Ръкополагане на спинингисти-роми

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
POPOV
Мнения: 1145
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 22:35
Местоположение: София/Ябланица
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от POPOV »

Е това е най-готина тема която съм чел от доста време насам (първата и половина визирам основно, моля ви не я разваляйте) :)
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Мнение от sandista »

Браво на вас момчета ! Мойте поздравления :)
Относно младите спинингисти - и на тях браво. Както винаги си имам едно на ум - циганина си е циганин ! И пари да му дадеш , и блесни и японски воблери .. Нали се сещате,че те не го правят за спорта , а за да се прехранват. Сега като предадът орехите и настане застудяване ,дали ще пускат писалетата ? Гладъ не прощава ! Дай Боже да сне съм прав !
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Мнение от Pedro »

Не става дума за конкретния случай -тук Бат Стан е постъпил импулсивно най-правилно.
Пък и те вече са си ловяли ..кой знае от кога и как..Не ги е създал той като "риболовци"
Но по принцип:
Това да създаваш риболовци е нож с 2 остриета.
Това не ти е да правиш курсове за трактористи и комбайнери, доячи-оператори на биологични единици, и всякакви там "специалисти" като по онова време.Произвеждаха се като на конвейр с десетки хиляди..
Спортен риболовец е вътрешна нагласа, иска се известна доза интилигентност и по-широк диапазон на интелекта.
Риболовец се става по собствена нагласа и вътрешна необходимост в най-добрия смисъл на тази дума.
Риболовеца може да нанесе доста вреда на живата природа особено в по- малките водни басейни..и около тях, ако е от "другия вид"
Свидетели сме на това.Защото само от личните качества на риболовеца зависи това да опазва рибното богатство.
Помня по-старите времена когато бяхме деца и юноши - по реката (не е Дунав) ще срещнеш доктори, адвокати, служащи, кинооператори
и други представители на интелигенцията в даденото градче с въдица в ръка, преметнали задължителното плетено кошче за риба през рамо.
Те-Ке-Зе-Сарите си бяха на полето, а циганите незнам къде.Деца ловяха тук таме ..ама си беше пенкелер риболов...
Нямаше го това масово присъствие на тъпо, куцо и сакато с по 10 въдици около себе си !!
Такива ми ти работи - да ръгаш пръчките в ръцете на много хора и после да незнаеш какво ще излезе от това - не бих се гордял с това.
taner
Вносител
Мнения: 815
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 18:35
дал Браво: 1 път
получил Браво: 91 пъти

Мнение от taner »

Бат Стане, слушай сега... не е виновна блесната че не хващаш с нея...
:lol: :lol: :lol: :lol:
Аз с тея ондекси ловя наравно с лусоксите, но се радвам че е намерила предназначение
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

taner написа:Бат Стане, слушай сега... не е виновна блесната че не хващаш с нея...
:lol: :lol: :lol: :lol:
Аз с тея ондекси ловя наравно с лусоксите, но се радвам че е намерила предназначение
Танер, приятелю, разбира се, че блесната си е отлична. Ясно е, че проблемът е в задвъдичното устройство. Но пича си хвана щучка с нея, значи така й е било писано на примамката.
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Мнение от maznislav »

Евала за подобна постъпка :)
И хубав излет сте спретнали :D :D
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Бат Стане, респект! Затова си мой идол в сърцето ми винаги ще има място за теб!


