Има ли колеги от Добрич във форума?

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Публикувай отговор
abra6ev
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Ное 27, 2008 22:13
Местоположение: Добрич

Re: Има ли колеги от Добрич във форума?

Мнение от abra6ev »

колеги някво инфо за Одринци ?
Когато съм на водоема забравям за проблема !!!
Fishmaster
Мнения: 347
Регистриран на: Сря Окт 03, 2007 18:03
Местоположение: Добрич

Re: Има ли колеги от Добрич във форума?

Мнение от Fishmaster »

5.лева.6арана.сулката и сома се пла6тат :evil:
Linderman
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Юни 21, 2010 15:11
Местоположение: Добрич

Re: Има ли колеги от Добрич във форума?

Мнение от Linderman »

abra6ev написа:колеги някво инфо за Одринци ?
В другия форум попаднах на следната информация. Да вярваш ли , да не вярваш ли ... :fish9:
Колеги рибари по молба на ИАРА ПРАВИМ ПОСЛЕДНО И 100% пояснение за яз ОДРИНЦИ .ЯЗОВИРА Е ДАДЕН НА КОНЦЕСИЯ от 31.10.2010г ЗА 5+5години за стопански риболов,който ще се прави всяка година от 01.11 до 31.03 само на толстолоб и ще започне от 01.11.2011г.След разговор с ИАРА ДОБРИЧ се взе решение да бъде разрешен и любителски риболов след надлежно заверен билет за текущата година.Условията са следните: риба се лови само от брега с ВЪДИЦИ.НЕДОПУСТИМО Е ПОЛЗВАНЕТО НА: ЛОДКИ ,ГЕРИМИ,МРЕЖИ , ПАРАШУТИ И ДР ПОДОБНИ.КЪМ НЕКОРЕКТНИ И ВАНДАЛСКИ ДЕЙСТВИЯ В РАЙОНА НА ЯЗОВИРА ЩЕ СЕ ОТГОВАРЯ ПОДОБАВАЩО.ПЪРВОТО ЗАРИБЯВАНЕ ЩЕ БЪДЕ НА 26.03.2011 КАТО ДО КРАЯ НА АПРИЛ ЩЕ СЕ ЗАРИБИ С ОКОЛО 60 000 ШАРАНА ОТ 100-400ГР, И 20 000 БР ТОЛСТОЛОБ.ПЕРИОДИЧНА ИНФОРМАЦИ ЩЕ СЕ ПУБЛИКУВА В САЙТА НА ИАРА. РИБОЛОВА ЩЕ БЪДЕ РАЗРЕШЕН ПО ВРЕМЕ НА ЗАБРАНАТА .ПРИ УСЛОВИЕ ЧЕ СЕ ПЪЛНЯТ БАГАЖНИЦИ С МАЛОМЕРНИ ШАРАНЧЕТА РИБОЛОВА ЩЕ СЕ ЗАБРАНИ ТОТАЛНО.ТАКСАТА Е 5 ЛВ НА ЧОВЕК ЗА 2011г.ЗА ДВА МЕСЕЦА СА ИЗВАДЕНИ 4 БР МРЕЖИ И КОНФИСКУВАНА ЕДНА ЛОДКА НА /ДОБРОЖЕЛАТЕЛИ/.ЗА ДРУГИ ВЪПРОСИ ТЕЛ 0898468899
.- -.- --- .. -- .- .--. ..- ... .... -.- .- - .-. . -... . .-.. .. -.. .- --. .-. ..- -- -. . ?
abra6ev
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Ное 27, 2008 22:13
Местоположение: Добрич

Re: Има ли колеги от Добрич във форума?

Мнение от abra6ev »

благодаря : )
Когато съм на водоема забравям за проблема !!!
Fishmaster
Мнения: 347
Регистриран на: Сря Окт 03, 2007 18:03
Местоположение: Добрич

Re: Има ли колеги от Добрич във форума?

Мнение от Fishmaster »

вярно е 5лева и никаква риба.вчера бяхме там пълно капо.нямаше бяла риба костур а каракудата която е активна постоянно изобщо не пожела да яде.ако някой е ходил да пише има ли успех,на какво и на кое място.благодаря предварително :P пп.и все пак има ли колеги от Добрич във форумът :roll: :lol:
nikgeo
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Дек 25, 2004 11:09
Местоположение: гр.Добрич

Re: Има ли колеги от Добрич във форума?

Мнение от nikgeo »

Как не е активна каракудата ?
Вчера, 25.04. само за пет часа, имах 32 каракуди, като нямаше нито една под 250 гр. Имаше и 10-12 големи бабушки, от вида "джапанки" :D . Всичко това само на чип. Стръв - мартеничка - бял с торен. Вярно, че иска много фин такъм. Работих с повод 0.10 и кука № 14. Скъсах един и сложих 0.12 със същата кука, но риболова почти спря. Смених го отново с 0.10 и работата отново потръгна.
!!! Едно е да си ПРОСТОСМЪРТЕН,а съвсем различно е да си ПРОСТ и СМЪРТЕН ...... но някои така и не го разбраха !!!
Nikolay ( Dobrich )
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 2:05
Местоположение: Добрич

Re: Има ли колеги от Добрич във форума?

