Хладилна чанта

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Публикувай отговор
BIG_BOY
Мнения: 352
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 23:32
Местоположение: Лондон

Мнение от BIG_BOY »

Същите терзания ги имам и аз, четох много из нета за хладилни чанти и кутии и решението за мен за няколкодневен излет е фризер или хладилник на ток и газ. Попаднах на едни много хубави WAECO с лоша цена, дето работят на 12/220в и на газ, но цената им започва от 550лв. Продължих с търсенето на алтернативи и решението за мен е - хладилник от каравана :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Модела на снимките е Electrolux Rm212, работи на 12/220 и на газ, размерите му са 60см височина и 49см широчина, не е много компактен, но в сравнено в удоволствието да си имаш лед, да ти е студено питието и храната да не се развали е незначимо. А и цената не е за пренебрегване - в ebay.uk се продават на цени 20-30 паунда.
И аз мислих че ще ми идва големичък за моя голф, но измерих, събира се в багажника(ако имаш газова уредба тогава е проблем).
А и голф 3 е като женското сърце винаги има място за още някой ;)
Съзерцанието на красотата е най-висшата форма на щастие!

Nobody is perfect, I'm Nobody!
Grisho
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 11:24
Местоположение: Bulgaria

Мнение от Grisho »

Здравейте колеги, някой тунинговал ли е обикновенна хладилна кутия 27лт. с елемент на пелтие и ако може някъква схема къде се монтира и вентилатора на къде е поставен да обдухва, мисля да си направя една такава, детска игра ;)
pooh
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 20:15
Местоположение: Plovdiv - Sofia

Мнение от pooh »

Колеги,

В момента проучвам каква хладилна чанта да си купя, та темите по форумите са ми изключително полезни.

За сега съм се насочил към
http://igloobg.com/1/page.php?111
Основното е че задържа леда за 5 дена (при околна температура от +32C)

Но все пак да попитам дали някой ползва чантите на Иглу и дали е доволен.
fedko1
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 4:00
Местоположение: Чикаго но духом в Бургас

Мнение от fedko1 »

Ей това е истината ,пък нека някой си мислят че нямало хладилни чанти дето замразяват:[/img]http://forum.fishing-mania.com/album_mo ... 97.jpg[img]
fedko1
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 4:00
Местоположение: Чикаго но духом в Бургас

Мнение от fedko1 »

Ей това е истината ,пък нека някой да си мисли ,че няма хладилна чанта дето замразява: Изображение
veso1968
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 29, 2008 16:52
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

хладилна чанта

Мнение от veso1968 »

pooh написа:Колеги,

В момента проучвам каква хладилна чанта да си купя, та темите по форумите са ми изключително полезни.

За сега съм се насочил към
http://igloobg.com/1/page.php?111
Основното е че задържа леда за 5 дена (при околна температура от +32C)

Но все пак да попитам дали някой ползва чантите на Иглу и дали е доволен.
Здрасти колега, тази чанта може да задържи ЛЕД 5 дни, само ако изкопаш дупка във земята ,поне 1 метър дълбока, сложиш чантата вътре и я извадиш на петият ден. Единсвеното спасение във жегите е хладилна чанта на газ ,по скъпичка е но си струва всеки лев .Бях 9 дни на Цонево, и всеки ден си порках студена бира и водка :D
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

Тъй-тъй,прав си.Те са на газ и ток.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
malkoto ribe
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Юни 11, 2010 9:28

Мнение от malkoto ribe »

Я да сръгам малко темата.
Какъв е генералния извод. Кола с теглич, на теглича ремарке, в ремъркето МРАЗ 80 /амонячен/ модифициран /работа и/ на газ. Тръгваш на излет закачаш ремаркето мяташ МРАЗ-а пристигаш на терена палиш газта и ето ти студ /под формата на бира вода пражоли т.н./ Връщаш се хладилника в гаража включваш тока и вътре си пазиш захранки жива сръв и т.н. Ремаркето я за кюмюрец я за дръвца я туй онуй.
Неможе и душата в рая и х*я до края.
Хем да е малка хем мощна хем лека и всякакви други хем.
Извинете ме ама не се сдържах.
granichar.org
Аватар
kambana
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 14:58

Мнение от kambana »

http://filstar.bg/%D0%90%D0%BA%D1%81%D0 ... Tech/1657/

Аз се чудя ето това дали да взимам, някои да има отзиви за него?
ruslana
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Дек 09, 2010 21:12

Мнение от ruslana »

много са ви големи чантите:? толкова ли трябва да са? аз от скоро започнах да се занимавам с това и още съм нова в неяата... аз сега позлвам една малко по-малка, която не е специално за риболов, но е доста практични, жалко, че нямам снимка на нея да ви я покажа...
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Сега, за лед не се лъжете с чанти - пълниме я догоре с кубчета лед, издържат не повече от три денонощия през лятото. Този срок може и да бъде намален, в зависимост от честотата на отваряне за взимане на лед. Вариантът със заравяне в земята е добър, но много трудоемък. :twisted: Ние мокриме хавлиени кърпи и ги слагаме отгоре да се изпаряват. Но, така или иначе, на четвъртия ден се понасяме на 300-350 км до София за нов лед. :twisted:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Мнение от Мънцата »

Аз затова си взех компресорна хл.чанта на Waeco, прави -15 градуса за половин час :D Единствения недостатък е, че вместимостта не е много голяма, затова смятам да си я ползвам като ледогенератор, имам и голяма на Иглу - прехвърлям леда в нея и връзвам 3 дни с лед, после пак и така :wink:
veso1968
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 29, 2008 16:52
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Мнение от veso1968 »

Мънцата написа:Аз затова си взех компресорна хл.чанта на Waeco, прави -15 градуса за половин час :D Единствения недостатък е, че вместимостта не е много голяма, затова смятам да си я ползвам като ледогенератор, имам и голяма на Иглу - прехвърлям леда в нея и връзвам 3 дни с лед, после пак и така :wink:
Пробвал ли си я на 12v, как се справя акумолатора :D
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Мнение от Мънцата »

veso1968 написа: Пробвал ли си я на 12v, как се справя акумолатора :D
Естествено че съм пробвал, справя се перфектно :D Разбира се, има значение от степента на охлаждане - колкото по-малък градус зададеш, толкова по-голяма консумация на ток. Хубавото е, че е с компресор - като постигне градуса се изключва и не харчи ток :D Взех я втора употреба за 200лв :wink:
veso1968
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 29, 2008 16:52
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

хл чанта

Мнение от veso1968 »

Твойта колко литра :?: е и за колко време прави лед :?: Аз съм се загледал във най-малката http://www.escadra.bg/хладилна-чанта-фр ... 1/i828.htm ,и се чудя една седмица ще издържи ли акумолатора 95ah. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”