Бюлетин на Абичите

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Бюлетин на Абичите

Мнение от zampo »

Като виден форумен клуб си е редно да си имаме темичка а не да спамиме в темите на хората къде не са Абни като нас :D Е го е ,вчера на обяд Сашо ми звъни и вика ,ще ходя на Дунава за щуки къде е по- добре ,на Козлодуй или на Лом, днес гледам пише за някакви кленове ,абен та да открЪшиш от него.
Ден вторник ,мъгла и студ , още на второто хвърляне хубав удар , подсечка и нема никой , няма го и половината ми силикон

Изображение

Слагам друга Орка и продължавам ентусиазирано колкото да установя ,че и не толкова зъбати твари го харесват , един Простак така ме тресна ,че глътна 10 сантиметровата ми примамка барабар с главата

Изображение

Изображение

Следващата ми рибка много ме изкефи нищо ,че беше малка , но пък беше първата ми рибка на поролонка , не мога да разбера що две години само подбъзиквах Стефко ,че хвърля на гъби , пък то било много интересно и голям кеф

Изображение

За час време доволно.
Ден сряда , земетресение , дори две , викам си нема шанс ,ама краста не ме свърта та все пак реших да се разходя. Още с първото хвърляне ме тресна те този

Изображение

Малко след него имах две празни почуквания и още една рибка която успя да се заплете в някакви скъсани влакна и докато напъвах си замина . Явно се очертаваше ,че са се завъртели голями костури та намалих размера на примамката с едно 6 см Релакс Копито и резултата не закъсня

Изображение

След него включих в боя и едно 5 см Смуки и веднага бях уважен

Изображение

То пък се оказа ,че и други харесват това Смуки , две бързи бели рибки също го уважиха

Изображение

Изображение

По тъмно вече още една от тези със стъкления поглед си хареса една Орка Сирена

Изображение

Ден четвъртък , тръгнах с голямата кошница за костури ,ама нанайси ,костури нема , но пък има бели , започнах с една мерна която си хареса тоя мъник на Смуки

Изображение

След нея още една го уважи

Изображение

Финиширах с тази хубавица която предпочете Орката




Изображение

Белите си плуват щото имаме уговорка да се срещнем по късно с тях а костурите са супер мезе .... :D
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

Леле що бело вино земат тия простаци, не е истина, е те току що имах шанса да се уверя лично - сори за спама, колега!!! Хубави риби си фанал.
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Мнение от sandista »

Мамка му ! Чудех се дали да ти звънна днес.. ама умората в мен надделя :(
Свърших си работата оня ден към 2 и нещо .. докато стигнем ( както се пее в една песен "Със 100 киломерта в час") щеше да стане 4 и нещо .. та за 1 час бишкане 180км ...
Иво нещо викаше за активност покрай гребната ... чакай да вземе макарата и тотално ще те засенчи ! Ако знаеш какви рибки ще изреже от уловистите джапанки ... :)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
Stefko
Мнения: 1361
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 45 пъти

Мнение от Stefko »

Batse, zadobrevash prekaleno bRyzo! Trebva da ti sprem urocite iavno :roll: :lol: :lol: :lol: Ili pa dali da ne pochna az da vzemam po niakoi ot teb :roll: :P

Bravo Gogo, razkoshni rbi ;)

Sory za maimunitsata - na domashnia komp nema drugo :oops: :oops:
Не задавай въпроси, на които не си готов да научиш отговорите!
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от Marco Polo »

zampo написа:...хората къде не са Абни като нас :D ...
Абе ти други смешки не знаеш ли, че тая нещо се изтърка... :evil:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Stefko написа:Batse, zadobrevash prekaleno bRyzo! Trebva da ti sprem urocite iavno :roll: :lol: :lol: :lol: ....

Stefko, ti ot Abichite li si ili si prishalec po tiq mesta? :roll: :lol: :P

Vikam ,na Georgi da mu turim nekakwa spirachka,che toku-vij ni razminal,
pyk i shte ni svyrshat asata v rykava.. :lol: :wink:

Po-zdravi! :fish12:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jazzmena »

Е може ли така сега... ми и аз имам сърце...... Ще получа удар! :shock:

Жоро, ти направо нямаш спирка брат..... Евала! :lol:
Аватар
derminatora
Мнения: 386
Регистриран на: Нед Ное 29, 2009 23:53
Местоположение: Враца

Мнение от derminatora »

Страхотен репортаж :) В събота и аз мисля да скоча до язовира(за да докажа ,че съм абен на воиниШка чикия) с един приятел, но още не е сигурно. :D





пп: Зампо, благодаря са силиконите :D))
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 57 пъти

Мнение от blader2 »

sandista написа:Иво нещо викаше за активност покрай гребната ...
Мани го тоа, на връзано куче леб не мое да даде...
Аз там дет Георги ги лови за 1 час 2 такива костура и бяла на границата, без да скъсам нищо, а на гребната засях над 20 лева за уикенда :oops: и 2 дребосъка. Е верно Илийката записа 2 бързи простака, ама почна после и той да сее туй що не никне :lol: :lol: :lol:

Аз бих заложил на Стената :wink:

А аз в събота ще ги пробвам по Софийска околия...

