаж... само не разбрах какво е станало с 2 -та товарни влака - скъсаха ли или отвориха куките ?
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Палавелко
Мнения: 170
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 9:45
Местоположение: София

Мнение от Палавелко »

A нищо, вероятно си плуват щастливи по Тунджа. :)

Единия се откачи в бързата вода, не знам защо реши натам да тръгне а не към подмола. Другия почти го докарах до брега но явно се поуплаших и за пръчката и поотпуснах аванса, след което последва мощен скок с лупинг и изчезна и той.
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Мнение от maznislav »

Благодаря за инфото :) Другия път ще позират за снимка с теб сигурен съм :)
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
sabin
Мнения: 206
Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 19:28
Местоположение: Ямбол

Мнение от sabin »

Поздравления за добрия излет.
Тунджа я "проверих" след велик ден /понеделник/. Резултат- пълно капо. Водата беше паднала. Сякаш нямаше живот в нея.
iuri 1975
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Яну 21, 2009 18:10
Местоположение: ямбол

Мнение от iuri 1975 »

Градски а какво ще кажеш сега за нивото не че по време на забраната има значение на 10.04.2010 на съоражението в Ямбол имах добър удар на сом и се надявах че ще севтосам новата въдица но уви откачи се благодарение на силното течение и уж хубавата тройка която се поизправи, след това хванах това красиво кефалче

http://yuri1111.snimka.bg/fishing/lodki.493273.1832874
sabin
Мнения: 206
Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 19:28
Местоположение: Ямбол

Мнение от sabin »

Реката в момента е без коментар. Дано само хайвера не остане на сухо когато се прибере в коритото. Иначе добре си я сефтосал. Пръчката де. Прилича ми на Кроа, но бланката ми изглежда много дебела!
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Понеже не съм следил особено темите - наистина, и на мен ми е интересно каква е тази лайт-следремонтна пръчица? А влакното? :oops:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
iuri 1975
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Яну 21, 2009 18:10
Местоположение: ямбол

Мнение от iuri 1975 »

Здрасти градски сигурно сме се зесичали по реката но просто няма как да се познаем въвфорума без снимки.
Пръчката хич не съм я суфтосал добре ДА модела е
921933 Avid Spinning Rod AVS90HF2 2.74 170 14,18-56,70

а макарата е TWIN.POWER..FC -TP4000F,
влакното е Power-Pro-50lb иначе на другата шпула съм сложил
Power-Pro-20lb
но предполагам знаеш че на съораженията шега не бива и дори с това влакно 50lb пак не се справих. A да ти кажа честно кефала за мен беше жив късмет честно казано на този голям воблер........ но пак е нещо.А за колегата от "София"

http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=34005
Палавелко
Мнения: 170
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 9:45
Местоположение: София

Мнение от Палавелко »

Marco Polo написа:Понеже не съм следил особено темите - наистина, и на мен ми е интересно каква е тази лайт-следремонтна пръчица? А влакното? :oops:
Сори, не съм видял въпроса ти :oops:

Пръчицата е Colmic PearchPlus, 2.10, cast:3-12 и много хубаво се балансира с една AbuGarsia ST1000

Ползвал съм я с монофил Colmic Axial 0.18 и плетено Climax SpinLine Zander Special, с което беше и в конкретния случай.

Ремонта се наложи след като се отчупи връхчето с последния водач и собственоръчно я подкастрих до предпоследния. Но след като Ванката я пипна, отново му благодаря за което, отново е на бойна линия! :)
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

:D
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”