Няколко екперимента за воблери и блесни

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Публикувай отговор
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Е, баш на тях да удари щука е леко сюреалистично... :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
gabuu
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юли 29, 2010 14:55
Местоположение: Дупница
Обратна връзка:

Мнение от gabuu »

На пчеличка-щучка? :lol: Мунчо прав си, но на някое от другитетворения е напълно възможно. :) :roll:
Аватар
DKolev
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 17:55
Местоположение: Ямбол
Обратна връзка:

Мнение от DKolev »

По-скоро се надявам на някой по-едър кефал.Малко ме изтормози осата.Първо беше твърде лека и само цопаше по повърхността, после лопатката и идваше дълга, но сега май е както трябва.Пробвах я на реката, но нямах кълване на нея.Ще пробвам пак като се постопли догодина.А до тогава ще си ползвам другите промамки и ще допълвам арсенала :)
Аватар
DKolev
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 17:55
Местоположение: Ямбол
Обратна връзка:

Мнение от DKolev »

Изображение

Новите попълнения.Чакат куки.Още 12бр. заготовки от тази вечер чакат да бъдат утежнени и боядисани :) Незнам дали си личи на снимката, но тези за разлика от предните са лакирани и с яхтен лак.Лака беше малко гъст и жълтееше, но не е голям проблем /според мен/.
Вече на всички съм си сложил и "подписа" :twisted: , че да ги познават рибите.
Вече доста си нарязах пръстите и мисля малко да си почина докато се пооправят :D
Аватар
DKolev
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 17:55
Местоположение: Ямбол
Обратна връзка:

Мнение от DKolev »

Ето и 12-те заготовки, вече боядисани, преди потапянето в яхтен лак :)
Изображение
От 3см. до 4,3см.Плуващи /поне преди да сложа куки/ :)
Някои цветове и форми съм се опитал да копирам от Христо Златев /HZL/.
На някои воблери, пък ще закича по едно силиконово опашле.Идеята дойде от тук
Предполагам, че и двамата няма да се сърдят за това :)
Аватар
спас
Мнения: 613
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 17:16
дал Браво: 1 път
получил Браво: 28 пъти

Мнение от спас »

Браво Митенце вижда се развитие от началото на темата до този момент.
Продължавай се така и ще постигнеш голями резултати.
永遠に紡績
Аватар
DKolev
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 17:55
Местоположение: Ямбол
Обратна връзка:

Мнение от DKolev »

спас написа:Браво Митенце вижда се развитие от началото на темата до този момент.
Продължавай се така и ще постигнеш голями резултати.
Време е май да ви посетя и на някоя от сбирките ;)
Аватар
DKolev
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 17:55
Местоположение: Ямбол
Обратна връзка:

Мнение от DKolev »

Ето и малко заготовки от последните два дни. Но незнам кога ще остане време да стигнат до финал :)
Изображение
Аватар
спас
Мнения: 613
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 17:16
дал Браво: 1 път
получил Браво: 28 пъти

Мнение от спас »

Яваш яваш, че бързата работа нали знаеш :D
永遠に紡績
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Не прави чак толкова много, просто си поиграй малко повече.. Пример - на последната снимка, лявата колона, синия по средата.. Колкото и да съм кьорав - оттук виждам гръб като на крокодил, толкова е грапав.. ;)
Поиграй си малко, направи ги наистина "лачени".. :)
А и направи няколко, пробвай им играта, коригирай ако се наложи, виж къде може би грешиш, пусни си добре работещи модели, пък чак тогава се хвърляй на "серийно" производство.
Късмет и успех!
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
бай Мецан
Мнения: 286
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:27
Местоположение: Русе
дал Браво: 2 пъти

Мнение от бай Мецан »

Вкарай първо няколко в боя, виж на кой какво му трябва, направи си изводи и ти. Аз виждам поне три , къде предната кука ще се оплита в лопатката на всяко замятане. Какво правя в случая вземам куки, слагам им халки, шуплер и меря, за всеки номер кука съм си прогонил разстояние между двете и лопатката. Това го налаждам още при огъването на телта.
Чети Марко , какво ти е писал, бая народ сме се учили от него.
Успех :D