ПС Георги, длъжник си ми за 1 поне един риболов, ти си знаеш защо!
И си всичко друго, ама не и абен :lol:
http://www.starividri.org/

Спининг клуб "Абичи"

Спининг, Тенис и Сноуборд
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Мнение от mitioto »

Жесток репортаж! Благодаря за труда и пожелания да си опазите прираста на белите рибки!

Поздрави
Аватар
Stefko
Мнения: 1361
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 45 пъти

Мнение от Stefko »

Димитър Тодоров написа:
Stefko написа:Batse, zadobrevash prekaleno bRyzo! Trebva da ti sprem urocite iavno :roll: :lol: :lol: :lol: ....

Stefko, ti ot Abichite li si ili si prishalec po tiq mesta? :roll: :lol: :P

Vikam ,na Georgi da mu turim nekakwa spirachka,che toku-vij ni razminal,
pyk i shte ni svyrshat asata v rykava.. :lol: :wink:

Po-zdravi! :fish12:
Мите, аз съм "спяща пъпка" - още не са ме разбрали врачанците, че съм представИтел на техния клуб, ма от видинската му секция :mrgreen: :lol: Чакам Гого да се наиграе още малко и ще подам официална молбЪ до ръководството на клуба да го изключи и да заема неговото мЕсто :twisted:

А за турянето... ще му го туриме ... "кранчето" :evil: :lol: Отръска ми съвсем "ръкава" с асата в последната гОдин' :lol: Тия примамки що ги спомен'ва горе ги е преписвАл от мен всичките без малкото копитце :roll: :D Абе щом успя да разлови и "ключодържателя"... :shock: (питай го, той ще се сети какво имам предвид :D :lol: :lol: ) Сега чакам само да разбере и какво да прави с тубите и не моем го стигна :roll: :?

Забравих май да кажа "Добро утро" :D
Поздрави и усмихнат ден на всички ви :fish4: :fish12:
Не задавай въпроси, на които не си готов да научиш отговорите!
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Мнение от ivo Vratsa »

Не съм виновен, че целихте некакви ботори :lol: по дъното :D
Да, на стената май трябва да се ходи, но все пак и гребната не е за подценяване :wink:
Другата седмица ще щурмувам дашните места(ще звънна на Георги :lol: ) и ще изловя всичката риба :idea:
Спининг клуб "Абичи"
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Ей да земете да му скинете на тоА Жоро картата за клуба на Абните. Да не го пущате да припарва да вазе... Ще земе а ви вкара у лошио път и да почнете да ловите риби. Нема да се давате ей... Ей много риба много нещо. Бравос. Супер излет... :)
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
спас
Мнения: 613
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 17:16
дал Браво: 1 път
получил Браво: 28 пъти

Мнение от спас »

Бря тия Абичи много пористи бе :D
Браво момчета супер сте 8)
永遠に紡績
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Мнение от sandista »

Днес гледам прекрасното време и си викам " *Цензура* - ще се ходи за риба".
Акустирахме на обяд на Козлодуй и като ги почнахме - хвърлиш-вадиш,хвърлиш-вадиш - ма риба нЕма :) Тотално мъртвило. Едвам излъгах 2 писалки да се покажат и то някак си попарени ми се видяха. С много зор накрая една силиконка ( Орка ъф корс) ми донесе една щука.
Та викам си майната му - ще си ходим ... по път решихме да обстреляме стената на врачанския и да я накичим със силикончета като коледно дърво :)
Още с отиването се чуваше охкането на един дядо - цял пасаж беловар играел пред него и плашел рибите. Събра багажа и бЕга човечеца.
Викам си - че какво по-хубаво от активни малки рибки до брега. Няколко хвъляния и ...
Изображение
Пискай опашката,че са дефицит !
Изображение
До тук добре , Орките бачкат страхотно,но поради голямата опашка и 10гр глава потъваха мноооого бавно.
Слагам един искрящо зИлен цвят шад към 7-8 см с 20 гр главица , мяткам , натежаване и ... Ухааа ! Напъвам и немога да го вдигна ( нещото - да не си помислите,че ... ааа , млад жребец съм аз). Повторно засичам рЕзко ( аматьорска постъпка, а може би странен режлекс) бигела или нещо друго отпусна влакното и нещотото се откачи. Наблягам на думата нещо ! Стори ми се,че взе да прави кръгове, ама за тия 3-4 секунди знаеш ли. Ако е било риба със сигурност беше над 5кг, ама с оглед куция ден - едва ли :)
Хвърлих на същото място още 5-10 пъти да видя дали е закачка и не закачих нищо ... Да е било някое соме .... ? :)
И така - 2 риби,но си направих кефа.
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”