Въпрос за печатарски услуги и УВ Мастило !

Разправят, че не всичко било риболов.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Въпрос за печатарски услуги и УВ Мастило !

Мнение от Plat1ka »

Колеги, 2 часа ровя в гоогле и единственото което намерих е писалка с ув мастило.

Искам да напиша на бял лист скрит текст който да може да се прочете само при определени условия.

Това което успях да разбера е че най-лесно това може да стане с УВ Мастило. Предполагам, че химикалите от този сайт http://www.market-uv.net/ ще ми свръшат работа, но тъй като ми трябва само за един едиствен лист и повече едва ли ще го ползвам.

Затова въпроса ми е някой ако знае къде и правят ли изобщо печат с подобно мастило. За да мога да им дам текста и да ми го принтират по този начин. Така ще стане най-добре и най-прегледно.

А ако пък някой разполага с подобен химикал като този от сайта и няма нищо против да ми услужи с него за един лист А4 ще съм много благодарен.

ПС: Мастилото или химикала не ми трябват за незаконни цели или изработване на пищови за университета. Трябват ми за написване на картичка за рожден ден със скрито послание между редовете.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5853
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1648 пъти
получил Браво: 1834 пъти

Мнение от баш майстора »

пешко ти верно ше излезеш голема романтика :lol: :lol: :lol:
що не пробваш кат другаря ленин от затвора
мастилница от хляб и пишеш в прясно мляко после нагряваш леко и написаното потъмнява
става и със сок от кромид лук ама миризмата на лук едва ли ще се върже с духа на посланието :wink: :twisted: :twisted: :twisted:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Става и със сок от лимон. По-издържано от органолептична гледна точка е, отколкото с кромидовите култури. :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

баш майстора написа:пешко ти верно ше излезеш голема романтика :lol: :lol: :lol:
що не пробваш кат другаря ленин от затвора
мастилница от хляб и пишеш в прясно мляко после нагряваш леко и написаното потъмнява
става и със сок от кромид лук ама миризмата на лук едва ли ще се върже с духа на посланието :wink: :twisted: :twisted: :twisted:
Прочетох ги всички такива самоделни мастила . Лимонов сок, сок от лук и още доста дори и урина. Въпросът е, че с тях трябва да пиша с клечка за уши или клечка за зъби. А текста не е ОБИЧАМ ТЕ :)

Ами около 6-7 изречения и изписването ще е истинско мъчение. Затова ми трябва принтер или поне химикал. В краен случай ще си купя тази писалка и така :) Просто все си мисля, че няма как да не предлагат печатарски услуги с подобно мастило.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Абе нещо ми се върти из главата за някакви детски химикалки... Поразрови из разни книжарнички, може и да изскочи нещо... :roll:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Marco Polo© написа:Абе нещо ми се върти из главата за някакви детски химикалки... Поразрови из разни книжарнички, може и да изскочи нещо... :roll:
И аз помня че имаше нещо подобно. С тях обаче се пишеше върху едни пластмасови бели дъски. Обаче все си мисля, че бяха от онзи изксрящ зелен цвят който почти не се вижда на светло ( но все пак се вижда) и като го светнеш с УВ лампа и почва да исктри. Казват се Флурисценти маркери. Но те точно не ми връшат работа. Все пак ще ида до някоя по-голяма крнижарница в моловете да попитам за дакава джаджа.
horgasz
Мнения: 79
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 17:31
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Мнение от horgasz »

По коледа купувах нещо подобно, от една книжарница - водеше се нещо като ученичешки (моничешки) лексикон и към него вървеше химикалка за тайнопис или нещо подобно. Пък не беше и скъпо (по спомен <10 лв.), ама не мога да дамо повече подробности, че го подарих вече, но ако имаш интерес довечера ще разпитам.
Успех!
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Ще бъда благодарен. Аз ще се размотавам утре по-големите книжарници да потърся също нещо подобно.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Ивайло Иванов написа:http://www.office1.bg/Edding%208280%20% ... 00040.html
Жив и здрав да си колега. Сега ще се разходя до най-близкия магазин на Офис 1 да видя имат ли го това чудо на съвременната мастилена индурстиря.

ПС: КОй е най-близкия магазин на Офисе 1 около Дружба, Младост и тн ...
Ивайло Иванов
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 19:43
Местоположение: По принуда живея в София

Мнение от Ивайло Иванов »

Дружба 1 на Илия Бешков 12 или Слатина срещу завод Електроника.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Срещу Метро, малко по-надолу от МИЦ има огромен офис. Преди ЗИТ.
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Да тук вече се справих с гоогле :) Намерих ги има и в Горубляне което ми е още по-близо. Благодаря. След малко се изтрелвам на там. И после ще пиша какво съм намерил :)
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

В този на Дружба 1 нямаше от маркера. Но намерих в другия на Цариградското. Срещу 6 лв имам вече маркер който е невидим за човешкото око :)


Ако все пак някой знае къде правят и подобен печат ще е от полза. ЗА бъдещи подобни проекти.
horgasz
Мнения: 79
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 17:31
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Мнение от horgasz »

Ха така.... знаех си аз, че предишната ми работата може да ми е от полза :idea: . Виж тук: http://www.directservices.bg/contact.html. Поне пише, че печатат с такива мастила, ама не съм сигурен дали няма да се чака повече, щото едно време по-засуканите поръчки ги изпълняваха в Унгария.
Друг вариант е да потърсиш някоя връзка в полицията - тия дето печатат новите документи - при тях със сигурност имат такива мастила и оборудване, но мисля, че ДАЙРЕКТ СЪРВИСИЗ ще ти свършат работа. Ако имаш проблеми - пиши на лични да видим какво можем да помогнем.
Успех с романтиката... :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”