П.С. И пробвай с липа , върба или балса. На този чам рано или късно му избива смолата или порите се отварят.
"Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочната му поза на трезвеник е прикритие за анонимни и отвратителни постъпки". Джон Стайнбек
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

бай Мецан написа:..Чети Марко , какво ти е писал, бая народ сме се учили от него...
Айде стига глупости! :oops: Аз от вас се уча! :oops:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
bakxys
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 18:47
получил Браво: 1 път

Мнение от bakxys »

Здравей, колега. Възхищавам се на ентусиазма ти и на упорството ти. Послушай колегите, това което са написали е вярно. Заготовките ти от чамов материал са загуба на време. Никак няма да ти е приятно след няколко месеца да видиш как ти се е разцепил воблера. Смолата в дървото реагира на топлината и лятото ще се покаже. Аз работя с липа и съм много доволен. Другите варинати са трепетлика и топола от материла в България. Забелязвам, че воблерите са ти малко грапави. Явно нямаш опит в дървообработването. Накрая шкуриш с шкурка 150 и след това грундираш дървото след което го шлайфаш с 200 - 300 шкурка и боядисваш. Идеята е да запечаташ порите на дървото, които при боядиване изпъкват. Може да ползваш бял автомобилен бързо съхнещ спрей. Напръскваш воблера веднъж и чакаш да изсъхне боята 15мин и да изпръхне дървото. Шкуриш с много финна шкурка и пак боядисваш и така докато се запечата дървото три четири пъти. Хем си го запечтал хем имаш бяла основа, върху която цветовете изпъкват. Виж този сайтhttp://www.slaktarnlures.se/18943944. Там има доста интересно боядисани воблери и няколко модела със силиконови опашки, и как се поставя силикона на тройката.Надявам се да ти бъде от полза. Силикона много променя играта на воблера и си заслужава експериментирането. Успехи в дялкането и ако има нещо неясно питай.
Аватар
спас
Мнения: 613
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 17:16
дал Браво: 1 път
получил Браво: 28 пъти

Мнение от спас »

Той, Митачето ще дойде на следващата среща и ще получи съвети и препоръки от първа ръка :D
И следващата порция воблери ще изглеждат къде къде по добре.
永遠に紡績
Аватар
DKolev
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 17:55
Местоположение: Ямбол
Обратна връзка:

Мнение от DKolev »

Благодаря на всички за съветите :) Досегашните ми воблери са по грубички, но много исках да ги видя в завършен вид и са правени набързо.А и заготовките са грапави , но това е преди да бъдат довършени.следващите ще пробвам да ги избарам повече.Мисля да сменя и телта която използвам, че тази ръждясва.Ще сменя и материала за лопатките, но нещо немога да намеря подходящ.Този, който използвам е от кутийка на CD, но реагира на лака и се троши.
От тези, които съм снимал досега /готови оцветени/ 50% нямат хубава игра, но проблема е че са твърде малко утежнени.Ще опитам да ги разпробия и да добавя още утежнение.
За материала съм съгласен.А и чама трудно се обработва.Имам и няколко от върба, но имах само едно клонче, а незнам кога ще мога да посъбера още.Дядо ми има дърводелска работилница и мисля да го посетя и там да пробвам да си направя малко заготовки на машините, че да не дялкам толкова много.
Също трябва да си подсигуря малко боички, че на гаджето лаковете свършиха :D
спас написа:Той, Митачето ще дойде на следващата среща и ще получи съвети и препоръки от първа ръка :D
И следващата порция воблери ще изглеждат къде къде по добре.
спас , ако може да ми пуснеш едно ЛС, кога ще е следващата среща, че откакто е преместена темата немога да я намеря ;) Ще се радвам да присъствам и да "попия" малко от вас :)
Поздрави на всички :)
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”