избор на воблери

Минава, големият кораб минава ...
dadak
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 0:28
Местоположение: sofia

избор на воблери

Мнение от dadak »

здравейте,колеги тепърва се захващам сериозно за спининговия риболов и ще ви помоля да ми споделите какъв набор от воблери трябва да имам за да започна!Говоря за тролинг за бяла риба,щука,сом,клен и костур!
благодаря! :fish3:
dadak
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 0:28
Местоположение: sofia

Re: избор на воблери

Мнение от dadak »

ето го и набора който съм го събрал до сега като подчертавам че съм ги взимал защото са ми харесвали :lol:

Изображение

незнам с коя какво се лови и как се лови :fish4:
ще се радвам да ми кажете кои воблери ми липсват за да го започна спорта :!:
:fish3: :fish3: :fish3: :fish3: :fish3:
Аватар
SKORPION
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Юли 04, 2006 10:19
Местоположение: РАЗГРАД
получил Браво: 1 път

Re: избор на воблери

Мнение от SKORPION »

Всичките ще ловят при определени условия.
Третия в лявата колона е шад рап с цвят P
Вземи си от този модел 7 и 9 см с цветове YP,BG и B
dadak
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 0:28
Местоположение: sofia

Re: избор на воблери

Мнение от dadak »

благодаря колега :fish4:
dadak
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 0:28
Местоположение: sofia

Re: избор на воблери

Мнение от dadak »

сигурно върлува синдрома на непомнещите тук :lol:
Аватар
krokodila
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 19:16
Риболов: troling
Местоположение: SOFIA

Re: избор на воблери

Мнение от krokodila »

аз колега мисля че набора ти е добре подбран и по марки и по цветове и по дълбочини но за да си подготвен за повече условия просто разнообразието трябва да е поголямо но със сигурност знам че воблерите са скъпи и трудно се прави комплект от 80 100 воблера а и трудно се запазва броиката защото се губят

обаче има нещо друго аз имам към 75 воблера но не мога да кажа че съм много успешен тролингист други колеги и с помалко воблери имат по добри риболови но пък те вероятно имат по голям набор от умения по добра преценка на ситуациата в момента
не мърдай изпуснах си мозъка
Аватар
Husky Jerk
Мнения: 251
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2010 14:15
Местоположение: София

Re: избор на воблери

Мнение от Husky Jerk »

Тролинга е съвкупност от много неща.
-За успешен риболов ти трябва сонар-да виждаш дълбочина,релеф,термоклин и риба. След като се ориентираш за какво иде реч под лодката пускаш и воблери със съответната дълбочина.За да достигнат тази дълбочина,ти трябва необходимата скорост на лодката + дължината на влакното от лодката до воблера.Когато всичко това е изпълнено,започват проби на модели и цветове воблери. След 1-2 сезона ще знаеш кои воблери са "дашни" и кои не. Аз залагам на 3-4 воблера другите само ако нямам пипане.Като гледам незнам дали си ги избирал по хубост,защото 5-6 от твойте ги имам и са добри. -Някой е помагал при избора. И още нещо -за всеки язовир си има по 1-2 воблера които са по добри. Проби,проби и пак проби докато събереш достатъчно знания и резултата ще бъде положителен.Успех. :fish3:
Всички риби плуват,само пържените не!
Konstantin Machorski
Мнения: 550
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 19:52
Местоположение: повечето време У лодката
получил Браво: 1 път

Re: избор на воблери

Мнение от Konstantin Machorski »

Гномчо ли беше или тРОЛЧо , де да знам какво си там , помогни на човека с избор на воблери, ти тук си наай-компетентен и много знаеш :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
А.НИКОЛОВ
Мнения: 376
Регистриран на: Вто Юни 22, 2010 8:14
Местоположение: HANIA-KRIT-GREECE
получил Браво: 1 път

Re: избор на воблери

Мнение от А.НИКОЛОВ »

колегата husky jerk е казал почти всичко искам да добавя че трябва да занаеш какво гони рибата която търсиш в момента :wink: все пак се опитваш да имитираш това което иска да тя да изяде.И няма воблер които да лови 100% :wink: Успех!!!!!!!!
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: избор на воблери

Мнение от sharo1 »

