Лов на торен червей + снимки !

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
NIKI1968
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 11:23
Местоположение: София
дал Браво: 143 пъти
получил Браво: 8 пъти

Мнение от NIKI1968 »

Paparaka написа:
NIKI1968 написа:Тайната май е в белите ръкавици.... И ние с баджанака един път се ровихме така, ама освен попови прасета, нищо друго не намерихме :D
Какво е това ПОПОВО ПРАСЕ, казва се КОНОЩИП коуега :D :D :D :D :D
Хехехе коуега :D Аз пък си мислех че се казва Gryllotalpa gryllotalpa L. :lol:
Шегувам се, благодаря за напомнянето.

Yuri Varbanov написа:
Plat1ka написа:Може би когато хирономуса стане по 2 лв за 100г. ще покажа как се вадят но за сега рискувам да бъда бит някаъде по тъмниците от хората които го продават по 30-40 лв за 300 г.
E като не ти стиска,тогава защо се правиш на интересен да ми разправяш как да си копам черъв.Като искаш да си полезен, прави го наистина, а не само фиктивно! :?

Колега Юри, за теб може да е безинтересно, но аз не съм гледал "стока" и не съм запознат с тънкостите в набавяне/набиране на червеи. От тази гледна точка съм от хората, на които им е интересно как стават нещата, както на теб би ти било интересно да разбереш нещо за добиване на вердевас/хирономус. За мен всички тези стърви се "въдят" в магазина, а там, както знаем не са на "атрактивни" цени. Така че, ако можеш да споделиш някаква интересна за другите информация, мисля че Платиката няма да е против да пишеш и в тази тема. Ако пък не ти е интересно - просто не чети/пиши. И за другите има безинтересни теми, но това не означава, че трябва непременно да го споделят на всеослушание :)
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 249 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

Абе, нещо рибар да ми каже, че не си е копал червеи - Господ ми е свидетел - не мога да го повярвам!
NIKI1968
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 11:23
Местоположение: София
дал Браво: 143 пъти
получил Браво: 8 пъти

Мнение от NIKI1968 »

Бе сигурно не съм рибар, ама на - не съм копал. Единствения път когато се пробвах изкопах неколко Gryllotalpa gryllotalpa L. :lol: Тогава бях на почивка в Родопите за няколко дни и в магазина ме гледаха ето така :shock: , когато поисках торен черав. Какво да направя? По цял ден съм на работа и няма за кога да търся. Ако имаш някакви идеи за подходящо място в ж.к.Младост (гр.София) - моля те, сподели с мен. Може и на лични! :lol:
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 249 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

NIKI1968 написа:Бе сигурно не съм рибар, ама на - не съм копал. Единствения път когато се пробвах изкопах неколко Gryllotalpa gryllotalpa L. :lol: Тогава бях на почивка в Родопите за няколко дни и в магазина ме гледаха ето така :shock: , когато поисках торен черав. Какво да направя? По цял ден съм на работа и няма за кога да търся. Ако имаш някакви идеи за подходящо място в ж.к.Младост (гр.София) - моля те, сподели с мен. Може и на лични! :lol:
Голямо нещо е това живота, значи!Всеки ден може да те изуми, било то и заради едно копане на червеи. :D :shock: Ники, аз го написах и по-горе, не е нужно да си вадиш червеите в Младост,както и аз не ги си добивам от площадката пред блока,въпреки че не е невъзможно си мисля.На първото село,което ти се изпречи се оглеждаш за 4 важни неща-1 торища ,по възможност свински или конски, изпръхнали, но не прекалено;2 камъни или дървета на по-усойни места; 3 вади;4 някоя баба на пейка.Формулата е ясна,все на едно от първите 3 места,ако не на всичките ще намериш червеи и ако и там не успееш, молиш бабата да ти даде да събереш от двора и малко черве, това винаги действа даже хората с кеф те водят и ти ги показват къде са.
Пък ако искаш да си имаш в Младост червеи,пак повтарям, взимаш една по голяма саксия или леген, пълниш го с богата на хумус почва вътре 15-20 червея, слагаш го в мазето да е по на влажно и да не изпръхва почвата, веднъж месечно ги храниш с изгнили ябълки или други плодове и ето ти ги торните червеи.Това,ако е проблем, "здраве му кажи"!
NIKI1968
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 11:23
Местоположение: София
дал Браво: 143 пъти
получил Браво: 8 пъти

Мнение от NIKI1968 »

Изглежда много лесно, но за мен не е. Жената няма да ме търпи с развъдно стопанство на балкона. И без това търпи белите и пинките из хладилника (в скрито чекмедже), ама това е защото не се е усетила, че има такова нещо като спининг..... :lol:

А иначе като тръгвам за риба, обикновено е доста рано - около 5-6 часа сутринта (обичам да ходя на отдалечени места, уж за повече спокойствие :lol: ). прибирам се пак на смрачаване. Баби по пейките? :shock: Най-много катаджии на които им е доскучало дежурството.... Да ме убиеш не знам дали ще различа свинското торище от конското. Говеждото съм го виждал (или поне съм го мислел за такова)... А воден червей и да съм виждал, не съм знаел че е воден.

