Забранени са строежи на ВЕЦ-ове в Кресненския пролом за 2 г.

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
V93
Мнения: 471
Регистриран на: Вто Юли 05, 2005 23:52
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти

Забранени са строежи на ВЕЦ-ове в Кресненския пролом за 2 г.

Мнение от V93 »

"Министърът на околната среда и водите Джевдет Чакъров забрани строителството на промишлени обекти/стопански обекти, хидротехнически съоръжения, включително за прозводство на електроенергия и свързаната с тях инфраструктура и други дейности, водещи до нарушаването на водния обект и на бреговете му. Това съобщиха в петък от Министерството на околната среда и водите. Ограничението се налага за срок от две години и касае територия с обща площ 11 445,8 ха.

Също така се забранява и търсенето, проучването, добива и първичната преработка на подземни богатства, включително добив на пясък, баластра и други от водния обект, както и изграждането и експлоатирането на площадки за добив на дървени въглища."



http://mediapool.bg/show/?storyid=111024&srcpos=7

Това звучи добре май.
Аватар
Алеко
Мнения: 11058
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Мнение от Алеко »

Добре звучи, наистина, но защо е само за две години?
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

Pol написа:На третата ще правят магистрала. А ВЕРВАЙТЕ МИ, нема откъде другаде да мине.
Магистрала "Струма" сега се проектира :wink:
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

Pol написа:Да
И между другото, това дето го правят от Перник към Долна Диканя му викат "Разширение на пътя" (най-сериозно :wink: ).
Това е началото на "СТРУМА". А му викат разширение, защото няма да има алтернативен път на магитралата :wink: MADE IN BG!!!
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
Аватар
Ristich
Мнения: 627
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 15:57
Местоположение: гр. София

Мнение от Ristich »

Вместо да се радвате за постигнатото вие се хванахте за магистралата. :evil: Хубава работа!
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”