Мнение от Nikolay ( Dobrich ) »

Колеги, днес останах много разочарован на Одринци. Бях със свако ми и баща ми там и бях решил да не ловя, а само да гледам отстрани. Сутринта, те хванаха по няколко каракуди, а моята задача беше да поддържам огъня, щото въпреки слънчевото време беше голям студ. И докато събирах поредната порция дърва, дойде пазача на язовира. Стана ми супер тъпо, щото въпреки, че не бях пипал въдица, онзи ми взе и на мен такса - така и на тримата по 5лв. Един път да реша само да си почивам и глей кво стана. Значи аман от сметкаджийство. Сигурно, ако отида с гаджето за риба и на нея ще й искат пари такса за риболов. Зареках се да не стъпвам там скоро. Айде живи и здрави и не се оставяйте като мене да ви се подиграват!
NikolaiManolov
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 14:16
Местоположение: Dobrich

Re: Има ли колеги от Добрич във форума?

Мнение от NikolaiManolov »

Във Вторник ходих на Одринци и съм много доволен. Влязох откъм опашката на язовира, но след като паркирах взех багажа и се запътих на 200 метра към дълбокото, защото нивото се беше понижило доста в сравнение с предната година. Лових на подвижна плувка на около 10-12 метра от брега. Мястото беше дълбоко около 2 метра и нещо. От 8,30 часа до 12,30 часа хванах около 30 риби с тегло от 100 до 400 грама и повечето бабушки, но имаше и 6-7 едри каракуди. За стръв използвах сладка царевица. За захранка царевица, жито и пелети. Това е засега. Наслука на всички!!
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Има ли колеги от Добрич във форума?

Мнение от waglerbg »

NikolaiManolov написа:Във Вторник ходих на Одринци и съм много доволен. Влязох откъм опашката на язовира, но след като паркирах взех багажа и се запътих на 200 метра към дълбокото, защото нивото се беше понижило доста в сравнение с предната година. Лових на подвижна плувка на около 10-12 метра от брега. Мястото беше дълбоко около 2 метра и нещо. От 8,30 часа до 12,30 часа хванах около 30 риби с тегло от 100 до 400 грама и повечето бабушки, но имаше и 6-7 едри каракуди. За стръв използвах сладка царевица. За захранка царевица, жито и пелети. Това е засега. Наслука на всички!!
Браво Ники! Чудесен резултат! само нещо не схванах момента : "подвижна плувка на около 10-12 метра от брега. Мястото беше дълбоко около 2 метра и нещо..."
В смисъл кВо му е на фиксирания ваглер при тая дълбочина? :roll:
...read between the lines...
NikolaiManolov
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 14:16
Местоположение: Dobrich

Re: Има ли колеги от Добрич във форума?

Мнение от NikolaiManolov »

Здравей, Влади. Еми може и с фиксирана плувка да се лови, но аз от около 10-12 години не съм ловил с такива, откакто осъзнах предимството на подвижните. Много обичам да ловя с плувки от 2 до 4 грама, тип стик, неутежнени. Фината линия и по-малкото тежести ми се струва, че влияят добре на кълването. И друго важно нещо е, че плувките, които ползвам не цопват силно и звучно във водата, а съвсем леко. Това влияе положително на риболова.
NikolaiManolov
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 14:16
Местоположение: Dobrich

Re: Има ли колеги от Добрич във форума?

Мнение от NikolaiManolov »

Гледам, че колегите от Добрич са много активни в темата и реших аз да напиша къде съм ходил и какво съм направил по язовирите. Освен първия ми риболов на Одринци, който описах вече, направих след около 10 дни още един много хубав риболов, но този път се завъртяха повече бабушките и 3-4 каракуди. Хванах и едно малко шаранче към половинката, което пуснах. На откриването реших да бъде Плачи дол-големия, но беше слабичко и останах с 10-на каракуди. Предната седмица в Четвъртък направих много силен риболов на Плачи дол-малкия и успях да хвана около 15 хубави каракуди от 100 до 300 грама от 8 до към 12,30 часа. Рибите кълвяха по-добре на хляб, но хванах няколко и на червей.Тази седмица в Сряда бях пак там, но този път с жената и младия риболовец Краси и след доста нерви около брега хванах 10-на каракуди, което в присъствието на сина ми си беше почти успех!!! Това е засега. Нека и другите колеги да пишат, за да сме полезни един на друг.
nuralito
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Юни 20, 2012 15:35
Риболов: на плувка

Re: Има ли колеги от Добрич във форума?

Мнение от nuralito »

Здравеите колеги. Искам да попитам някой ловил ли е с изкуствени примамки на язовир Малка смолница моля ако някой е ловил да даде съвети на каква примамка е ловил и има ли резултати и също за жива примамка малко да разясните как да я сложа на куката и на плувка или дъно. При мен беше се случил един феномен костур грама на царевица на дъно на Малка смолница моля за бърз отговор. :fish3:
Аватар
trophy
Мнения: 135
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 22:02
Местоположение: Добрич
дал Браво: 125 пъти
получил Браво: 99 пъти
Обратна връзка:

Re: Има ли колеги от Добрич във форума?

Мнение от trophy »

Аз пробвах миналата година от лодката на малки силикончета и дребни блеснички.Резултата беше дребни костурчета,нищо по едро.На жива стръв не съм пробвал,защото ловя само на изкуствени примамки.
Успех!
djany12
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 11:52

Re: Има ли колеги от Добрич във форума?

Мнение от djany12 »

някво инфо за Одринци ? Чух,че има големи сомове. :)
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”