Eто някой уловисти

Изображение

отгоре,надоле
страйк про,дуел хардкор,рапала.
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: избор на воблери

Мнение от boababa »

Konstantin Machorski написа:Гномчо ли беше или тРОЛЧо , де да знам какво си там , помогни на човека с избор на воблери, ти тук си наай-компетентен и много знаеш :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
И много-прекалено много Рапали имам!На начинаещ,не бих помогнал в избора,щот ще му насадя собствените си възгледи,виждания!А за да схванеш тролинга,трябва да търсиш истината за воблерите сам!Хъскито е обяснил общо нещата,но има други много по-важни тънкости,има и воблери които ловят на 100% навсякъде,дори и в солени води!От тези снимки ми допада само един бияч и Скорпи го отбеляза!Една важна тънкост е,че воблерът за бяла и сом често е един и същи,докато придпочитанията на щуката,костура и клена са други,скоростта е друга и така-нататък!Пожелавам на Дидака да мисли повече след риболов!А знанията ще си дойдат с рибите! :idea:
Konstantin Machorski
Мнения: 550
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 19:52
Местоположение: повечето време У лодката
получил Браво: 1 път

Re: избор на воблери

Мнение от Konstantin Machorski »

boababa написа:
Konstantin Machorski написа:Гномчо ли беше или тРОЛЧо , де да знам какво си там , помогни на човека с избор на воблери, ти тук си наай-компетентен и много знаеш :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
И много-прекалено много Рапали имам!На начинаещ,не бих помогнал в избора,щот ще му насадя собствените си възгледи,виждания!А за да схванеш тролинга,трябва да търсиш истината за воблерите сам!Хъскито е обяснил общо нещата,но има други много по-важни тънкости,има и воблери които ловят на 100% навсякъде,дори и в солени води!От тези снимки ми допада само един бияч и Скорпи го отбеляза!Една важна тънкост е,че воблерът за бяла и сом често е един и същи,докато придпочитанията на щуката,костура и клена са други,скоростта е друга и така-нататък!Пожелавам на Дидака да мисли повече след риболов!А знанията ще си дойдат с рибите! :idea:

наистина си в час с нещата, признавам го, а ако спреш да се заяждаш и с хората цена няма да имаш
имам един въпрос към теб, знам че си наясно с това. ИМА ЛИ РАЗЛИКА В ДИСТАНЦИЯТА НА ПРЕЗ ПРОЛЕТТА И ЕСЕНТА?
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: избор на воблери

Мнение от boababa »

Не е заяждане,а зодия и начин за налагане на собствени разбирания!Ние всички реално сме конкуренти в търсенето на един ограничен ресурс,каквито са рибите в България!Ако имахме океан или поне Средиземно море,нещата щяха да са различни и да има риби за всички!Моето мнение за дистанцията е 30м.,независимо от сезона!Тези 30м.или 100фута са константа,а вече дали ще +/- тази дистанция,са тънкостти според воблера!Тролина винаги залага на 50-60метра и често спорим,но на финала се оказва,че няма разлика от към риби и резултатът е равен!Ако искаш да увеличиш дистанцията,трябва да има причина и да прецениш кви са плюсовете спрямо късата дистанция!Воблера играе и потъва различно според дистанцията,при 30м. важи инфото на кутийката Рапала!
Аватар
krokodila
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 19:16
Риболов: troling
Местоположение: SOFIA

Re: избор на воблери

Мнение от krokodila »

колега boababa от къде купи тези страхотни risto rap исках да ги купя от теб но не стана
не мърдай изпуснах си мозъка
Bobir
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 15:57
Местоположение: Зимата в Софето,Лятото по язовирите :):):)
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: избор на воблери

Мнение от Bobir »

От тези снимки ми допада само един бияч и Скорпи го отбеляза!Една важна тънкост е,че воблерът за бяла и сом често е един и същи,докато придпочитанията на щуката,костура и клена са други,скоростта е друга и така-нататък!Пожелавам на Дидака да мисли повече след риболов!А знанията ще си дойдат с рибите! :idea:[/quote]


Светни ни тогава каква е скороста за по горе изброените риби Троли. :roll:
i ribar sam i lovec sam:):):)Ot taia riba ne moga da si platia parnoto:):):):)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”