Джъркфест 2011

Публикувай отговор
Аватар
Васил Ламбов
Мнения: 2082
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 23:24
Местоположение: sofia
получил Браво: 3 пъти

Re: Джъркфест 2011

Мнение от Васил Ламбов »

Еееееее, Иво, аз на Бели Извор съм бил няколко пъти, единия път даже бях с един Абич, но капо никога не съм бил!? Видя ли сега, като ти казвам, че съм голяма работа!? :oops:
hvani i pusni
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Джъркфест 2011

Мнение от Itso »

Кратък коментар и от мене най-накрая.
Ако започна с благодарности към всички участници и организатори поименно, мога да пропусна някого, но нека не се сърдят :)
С две думи: имаше и джърк, имаше и фест :P Щяхме да си останем само с джърка, ако не бяха Тошката Жеков и Ванката Пигов:
Изображение
Пръв помощник им беше Криско, който много държеше да е в най-големия пушек и да мирише на хубаво, демек на кюфтета :D :
Изображение
Изображение
Освен това беше и фотограф:
Изображение
"Чичо Манчо, снех та :P ":
Изображение
Само не разбрах, кога Злати ще го направи и рибар, но щом е покрай скарата, на път е :P
А иначе започнахме така, още преди да дойде пловдивската група:
Изображение
Това е едно сръбско уокърче - Zlaja, на което имам и расперче миналата година.
А тук се вижда и леката ми джъркова пръчка (в сравнение с гегите на Лорда :) ), Sert Ambra 1,98, 7-30 г, която се представи много добре, въпреки че трудно свикнах с нея:
Изображение
Само 115 г е и изобщо не почувствах умора с нея.Добре, че беше Гената да ми я предложи :)
След първата дойде малко след това и другата - по-живичка и на по-голям джърк, но все пак Baby - Baby Buster на Strike Pro - 20 г, 10 см.
Изображение
Изображение
Както виждате, това отново не съм аз по простата причина, че дълго и успешно се опитвах да не наруша принципите на нашия клуб :D
Малко по-късно, но значително по-рано от предвиденото се ориентирахме към по-веселата част и оставихме "гората от карбон" настрани:
Изображение
Хапнахме, пийнахме и тогава момчетата от "Риболовен свят", както и г-н Пигов, отвориха кашоните, използвайки временното ни алкохолно опиянение и ... трябваше на връщане да взема пари назаем, за да си купя билет за автобуса до Монтана :lol: :lol: :lol:
Освен това си харесах и 1-2 пръчки, но за първата щеше да ми се наложи да си продам уното, половината воблери и да взема още малко назаем :D Но поне тръскането беше безплатно :)
Все пак новите придобивки се оказаха успешни, особено този цвят, който ми препоръчаха колегите:
Изображение
Изображение
Тази малката така беше налапала трите жила, че едва я спасих...
Тук е мястото да кажа, че очаквано слайдерът на Салмо се прояви блестящо във всичките му форми и разцветки - при мене седмицата беше успешна, на петичката също имах, но тя е по-скоро за клен, отколкото за щука.Топчо пък ги разби на 6-сантиметровия файъртайгър.Само Лорда може да каже за големите размери, защото само той ги имаше и доколкото знам, е имал добър удар на десятката.Ето го и него - той не си играеше с малки примамки и пръчки тип "клечки за зъби" :D :
Изображение
Изображение
Както се казва, Марково пази своите тайни за своите си хора :D , за нас останаха малките щуки, но в доволно количество, въпреки много променливото време и ужасния вятър.
Но ние пак ще дойдем и тогава... :P
П.с.: Пропуснах да спомена и "вълшебния плувец" на Себиле, който в неделя донесе още няколко рибки, но той, както и изумито са с такава реалистична игра, че чак ми е неудобно да ги използвам :D
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Джъркфест 2011

Мнение от sestrata »

Респект към всички организатори и участници в джъркфеста. Имах идея да се включа, но за жалост финансовият план за периода и поет ангажимент ме възпрепятстваха. Надявам се следващият път да се видим. :)
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Ingos
Мнения: 537
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:44
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Джъркфест 2011

Мнение от Ingos »

Поздрави за феста :)
feelin' frisky?

Brucia la terra...
Аватар
Stormbringer
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 13:32
Местоположение: пловдив

Re: Джъркфест 2011

Мнение от Stormbringer »

Много приятно ми беше да участвам в това мероприятие.
Ще се радвам ако се повтори.

Ще пусна малко избрани снимки.

След дълбокомислени анализи от страна на Злати и Лорда, дали такава примамка е правилният подход, Фори сподели, че това е перфектният размер костури за скара.

Изображение

За щастие мръвки имаше в изобилие.

Изображение

Изображение

Вино също.

Изображение

Виночерпецът.

Изображение

Ракиьоразливачът :D

Изображение

Тук Топчо се чуди ако довърши тубата с виното, дали ще може да продължи с риболова.
Всички пият в нормални чаши, но има и привилигировани на които се сипваше в децки.

