Магията на повърхностните примамки

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

STORM Chug Bug 6 см – Eто какво може да се изчопли с този по принцип сладководен модел, когато експериментираш с воденето му:

Изображение

Лавракът удари малко преди 19 часа, на пълнолуние, при доста бърза, стегната и ситно насечена с върха проводка, която го караше да зигзакообрази ситно, без да пльока особено и да хвърля големи пръски.Тази вечер хищникът беше видимо активен. Дори металният повод – първа струна от китара не беше забелязан от рибата (след като предния ден имах срязано влакно от доста едра риба, повече почти не го махах). Следващите ми опити на това място с попери не доведоха до резултат (с и без повод). Тогава с издължена клатушка успях да доведа подобна риба до краката си.

Изображение

Дорадото сбарах също в момент на видима активност, но при значително по-бавна игра – накъсана, с кратки паузи и отявлено пльокане. Време облано, час 9:45. Морих го повече от 10-15 минути. Влакно 0,18 – монофил. Два пъти ми го разви до бекингвлакното.

Ми ся, как се лекува попермания :x :roll: :wink:
Аватар
Васил Ламбов
Мнения: 2082
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 23:24
Местоположение: sofia
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Васил Ламбов »

Няма лек за тази болест,по-смъртоносна е само уокърманията...аз съм болен и от двете!!!
hvani i pusni
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

Eто един сом малко над 20 кг от мой приятел отпреди малко повече от месец.
Не бих казал че риболовът с повърхностни примамки отстъпва по красота и емоция на мухарския. Че даже емоциите понякога идват и в повече :wink:
Примамката - китайски попер за лев и пеесе :lol:
Изображение
Изображение
Изображение
" Рано или късно всеки рибар стига до спининга."
Алберт Айнщайн

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен

Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум - никой.
Еврейска мъдрост
Аватар
Godfather
Мнения: 1076
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 24 пъти

Мнение от Godfather »

ZLAK написа:Eто един сом малко над 20 кг от мой приятел отпреди малко повече от месец.
Не бих казал че риболовът с повърхностни примамки отстъпва по красота и емоция на мухарския. Че даже емоциите понякога идват и в повече :wink:
Примамката - китайски попер за лев и пеесе :lol:
Изображение
Изображение
Изображение
Да, за 1,5лв. НО доста добре тунингован от човека уловил сома, което е разковничето в случая, защото китайският оригонал може да хване на моисей кайсийте :lol:
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
Аватар
Godfather
Мнения: 1076
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 24 пъти

Мнение от Godfather »

Васил Ламбов написа:Ванката се превъзбуди при вида на сома и не може да се спре!
И не само от този на адаша, но и другите са от хора които не пишат по форума!!!
Лятото, като бях в Д-град се видях с един френд, на телефона му видях 43кг, 30, 26, 17, 9 и тн,. всичките на спининг!!!
Всеки път, когато съм на реката при всеки оборот на макарата и ме жеггва така някакси от вътре, очквайки всеки момент да се случи това заради което съм натрупал безбройните валати по р.Марица гонейки мустакатия. Но когато удари нещо качествено тръпката е неуписуема, трябва човек да я изпита!
От миналата година съм взел решение за себе си колкото и кила да е противника след фотосесията да се разделим всеки по своя път!!!
За това лято, съм ходил много малко на реката за по 2-3часа след работа =18 вечери и имам две бебчета албиноси по около 2кг. на око.Но големият се лови с ходене всяка вечер и упорство. Мисля че ако дойде едно циганско лято от средата до края на октомври ще има ТЕЖКИ изненади. Каквото и да е времето този уикенд съм в долното течение на р.марица и ще връткам с повишено внимание :wink:
Поздрави приятели!!!!
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Мнение от MapuaH »

Godfather написа:
Васил Ламбов написа:Ванката се превъзбуди при вида на сома и не може да се спре!
И не само от този на адаша, но и другите са от хора които не пишат по форума!!!
Лятото, като бях в Д-град се видях с един френд, на телефона му видях 43кг, 30, 26, 17, 9 и тн,. всичките на спининг!!!
Всеки път, когато съм на реката при всеки оборот на макарата и ме жеггва така някакси от вътре, очквайки всеки момент да се случи това заради което съм натрупал безбройните валати по р.Марица гонейки мустакатия. Но когато удари нещо качествено тръпката е неуписуема, трябва човек да я изпита!
От миналата година съм взел решение за себе си колкото и кила да е противника след фотосесията да се разделим всеки по своя път!!!
За това лято, съм ходил много малко на реката за по 2-3часа след работа =18 вечери и имам две бебчета албиноси по около 2кг. на око.Но големият се лови с ходене всяка вечер и упорство. Мисля че ако дойде едно циганско лято от средата до края на октомври ще има ТЕЖКИ изненади. Каквото и да е времето този уикенд съм в долното течение на р.марица и ще връткам с повишено внимание :wink:
Поздрави приятели!!!!
Пожелавам ти успех колега !!! :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Bayatov
Мнения: 182
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 16:57
Местоположение: Sliven
Обратна връзка:

