Харизмата на спинингиста!

- Рибата прясна ли е?
- Не знам, аз съм тук от три месеца.
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Re: Харизмата на спинингиста!

Мнение от Coarseman »

vidalix написа:среща се с разни хора, дори с представителки на нежния пол (птицевъдки, доячки, градинарки) и затова много се докарва
БУУУАХАХАХАХАХХАХАХАХАА!!!

ТВА НЕ Е ИСТИНА БЕ! :lol: :lol: :lol: Баси изрода е тоя пич! :lol:

С разни хора и ДОРИ с представителки на нежния пол!!Бааауууу!!!
Тва ли правите по т.нар.състезания бе,мишмороци?
Срещи с доячки на високо равнище-втория етаж на сеновала!

И после кат се върнете вкъщи:
-Хвана ли нещо?
-Дано не съм!
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

Т'ва 66-та вече е далечно минало, спинингистите вече не са мода. Сега гъзарите са муарите. Да видите Станил, как елегантно ма'а, каква стойка заема, ехее.... :lol: :lol:
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
bormata
Мнения: 203
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:57
Местоположение: В. Търново - Русе

Re: Харизмата на спинингиста!

Мнение от bormata »

vidalix написа:Здравейте на всички,
Скоро гледах завещаната ми дядова библиотека с рибарски четива. Изчел съм му всичките учебници по сто пъти и някак не ми се щеше да ги подхващам за 101 път. И ето открих книгата "Годината на въдичаря" 1966г., автор - Мануил Семьонов - руска. Забавна книжка, за това какво да очаква рибаря във всеки месец на годината. Доста неприложима за България, но все пак забавна. И ето на какъв важен отговор се натъкнах там.
Не сте ли се питали от къде идва тази харизма, този ореол около главата на спинингистите и особено на славните "Видри"?
Ето и отговора:
"Облекло. Най-обикновено. Както казахме, изключение прави облеклото на спинингистите, което винаги е елегантно. Спинингистът много се движи, среща се с разни хора, дори с представителки на нежния пол (птицевъдки, доячки, градинарки) и затова много се докарва. Всички спинингисти по правило са контета..."
Ето , това е то! Да не си птицевъдка, попаднала на спинингист в днешно време :lol: :lol: :lol: !
Въпросният Семьонов е тогавашния главен редактор на вестник "Крокодил" - руският еквивалент на нашия "Стършел". Книгата е невероятна. Смял съм се със сълзи. Лудостта рибарска е на голяма почит, като е описана великолепно с голяма доза самоирония.

Радвам се, че има колеги чели таз велика проза!
Полети с парапланер тандем 0878 900 110
Публикувай отговор

Обратно към “Забавни рибарски лакърдии”