Дрелки и бъркалки

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Публикувай отговор
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Дрелки и бъркалки

Мнение от Коце »

Колеги, споделете какви дрелки ползвате и дали са удачни, че наще момчета от Големотодобрутро ги питам се ама не отговарят? Колко волта да е? Колко бъркане издържат?
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Мнение от maver13 »

Минимум 18 волта и с поне 2 батерии. Ако има и 24 волтова - супер. Виждал съм да бъркат и с по слаби волтажи ама па винтовертите беха маркови та и тва е вариант.
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

Бах, аз с Хитачи нема да бъркам никогиш! :)
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

По последни данни на Икономическо разузнаване,за една качествена дрелка требва да се приготват некъде четирипестотин кинта (тва за МНОГО ПРО дрелка говориме), а тва е нещо което аз не се виждам да направа скоро,предвид на тва че толко струва един ТДХ....

Бахго,дедо ми едно време се с дрелка е дрелил кюспето....
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
milo69
Мнения: 625
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 16:48
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 13 пъти

Мнение от milo69 »

ТДХ....

Бахго,дедо ми едно време се с дрелка е дрелил кюспето....[/quote]

:D е той дедо ти сигур и с ТДХ не ги е ловил ама ... :lol:
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

milo69 написа: :D е той дедо ти сигур и с ТДХ не ги е ловил ама ... :lol:
Напълно вярно!НО!
Ако трябва да избираме в какво да се инвестира,мисля че нещата са ясни...
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Milovan Davidov
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 14:12
Местоположение: Смолян
дал Браво: 5 пъти

Мнение от Milovan Davidov »

maver13 написа:Минимум 18 волта и с поне 2 батерии. Ако има и 24 волтова - супер. Виждал съм да бъркат и с по слаби волтажи ама па винтовертите беха маркови та и тва е вариант.
Това е истината. Не е важна марката, а волтажа.
dunedanetz
Мнения: 201
Регистриран на: Пет Мар 30, 2007 18:12
Местоположение: София

Мнение от dunedanetz »

Колега в работата ми каза, че в Карфур имало дрелки за по 30 лева - някой да има инфо за тях? Мисля в неделя да ходя да заприходя една, но много не им разбирам на този вид техники...
Аватар
Попа
Търговец
Мнения: 678
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 3:03
Местоположение: varna

Мнение от Попа »

Не си харчете парите за евтини дрелки :!: По-добре си бъркайте на ръка,защото ще ги ползвате съвсем малко докато разберете,че сте си дали парите на вятъра!Иначе по-важно е за мен,не волтажа,а ампеража :wink: който трябва да е минимум 2,0 :!: И на мене ми се искаше да мина тънко,ама не се получи :oops:
http://fishingpro.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
razor
Мнения: 556
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 18:30
Местоположение: По гьоловете и реките :)
получил Браво: 1 път

Мнение от razor »

Аз пък да ви кажа ни ме интересува волтажа (напрежението) ни ампеража (тока) ами по скоро тяхното произведение нещо като волто-ампеража :lol: или по просто - мощността

Тия от по 30-40-50 лв. са идеални ама не за бъркане на ярмъ. Стаат само за завиване/развиване на винтчета, рапидки и за дупчене с бургиики и секви подобни. За малки количества храна се справят, ама то малки количества се бъркат лесно и на ръка. В момента в който ги напънеш в кофа, съдършаща повече от 1.5-2кг храна (за глина да не говорим) започват да викат нииииимогъъъъъ ниииииимогъъъъъъъ


Та поради вече споменати по-горе причини и аз си бъркам на ръка :lol:
Gone fishing... ><((((º> ><((((º> ><((((º> ><((((º>
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Мнение от maver13 »

Аз отдавна не бъркам повече от 2-3кг. храна. Изключая яз. Искър и от части Струма и р. Искър ( на последната не съм ходил от време оно)
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

maver13 написа:Аз отдавна не бъркам повече от 2-3кг.
Идентичен случай у наше село.
3 кила храна и 2 кила глина МАКС!

Тва напоследък,иначе летото на платиките сигур пак ше требва да се вадат баките и свинщините....
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
desso
Мнения: 194
Регистриран на: Пет Дек 26, 2008 15:24
Местоположение: София

Мнение от desso »

Milovan Davidov написа:Не е важна марката, а волтажа.
Напълно невярно, колега! Ще ме прощаваш, но явно не си работил с винтоверт повече от една минута. Ако греша - извинявам се!
Та в този ред на мисли: предпочитам 12 волтов Бош, пред някоя 18 че и повече волтова машинка с незнаен произход! Сега, друг е въпросът , че за бъркане на захранка не е нужна кой знае колко голяма издържливост на батерията, като се предполага, че операцията е в рамките на (може и да греша, че не ползвам верт за тая цел) 1-2 минути..
Иначе за 280-300 кинта може да купи читав винтоверт, но това за мен е абсолютно неоправдано! Колкото до марките - Бош, Макита, Метабо, Хитачи, Фесто и др. Тези са надеждни и скъпи! А за до 100лева бих препоръчал една марка която разполага с модел винтоверт, с 18 волтова батерия (2бр) и за парите си (около 80-90 лева беше последно) е чудна. Става дума за RTR. Машинките са сини на цвят и ги има тук-там по съответните магазини.
Поздрави!
Аватар
Попа
Търговец
Мнения: 678
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 3:03
Местоположение: varna

Мнение от Попа »

Понеже темата тръгва в различни посоки,искам да уточня някои неща :wink: Много е важно първо да се знае за какво ни трябва тази пуста машина :) или така да се каже:какви са ни приоритетите?
Та тъй,ако си състезател и търсиш дрелчето да е отборно,което означава да разбъркваш най-малко 4 баки по 40л,то тогава ти трябва нещо от квалитетна марка с волтаж около 18-24 и ампераж минимум 2,0 за да може да се изкара с една батерия поне едно приготвяне на съответното количество ,естествено е хубаво да притежава и някои екстри от рода на:две батерии с литиево-йонна сърцевина,бързозарядно устройство,двойна дръжка и др.:!:
Ако си състезател или бъркаш доста храна,но еднолично и дрелка от среден клас върши работа с параметри 12-14 и 1,2-2,0(имах такъв Скил с цена около 100лв)!Като е добре да се знае,че батерия от този вид с пълен заряд издържа еднократно разбиване на 3-4кг храна с 1-2кг пръст!
Ако ти трябва просто ей така,по-добре не си харчи парите,а си купи евтино сито и две кофи :)
http://fishingpro.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
lusox_iv
Мнения: 318
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 23:28
Местоположение: София
дал Браво: 4 пъти

Мнение от lusox_iv »

Я да питам нещо.Значи зех си преди време едно винтовертче Bleck&Decker(12v,две батерии,0-750 оборота),не специялно за захранка, а за домашни работи.Та мисълта ми е ше го бъде ли като помощник в риболова или има опасност да го прецакам така,не че ше го ползвам много за бъркане,но някой и друг излет на Струма или Искар....?
И друго,каква бъркалка трябва да му сложа,щот гледах едни в Риболовен свят,ма ми се виждат много големи и дали няма да се мъчи с тях?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”