Сега, обаче съм подготвен теоретично (благодарение на вас с Платиката) и може да се пробвам в набирането на материал, че си купих и ножица за кълцане на черав, та трябва да я сефтосам ... :lol:
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 249 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

1.По принцип и говеждо, и овче да е, не е проблем просто червеите ще са по-нарядко,но и там се намират.
2.Водният е по-къс и по-сивкав от торния и земния,но като стръв особено в мътна вода определено ги превъзхожда,така че си заслужава да се порови човек заради него.
3.Пропускаш варианта с червеи под камъни или паднали дървета и клони.Особено, ако дървото е почнало леко да гние и има шума около него, има 100% червеи и то на такива места са най-добрите.
4.На балкона не е много вървежно да се гледат,защото почвата ще изсъхне,ако не се овлажнява на често.В Младост доколкото съм ходил,има ако не мази,то тавански помощения и там ще е добра среда за гадините.Те са между другото много чисти животни,без неприятна миризма.
5.Все нещо от предложенията,ако имаш мерак,ще проработи. :wink:
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Е ето че била позлезна темата ве . Ники следващия път като ходя да си вадя ще те викна да ги видиш къде са. Не е много далече от Младост и ти е напът за към Баластиерите където можеш да си сефтосаш и ножицата.
NIKI1968
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 11:23
Местоположение: София
дал Браво: 143 пъти
получил Браво: 8 пъти

Мнение от NIKI1968 »

ОК, ама съм свободен само през почивните дни. На баластриерите не ходя да ловя, че много лудница през уикендите. Обикновено ходя по-надалеч. Завиждам ти, че можеш да ходиш и през седмицата.....
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Лов на торен червей + снимки !

Мнение от waglerbg »

Plat1ka написа:... А както повечето колеги са заблязали торния червей напоследък стана доста скъп. В моя магазин където го взимам е 80 ст.
Бах маааму тук ни цакат по1,50лв за 30-40бр
Yuri Varbanov написа:Абе луди ли сте,да правите тема как се вади торен червей,че и с ръкавици!.... Направо няма такова изперкване, това, ако те видят на село, ще те анатемосат за упмопобъркан без хич да те питат.... :roll: :!:
Аааа не така. Я питай една баба от село Одринци, Добричко като ме видя с кумеца, тоя тъмният двуметров гъзар жител на Тринидад и Тобаго от снимката:
Изображение
Да пресяваме пръст от къртичина в 7:30 сутринта досами оградата на къщата и. Почти направи задно салто от изумление.
А за ваденето на червей има доста по забавни методи :!:
Хората даже състезания си правят от дълги години.
Правилата са:
1. Никакво копане
2. 30 мин време
3. три квадратни метра
Рекорда е 500 и нещо бройки. На състезанието от клипа победителя е с 270 ако не ме лъже паметта
http://www.youtube.com/watch?v=VjRxUVLxdYI
...read between the lines...
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 180 пъти

Мнение от Златев »

:shock: :shock: :shock: :lol:
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

NIKI1968 написа: Жената няма да ме търпи с развъдно стопанство на балкона. И без това търпи белите и пинките из хладилника (в скрито чекмедже), ама това е защото не се е усетила, че има такова нещо като спининг..... :lol:
А, споко, ако се усети, само й отвори някой сайт с цените на примамките :D Ще ти освободи още хладилна площ. :D Платика, страшна тема си пуснал - самият факт, че около София, където се оглеждам от 6-7 години, си намерил торища... :roll: Аз при всяко ходене до Лом си купувам от там по 7-8 чувала тор за цветята, та... :oops: Та, можеш да не ме водиш, червеи не ми трябват, от 2 години съм само железар, но можеш да ме светнеш откъде мога да си събера малко тор - не ми трябва прегоряла, стига да не са откровени лайна...А и други ако знаят, моля за ЛС, да не спамиме хубавата тема на Платиката.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Направо паднах :) Тия как ги събират тия червей. Определено имам какво още да уча за добиването на червей . На скоро видях как се вадят с ток от земята ама нещо не ме накефи тоя метод но немога да отрека че е ефикасен. Виж това с вибрациите от клипа много ми хареса баси тия хора какво ме направиха.

Бейбидоктора имаш лс !
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”