Часовник за автомобил. Въпрос към ел. техниците!

Разправят, че не всичко било риболов.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Часовник за автомобил. Въпрос към ел. техниците!

Мнение от Plat1ka »

Имам делама която ще ме мъчи поне няколко дни докато намеря време да ида на ел. техник.

Става дума за часовника в колата ми. Свалих моя отворих го и забелязах едно странно черно петно в ъгъла на диспеля. Реших че е изгорял. След което поръчах от автоморга часовник втора ръка уж здрав. Когато ми го докараха и той беше със същата черна точна само че в другия ъгъл и се замислих дали тази точка е нормално да е там и не играе ролята на някаква спойка. нямам никакви ел. уреди като мултицет с който да проверя имам ли ток до часовника. Но понеже дадох 30 лв за втория часовник питам ако тук има някой запознат дали тази точка е нормална да ми каже за да не се обаждам на автоморгата и да се разправям за парите си.

ето как изглежда часовника.

Изображение

Супер трудно го намерих и се надявам да не е изгорял че ще трябва да мисля някакви алтернативи.
Аватар
stancom
Мнения: 3740
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 98 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от stancom »

Хм интересна работа. Хващам се на бас че е дефект, но този дефект е характерен за течнокристални дисплей . Можеш да видиш подобни петна и след натискане с пръст по дисплея. Обаче твоя, от това което виждам е седем сегментен и дисплея където е петното изобщо не е активен, в смисъл там няма подаден потенциал ( напрежение ) и следователно няма как да изгори там :roll:
Аз не мога да ловя риба !!!
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

То даже аз като го гледах това от горе не е диспел а е предпазно стъкло. С гоогле намерих по чужди сайтове че тези часовници има проблем с резисторите изграя ли или лоши спойки и при подмяна ставали като нови. Явно ми трябва ел. техник :) На снимката не виждам нищо нередно по частите (подути или скупани такива)
Аватар
stancom
Мнения: 3740
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 98 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от stancom »

Ако имаш изгорял резистор или лоша спойка, няма да ти свети някои сегмент, някоя част от цифрите, на който е. Това наистина би трябвало да е само предпазно стъкло.
Аз не мога да ловя риба !!!
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Ами там е работата че часовника изобщо не свети. Никакви признаци на живот.
Аватар
Д-р Най
Мнения: 1472
Регистриран на: Пон Май 15, 2006 22:30
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Д-р Най »

Кой часовник си показал на снимката? Оригиналния или този, който си купил после? А къде е петното, което те мори- това долу вляво ли? Както каза stankom и от това, което виждам твоят часовник е със седемсегментен луминисцентен индикатор. Може би защитният екран е някакъв поляризиран :roll: и затова прави такива "фокуси"
...есть только миг
между прошлым и будущим,
именно он называется жызнь...
Таралежът е птица упорита. Не я ли ритнеш- не излита!
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

И двата часовника са оригинални от Хонда. И на двата има такова петно едно и също по размер.

Нямам идея какво означава седемсегментен часовник :) Но явно това петно не му пречи и ще трябва да търся причината някъде другаде.
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

На мен ми изглежда както чукнато. Или като натиснато при опит за отватяне.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

Нали работи?
от там е изтеглен въздуха, от дисплея :wink: ако това ще те успокои, ма малко грубо е направено :lol: японска работа кво да ги правиш.
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Мнение от Pedro »

нямам никакви ел. уреди като мултицет с който да проверя имам ли ток до часовника
Баси, че от там се тръгва.Да не ти е изгорял бушона на който е закачен часовника.
Иначе това петно не те бърка.Този тип дисплеи са електро луминисцентни-стъклена "колба", от която е изтеглен въздуха, а остатъка от отделяните евентуално минимални газове при работата на дисплея вътре, се поглъщат от така нареченият Гетер..това е черното петно, което виждаш и то може да е на различно място, неизползвано за извеждане на информация.
Естественно може и да е дефектирал и някой елемент по платката на часовника....ако не е предпазител...
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Е не съм чак толкова неграмотен уж :) Прегледах всички бушони един по един. Навсякъде където имаше такива и всичките ми се сториха нормални. Едноственото което забелязах е че по всички бушончета клемичките им бяха покафеняли. Незнам на какво се дължи. С клещите ги надрасках едно по едно уж да дават по-добър контакт. Значи това петно си е нормално и вероятно имам два работещи часовника и проблема ми е някъде другаде.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Аве, тръгвай на риба и не се занимавай с глупости. Кола се прави само, когато се повреди. Всяко дилетантско ръчкане води до проблеми и 30 кинта е само началото.
Аватар
ХИЩНИКА
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Мар 21, 2007 17:44
Местоположение: sofia

Мнение от ХИЩНИКА »

Свиквай с Хонда е така /внимавай със синхрото или 4пу4/.
п.с. иначе не е лоща като е на малко километри.
Kvasbarabas
Мнения: 23
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 0:34
Местоположение: София

Re: Часовник за автомобил. Въпрос към ел. техниците!

Мнение от Kvasbarabas »

Plat1ka написа: нямам никакви ел. уреди като мултицет с който да проверя имам ли ток до часовника.
а някоя резервна лампа за габарит и жичка да ти се намират :roll:
dodro
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 16:16

Мнение от dodro »

Провери си предпазителите които се намират отпред при двигателя.
На сивика/англичанка/ предпазителят за часовника е точно там.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”