п.с. Между другото, с някои колеги коментирах една случка, която искам да споделя и тук, макар да няма пряка връзка със спининга. всъщност тя "отключи" в някаква степен и завръщането ми към плувката, макар и последното да е чисто епизодично.
Та значи в началото на лятото ходихме на балстриерата до с. Ягода. Аз обикалях по брега и ловях дребни кефалчета на спининг и в един залив се натъкнах на невзрачен човечец на средна възраст, който ловеше на плувка. Беше определено от малцинствата - нещо, което се забелязваше от километър. Седеше на полуразкапано столче, до него беше сложена кофичка с някаква ярма и подредени пунктуално кутийки със стръв, около седемметровият му стъклопластов телескоп беше провиснал надолу със страховито напрежение, а до него беше катурнат ръждив велосипед с зелена щайга на багажника. Имаше нещо гротескно в желанието му да наподоби някакъв примитивен вариант на щекарски риболов... Тъкмо беше хванал дребна рибка, която за мое учудване пусна обратно. На озадачения ми поглед човека поклати глава и каза назидателно "Трябва и да се пуска, защото съвсем им ебаха майката", ще прощавате. Просто не намерих какво да му отвърна... После се заприказвахме и човека сподели, че смятал да слезе по реката, но не за да лови през забраната... а за да си очисти местата за предстоящото откриване на риболова... Много ме доядя, че нямам в себе си нищо плувкаджийско, за да му го подаря... или просто си търсех оправдания... Но поне вече гледам на хората с малко по-други очи, пък дори и цигани.
Последно промяна от Мунчо на Нед Окт 10, 2010 20:41, променено общо 3 пъти.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Жеков
Мнения: 283
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 20:08

Re: Ръкополагане на спинингисти-роми

Мнение от Жеков »

Бат Стан написа: Със Стамен, Видаликса и Иво отидохме да тестваме един гьол в Чирпанско.
Браво бе, а щяхте да се обаждате !
Пътя, лично щях да ви покажа. :D
http://www.starividri.org/
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата...
Аватар
stamen
Мнения: 2269
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Ръкополагане на спинингисти-роми

Мнение от stamen »

Жеков написа:
Бат Стан написа: Със Стамен, Видаликса и Иво отидохме да тестваме един гьол в Чирпанско.
Браво бе, а щяхте да се обаждате !
Пътя, лично щях да ви покажа. :D
Тоше, търсих те сутринта към 8.00, но май още нункаше :D , защото телефона ти беше изключен.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Ръкополагане на спинингисти-роми

Мнение от Бат Стан »

Жеков написа:
Бат Стан написа: Със Стамен, Видаликса и Иво отидохме да тестваме един гьол в Чирпанско.
Браво бе, а щяхте да се обаждате !
Пътя, лично щях да ви покажа. :D
Тоше, звъняхме, ама нункаше май, щото ти беше изкл. телефона. Иначе гьолецът си го бива, ще го посетим още еднаж-дваж поне.
barabinara
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 16:42
Местоположение: Sofia i edin Marishki podmol ...
получил Браво: 1 път

Мнение от barabinara »

Бат Стан написа: Като се изключи изобретяването на монтажа "Софка от Зетьово" - стример за щука плюс 8 грама олово, работещ шеметно в ръцете на Видаликса
:lol: :lol: :lol: това е добро :lol: ... още следващата седмица ще докладвам на комшииката за гордия монтаж носещ нейното име ... :lol:
Реалноста е само илюзия, породена от липсата на алкохол ...
http://www.youtube.com/watch?v=Dn8wGRyw ... re=related" target="window.open(this.href);return false;
Вече чувам как ми свири аванса ... или МАЙ това e THUNDURSTRUK
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Мнение от mitioto »

Браво, момци! Силна група сте се сбрали и видно - добре сте прекарали.

п.п. Както се казва - човек добро да не направи! Тука все ще се намери некой да скочи...

Поздрави
Аватар
asp-erman
Мнения: 275
Регистриран на: Пон Окт 20, 2008 21:37
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от asp-erman »

Абе и аз Софка я знам от наше село,ама Бат Стан да земе да постне едно фото на стримера,че за него нищо не съм чувал!
А за риболовното училище,браво!Трябва да ги преобщаваме.
Между другото по Марица съм виждал ром спинингист.
Ако ученика е готов,учители се намират!
Жеков
Мнения: 283
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 20:08

Re: Ръкополагане на спинингисти-роми

Мнение от Жеков »

stamen написа:
Тоше, търсих те сутринта към 8.00, но май още нункаше :D , защото телефона ти беше изключен.
Не нунках, а бях в баира на лов за глигани.
И при нас имаше слука с няколко диви прасета и група роми дървосекачи. :D
http://www.starividri.org/
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата...
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”