Съвет за болонеза

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
li4o8
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Юни 28, 2010 18:41

Съвет за болонеза

Мнение от li4o8 »

Здравейте колеги искам да попитам каква болонеза на 5м бихте ми препоръчали спрял съм се на марката TICA но незнам кой модел
ще я ползвам повече за язовир но може и други марки но на цени около цените на тиките

и ако има някой нещо за продан също може да предложи
предпочитам даже нещо втора ръка че ще излезе по евтино

предварително благодаря
Даниел Казаков
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 13:35
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Мнение от Даниел Казаков »

http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=7796
аз си купих това и съм изключително доволен
лека стройна не е лигава с много голям диапазон на изхвърляната тежест
и много универсална наистина все пак ти препоръчвам 6 метра
LFC till I die
Мнения: 135
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 11:08
Местоположение: Русе

Мнение от LFC till I die »

Колега Даниел Казаков,
би ли претеглил твоята въдица.интересно ми е колко е действително теглото и.И аз имкам интерес към закупуване на боло 6-ца.
Аватар
Митко
Мнения: 311
Регистриран на: Сря Фев 09, 2005 15:01
Местоположение: София

Re: Съвет за болонеза

Мнение от Митко »

li4o8 написа:Здравейте колеги искам да попитам каква болонеза на 5м бихте ми препоръчали спрял съм се на марката TICA но незнам кой модел
...
Втора година ползвам тази http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=6371 Страшно доволен съм от нея. Много лека, здрава и стегната. Със сигурност ако нещо стане с нея (да я счупя непоправимо) ще си взема пак същия модел. Ползвам я основно по реките, но съм ловил с нея и на язовир.
Аватар
overkill
Мнения: 571
Регистриран на: Вто Ное 13, 2007 12:13
Местоположение: Свищов
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 7 пъти

Мнение от overkill »

Сдобих се с Тика Техниум тази година и съм супер доволен,въдицата е седем метра и е супер стегната и лека а на 5 метра сигурно ще е неописуема въдичката !!!
Ходя по каменяци и меткам изкуственяци
http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php?act=idx
http://www.youtube.com/watch?v=vZw220v4YQQ
Даниел Казаков
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 13:35
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Мнение от Даниел Казаков »

здравей колега, Дюк елит боло на 6 метра тежи точно 270 грама +- 2 грама според допуска на кантара и между другото ходих да го теглих в ловно рибарския магазин и изхарчих 60 лв заради тебе ако не бях отишъл щях да съм с повече пари в джоба.Въдицата е с върхова към прогресивна акция доста твърда и много изпъната стои
ottopepi
Мнения: 185
Регистриран на: Нед Авг 30, 2009 23:01
Местоположение: Червен бряг

Мнение от ottopepi »

Тика АРЕС на 6метра проста перфектна
LFC till I die
Мнения: 135
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 11:08
Местоположение: Русе

Мнение от LFC till I die »

Даниел Казаков написа:здравей колега, Дюк елит боло на 6 метра тежи точно 270 грама +- 2 грама според допуска на кантара и между другото ходих да го теглих в ловно рибарския магазин и изхарчих 60 лв заради тебе ако не бях отишъл щях да съм с повече пари в джоба.Въдицата е с върхова към прогресивна акция доста твърда и много изпъната стои
Мерси колега за услугата.Надявам се изхарчените заради мен 60 лв. ти донесат много скобари,морунажи,платики и др. по Дунава.Нали знаеш?Всяко зло за добро.
:D
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Reptile »

Тествал съм почти всички модели на TICA, от изброените, от колегите. Ако си избрал марката, то модлеът е TECHNIUM. Ако не си избрал маракта, погледни болонезите на CIOLMIC, там има много добри предложения и то в ценовият диапазон на TICA.
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Мнение от Милен Динков »

Преди да си вземеш болонезе, провери дали има в наличност и резервни части за него - непрекъснато, по всяко време, нон-стоп и т.н. Тика имат части за всички модели болонези по всяко време (лично съм питал) - не се знае кога ще ти потрябва дадено коляно, но дано да не ти потрябва никога. На мен ми е трябвало и не ми се е налагало да чакам с месеци или да ми се оправдават, че не се знае дали ще има изобщо.
Пак казвам - Тика имат. За другите марки и модели - не знам. Питай предварително, ако решиш да вземаш друго болонезе, за да не ти стои в ъгъла на стаята един ден :wink:

Отиди на място и пробвай моделите на Тика - Техниум, Сигнал, Арес, Стандарт, че и Уондър - всичките са много добри и стегнати въдици.

Успех в избора :D
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Reptile »

Милен Динков написа: .....
Пак казвам - Тика имат. За другите марки и модели - не знам. Питай предварително, ако решиш да вземаш друго болонезе, за да не ти стои в ъгъла на стаята един ден :wink:

Отиди на място и пробвай моделите на Тика - Техниум, Сигнал, Арес, Стандарт, че и Уондър - всичките са много добри и стегнати въдици.

Успех в избора :D
Тук трябва да направя едно уточнение или да изразя съмнение. На мен един път ми се е налагало, по поръчка на познат, да купя резервна част от Тика и я имаха, но....има едно "НО". Частта пасваше иделано, но беше от различен карбон, доста по-мека от оригинала. Това ме навежда на мисълта, че частите ги има, като размери, но не и като качество на карбона(за различните модели)! Това си е само мое мнение, не ангажирам никого с него!

ПОЗДРАВИ
plko
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Юни 18, 2010 15:43

Мнение от plko »

Без колебание SIGNAL най-добрата болонезаа...
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Reptile »

plko написа:Без колебание SIGNAL най-добрата болонезаа...
Само Ти и Иво я харесвате, защото с риби по килограм се сгъва до дръжката, все едно си хванал кит! :D
ribolovec_94
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Сеп 27, 2010 18:42

Re: Съвет за болонеза

Мнение от ribolovec_94 »

li4o8 написа:Здравейте колеги искам да попитам каква болонеза на 5м бихте ми препоръчали спрял съм се на марката TICA но незнам кой модел
ще я ползвам повече за язовир но може и други марки но на цени около цените на тиките

и ако има някой нещо за продан също може да предложи
предпочитам даже нещо втора ръка че ще излезе по евтино

предварително благодаря
йьяььььььььььььь vzemis i new hounter na globe 6 metra mnogo leka ievtina =
Аватар
Marian
Търговец
Мнения: 624
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 16:27
Местоположение: Н. Загора/София

Мнение от Marian »

Ето ти една добра идея:

http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=2266
The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”