Изображение

Злати показва на Криси, как се папат прижоли с вилица.

Изображение

А тук Криси показва на баща си как се яде лютеница с носа.

Изображение

Изображение

Изображение

После ми сподели, че много му хрупала Дайвата.

Изображение

"Не ми пипайте примамките!"

Изображение

Изображение

После пристъпихме към джерковата част.

Изображение

Дори и корифеите ловят трофейно малки щучки.

Изображение

И да се върнем отново към старателната термична обработка до постигане на цвят "Икура".

Изображение

Три часа печене, а мръвките не свършваха.

Изображение

Накрай те тоя излапа всичко.

Изображение

Не стига, че половината мръвка изяде, ами и тенджерата със салатата приватизира :lol:

Изображение


Благодаря на всички.
Спининг клуб-"Марица"
Топчо
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 19:35
Риболов: Game fishing, Catch & Release
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Джъркфест 2011

Мнение от Топчо »

Хааа, снимките са много култови. Евала !
Спининг Клуб "Марица"
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: Джъркфест 2011

Мнение от Ivan VP »

Получи се добро мероприятие. Ицето, трбва да инцира и второ такова. :D
Нямам много снимки, понеже дегустирах бира, а след ..Здрастито'' с Джибрта и ракия. :D
Тук, рибе уловено на силикон от Фори. Колегта изпробваше различни монтажи. Кой от кой по-странен. :D
Изображение
На стример излизаха добре. Дребни, но лакоми.
Изображение
Рибки около 45-те см бяха ''трофейни''.
Иначе, бяха от този калибър>
Изображение
Подобрих си и рекорда за мломерна щукичка. Последното щукле беше едва към 15 см.
Изображение
Така е когато те погледнат с лоши очи. Тук визирам колегата Крумов. Гадно момче, което след моя серия от няколко рибета. Каза: Е аре стига....Но няма да го забравя. :!:
Весело беше около трапезата. На пържолките и к'фтенцата бръмчахме дружно. :D :D :D
Изконсумира се и доволно количество напитки. Благодаря на колегите !
Много добро впечатление ми направи Топчо. Криско, също е много голям сипатяга. Да са живи и здрави!
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
stefar33
Мнения: 500
Регистриран на: Пон Яну 10, 2011 21:16
Риболов: джиг,спининг,тролинг
Местоположение: gabrovo
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 106 пъти

Re: Джъркфест 2011

Мнение от stefar33 »

Здравейте и от мен,почвам с благодарности към организаторите които освен всичко друго май бяха говорели с големия шеф горе и бяха издействали превъзходно време.
Извинявам се за непреодолимото ми желание да ловя което ми попречи да седна на обедната трапеза ама аз такова чудо не бях виждал,то не язовир то терариум, а аз като дете в сладкарница исках от всичко до опитам и изумитата и воблерите и блесните.

Но нека почнем от начало.Тук колегата е приготвил 10л.от най качествената захранка работеща през всички сезони и подходяща за всякъкъв род рибари.
Изображение

Кратко съвещание
Изображение

И газ през села и паланки
Изображение

Покрай магарета и гъски
Изображение
Изображение

Марково хубав от където и да го погледнеш
Изображение

А там някой вече ловяха
Изображение

Започнахме и ние
Първо със изуми
аз за него нямам думи
Изображение
Изображение
Изображение
Всеки изпробваше и хващаше
Изображение
Изображение
А красотата ни заливаше от всякъде
Изображение

Корифеи не липсваха но преди апарата ми да цамбукне във водата успях да заснема само един Джибрата,отличаващ се със спокойствието на индиански вожд и колоритноста на цигански барон
Изображение

Благодаря на всички още веднъж,за мен беше чест да се запознаем и удоволствие да риболовстваме.
П.С. Към Андрей МУНЯ се оправдава с ЕТ тата които още не бил приключил но ходи "тайно" да мухарства.Днес е на панега :D
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Джъркфест 2011

Мнение от Itso »

Абе, къде е Лорда :P
Мене ме нямаше няколко дни и очаквах да се появи с някоя трофейна на някой от джърковете за скара :D
Ники, да не си още на Марково :lol:
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Джъркфест 2011

Мнение от Itso »

[quote="Itso"]
Топчо...
Все пак съм предвидил една утешителна награда само за тебе, защото ти си най-заслужилият!Само почакай 2 седмици и ще имаш нещо повърхностно от изложението в Ниш :)


Изображение

Много ми се искаше да намеря някой по-интересен уокър на сръбски майстор, но тази година нещо ги нямаше :?
Всъщност поперчето го харесах, сръбско е, защото обичаш да ловиш костури, а няма как те да не си го харесат, както и щучки, де...
А уокърчето на Bomber го нямам, дано да ти донесе късмет и успехи.
Ще се уточним на ЛС, как да си ги получиш :)
И тренирай отсега за следващата сбирка :P
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Публикувай отговор

Обратно към “Джъркбейт”