Въпрос за щука

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
staidaffect
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Юли 09, 2010 1:14
Местоположение: Плевен

Въпрос за щука

Мнение от staidaffect »

Здравейте колеги.Вчера отивам на реката (това е река Вит) да повъртя малко и след час и половина мятане на кленски примамки без резултат, реших да сляза до един вир, където предишните 2-3 дена вадя по една-две щучки.Приближих се внимателно и гледам на самия край на бързея, преди вира се паркирали около водораслите 7-8 щуклета.Успях да ги забележа, защото бях на една височина над реката и виждах как от време на време телата им проблясваха на слънцето. Дълбочината на бързея е не повече от 30 см.Седят си прилегнали до укритията от водорасли и не мърдат.Тогава започна едно мятане със всички възможни железа и пластмаси, които имах в себе си - Няколко блесни Мепс, воблери Екогиър (с които по-принцип винаги вадя по някоя щука), грозно пате - жълто с черен гръб, Салмо Боксер-зелен и няколко воблера куча марка.Опитах да водя примамките по всякакъв начин, който ми хрумна - бавно, по-бързо, с придърпвания и паузи, задържах в бързея, дори опитах да ги целя директно със блесна мепс със сложено 12 грамовото утежнение.Нямаше никакъв интерес от щуките, към примамките.Просто си стояха без да мърдат и от време на време някоя изпляскваше с опашка, колкото да ме издразни.
Не мога да си обясня защо щуките не искаха да нападат.По принцип това лято има много щука в реката и всеки път отивам за клен, а се връщам със щука. :lol: Да не би да ме виждаха заради бистрата вода и това да ги притесняваше?
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Мнение от Веско »

Ся последно щуклета ли са или щуки..щот ако са щуклета не виждам смисъл да ги тормозиш :idea:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
staidaffect
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Юли 09, 2010 1:14
Местоположение: Плевен

Мнение от staidaffect »

Имаше и дребни, но повечето ми се видяха мерни.Освен това от там имам извадени две над кило за последните ми четири излета.Чух че един колега имал удар на голяма щука на тапа, но му скъсала.В петък пак съм там да ги търся къде са.
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Мнение от Веско »

Като се спомене "мерни щуки", всеки път се сещам какво разбира нашият закон под мерни и откачам :evil: :evil: :evil: Безумие е да позволиш да се прибират риби по 35 см. (според мен и до 55), при положение, че видът достига до над 15 кг. :idea: Не че щеше да е по-различно ако минималния разрешен размер беше 55см. при тоя прост и гладен народ..
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

Веско написа:Като се спомене "мерни щуки", всеки път се сещам какво разбира нашият закон под мерни и откачам :evil: :evil: :evil: Безумие е да позволиш да се прибират риби по 35 см. (според мен и до 55), при положение, че видът достига до над 15 кг. :idea: Не че щеше да е по-различно ако минималния разрешен размер беше 55см. при тоя прост и гладен народ..
+1
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Мнение от zampo »

+1
Само да ви каже ,че в момента тече обсъждане и предложения за промени в ЗРА и има предложение от Браншовите организаций за намаляване на размера на Бялата риба от 45 на 35 см :evil:
Искрено се надявам това да не се приеме
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Мнение от maznislav »

що не вземат направо да я направят 12 см кат костура .. то й без това 1 % от рибарите знаят и спазват закона ... за останалите няма разлика между шука, и уклей и бяла и костур ... все е мисооооооо :cry: :cry:
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Как на 35 бе деа. Без това бялата е кът. Съвсем ще оредее. 35 см. Какво му ядеш на това... Като се махне главата и опашката и остава една вилица...Баси и малоумието. За щуката също 35 см - безумие... Веско баце, рекорда за щука е 33 или 35 килограма....Вярно не е при нас, но...А според мен колегата е видял мрени. Щом са проблясвали на слънцето. Щуката не се държи така. Тя стои скрита под водораслите в сянката....
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Мнение от ivo Vratsa »

Kentavar написа:...А според мен колегата е видял мрени. Щом са проблясвали на слънцето. Щуката не се държи така. Тя стои скрита под водораслите в сянката....
Взе ми думите от устата :D
Аз също залагам на хранеща се мряна :wink: Не, че не може да се лови на спининг и тя де...
Спининг клуб "Абичи"
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Може, можеееее. Нека пробва с малки блеснета или малки воблери вдигащи тиня от дъното....Няма начин да няма начин...Доказано... :wink:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

zampo написа:+1
Само да ви каже ,че в момента тече обсъждане и предложения за промени в ЗРА и има предложение от Браншовите организаций за намаляване на размера на Бялата риба от 45 на 35 см :evil:
Искрено се надявам това да не се приеме
Би ли бил по-конкретен. Какви са тия браншови организаций.
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Как какви, на рибопроизводители, арендатори на водоеми....Техната ..... :evil:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Zander
Мнения: 6275
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Zander »

naso написа:
zampo написа:+1
Само да ви каже ,че в момента тече обсъждане и предложения за промени в ЗРА и има предложение от Браншовите организаций за намаляване на размера на Бялата риба от 45 на 35 см :evil:
Искрено се надявам това да не се приеме
Би ли бил по-конкретен. Какви са тия браншови организаций.
Сигурно са "браншови организации" на промишлените риболовци с мрежи.
Пфуууу! Сулка 35 см си е прозрачна отвсякъде. Дано не се приеме това в Закона :idea:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Aбе да я намалят направо на 20 см, че да се свършва и да мирясаме всички!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
the catfish
Мнения: 758
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 11:58
Местоположение: София, Дружба 2
Обратна връзка:

Мнение от the catfish »

абе след като прибраха една 25 см бяла риба на езерото загорка... не може да ме изненада нищо
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Бяла Моска ще закича, на вратата на москвича...
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”