ВЪПРОС ЗА ВЛАКНО

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: ВЪПРОС ЗА ВЛАКНО

Мнение от Emo-83 »

Понякога нещата не зависят от нaс,а от обстоятелствата и как е закачена рибата.В такива случаи,голямо влияние оказва такъма.Не сyдете само от една ваша случка и разпитвайте колегите как е било при тях.Големия сом на клионк с яките такъми го виждам най-рано на 50-тата мин.Това означава че при тролинга с тия такъми,трябва да го видя минимум след 1.10мин.Но зависи и колко е дълбоко мястото.Моя сом го хванах за 1.25мин.,а тоя дето ми скъса и борбата беше зверска с яко напъване от началото до края 1.15мин.Бърза работа нямаме.Според мен голяма риба трябва да се вади минимум 1.30мин.Ползвам часовника винаги.Ориентира ме за размера,макар всяко правило да има изключения.Едно от тях е сома на бачо Илия.Бързо и лесно вадене на къс сом с тегло извън формулата 63кг.
От както ми скъса монофила,сам на конец.Да чукам на дърво нямам късане.Изправяне на куката имаше,но това пак от напъване и никакъв аванс от страна на Пацката....около 45-тата мин.,без да се види сома.
Аванс,аванс,аванс......това му е майката.Монофила има своите предимства и бих тролил с него,но за големия предпочитам конеца.....поне не се умаря толкова на възлите и не само там. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: ВЪПРОС ЗА ВЛАКНО

Мнение от boababa »

Косе,идеята ми е следната 2 по 2 въдици,2-баяти и 2-финни,2-на плетеняк и 2-на монофил!Всички баяти сомове на Старчето са на монофил и 2-3 години ми обяснява разликата и чак,като поспорих с теб се усетих в предимството на моното!Резултатът от миналият уикенд е 2 към 1,а този 4 към 1 в полза на монофила!Вече съм сигурен,че и при сомовете ще се получи така,щот .....!Да треснем некой,па после ще пиша! :wink:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: ВЪПРОС ЗА ВЛАКНО

Мнение от Emo-83 »

Троли,ма каква e чак толкова голяма разликата.....освен при удара!?Приемам че се откачат по-малко.A какво тогава пречи конец с повод 60см флорокарбон!Лично аз се страхувам единствено от протриване в четките.Иначе доста големи риби се извадиха на конеца.Ако говорим за бяла риба....спор няма.За сега Сампо,Старчето и Slave ме съветват монофил,но още не мога да се светна и обясня защо?
От кой монофил сте най-доволни тогава!?Ще ви послушам и ще намотам едно 0.40мм. на мултипликатора и третата пръчка. :roll: :idea: :fish1: :arrow:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Konstantin Machorski
Мнения: 550
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 19:52
Местоположение: повечето време У лодката
получил Браво: 1 път

Re: ВЪПРОС ЗА ВЛАКНО

Мнение от Konstantin Machorski »

Емо, и аз и аз ............... :lol:
ще го погледна като марка и ще ти кажа, ама това утре щото гаража ми е далеч, цели четири етажа под мен
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”