Мнение от Bayatov »

Колеги наскоро си взех 1-я попер (рапала скитер поп 7см.) и вече съм влюбен в този риболов...1-те няколко излета бяха капо НО последният ми напълниха душата няколко щуки...доколкото изчетох тук там ,май съм закъснял с покупката и трябва да я прибирам за зимен сън ... прав ли съм или и зимата има шанс тази примамка ?
Аватар
Васил Ламбов
Мнения: 2082
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 23:24
Местоположение: sofia
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Васил Ламбов »

Сега може и да излъжеш някоя щука в плитък и силно обрасъл гьол,но зимата е малко вероятно,макар,че отдавна знам-в риболова е пълно с изненади!!!
hvani i pusni
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Имах атака на уокер ( Зара Спуук Дж.) през декември,малко преди Коледа,в плитък и бистър гьол..Това,разбира се,е някакво изключение,но все пак ако попадна в подобна ситуация,бих опитал от спортна злоба.. :roll: :)

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Мнение от lorda »

Ако средата на ноември се брои за студено време.

Изображение

Иначе точно преди Коледа и аз имам аналогична случка, щука да ми нападне примамката на самата повърхност, само дето самата тя беше твистер на офсетка с никво утежнение.


П.П.
Скъпи, колеги :)
Скъпи, "Гуровци" (не е село в Родопите) :D
Магия без упорство няма!
Колегата хванал сома на така оплювания китайски попер, от лев и трийсе стинки (който и без тунинг си лови), всяка вечер през лятото бе на реката.
Никой друг не заслужава повече от него тази риба. Всички които го познаваме знаем това!
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Spinhead »

Здравейте, Колеги Спинингисти!
Трогнат от топлите думи на моите Приятели, се престраших да Ви се представя. Казвам се Иван и съм от Пловдив, риболовец съм от дете, спинингист съм, поне така смятам от близо 12 години. От този Форум съм научил много, за което съм, Ви Благодарен. Тепърва се надявам, че ще мога да дам своята лепта, общувайки с Вас!
Наслука!
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Мнение от MapuaH »

Spinhead написа:Здравейте, Колеги Спинингисти!
Трогнат от топлите думи на моите Приятели, се престраших да Ви се представя. Казвам се Иван и съм от Пловдив, риболовец съм от дете, спинингист съм, поне така смятам от близо 12 години. От този Форум съм научил много, за което съм, Ви Благодарен. Тепърва се надявам, че ще мога да дам своята лепта, общувайки с Вас!
Наслука!
Добре дошъл Ванка,

Пожелавам ти успехи и крепко здраве ! Рибоците съм убеден, че си ги можеш :) Надявам се да си активен и да пускаш теми с уловените от теб риби, както и да споделяш техника и тактика на риболова. Така хем ще се наслаждаваме, хем и ще има какво да научим.

Поздрави
Маиан
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
emilkg
Мнения: 386
Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 12:30
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 2 пъти

Мнение от emilkg »

Spinhead написа:Здравейте, Колеги Спинингисти!
Трогнат от топлите думи на моите Приятели, се престраших да Ви се представя. Казвам се Иван и съм от Пловдив, риболовец съм от дете, спинингист съм, поне така смятам от близо 12 години. От този Форум съм научил много, за което съм, Ви Благодарен. Тепърва се надявам, че ще мога да дам своята лепта, общувайки с Вас!
Наслука!
Ванка добре дошъл и от мен.
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ecoplast »

направо с летящ старт, евала :lol:
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Spinhead »

Благодаря за топлия прием с извинение към Митко Тодоров, че се възползвам от неговата тема, но е с толкова подходящо заглавие та не се стърпях.
Та по темата да понапиша. Това лято ми е първи сезон в който се заинатих с Поперите. От юли до септември имам уловени 4риби, 3бр. под 75см. си плуват на воля и една класна ,тази от аватара. Рибата е изключително дебела женска дълга 145см. тежаща 20,250кг.,това показа професионалния кантар 11часа след улавянето и. Пръчката с която ловя е Awa Shima- 2,7м. с акция 20-60гр., макара - Vega Regal-3000, линия- 0.17мм. Lazer Dinatron - fluo-жълто, повод метален 50либри със силиконово покритие- самоделен. Примамката е китайски попер, тунингован от мен. Ударът беше на 26 август в 22и30ч. Луната беше пълна, зрелището брутално, борбата приключи за 25минути, Канджи, грипове и др. никога не ползвам.
Поздрави!
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”