Хит парад на самоделките

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Аватар
Ivo75
Мнения: 209
Регистриран на: Пет Окт 17, 2008 17:04
Местоположение: Русе

Мнение от Ivo75 »

Ето и моята малко голяма атракция за кефалета

Изображение
Моята риба си е моя.
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

То и аз продължавам с воблеростроенето…
Ей го на, миналата седмица направих един поръчков попер за жена ми. Старая се там, правя му повече извивки, добре вдлъбнато чело, идеален баланс, пръскам го, преливам лаковете. Тя си подбра цветовете и го доукраси. За опашката ползвах мухарски материали – лурефлаш и копринен червен конец и след всичкия труд и творчество в събота сутринта отиваме на едно блато на проби.
Да ама проби нямаше. Тя направи първото замятане, поведе го 10-15 метра, порадвахме му се на чистите отчетливи пльоканици и пръски и ....... доближавайки зелената разстителност пред брега, една щука го тресна с такава злоба, че направо го отнесе, среза плетеняка от раз и си замина :shock:
Та това беше – една примамка, едно мятане и една риба на нея :roll:
Още се чудя - твърде уловист ли го напраих или он се пръкна карък, ама така е, кат задобрее човек и вече не знае какво да очаква :lol: :wink:
Изображение
После маахме още 2 часа с некви други попери – 7см Skiter Pop и некъв тракащ на 6 см Storm, ама къде ти...

На вече доказалия се щукар по-долу изтървах една голяма щука, което доказва, че с малките щуки може и да се справя, но за да лови и големи, трябва да му подменя тройките с по-големи:
Изображение

Накрая сложих по погрешка една петица на Моска и хванах един тинейджър, но попера, ах тоз попер…
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ecoplast »

Красавец е попера, ще си направиш много други. Колко грама и сантиметра е и от какъв материал?
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Fisherman66 »

Отдавна не съм писал тук...
ей на един сполучлив.... правих го за друго, ма и кленовете го харесват.... :wink:

Изображение

Изображение
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
Аватар
Taro
Мнения: 566
Регистриран на: Сря Яну 16, 2008 22:42
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от Taro »

Да взема да се запиша и аз най-накрая в тая тема,пък дано счупя каръка и да разловя още воблерчета.

Две пъстръмки от пролетта:

Изображение
Изображение

И две кефалчета от преди месец:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Поздрави!
No Kill
trout bum,perchoholic,chub catcher...
C&R
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

ecoplast написа:Красавец е попера, ще си направиш много други. Колко грама и сантиметра е и от какъв материал?
Така и не го измерих точно колко грама се получи. Някъде към 5 гр идеше, 5.6 см.
Дървото е много добро, от Бриколаж. Там има дървени летви, различна дървесина и размери. Тези, които аз ползвам са от едно леко и меко дърво, без жилки, което се обработва много лесно. От някакво екзотично дърво (както те го наричат от незнание). На етикета му пише CARRELET, SAMBA. Като си купиш примерно прифил 28/28/210 мм и имаш материал за 3 години напред, само си го режеш и оразмеряваш.
:wink:
pux
Мнения: 1310
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 151 пъти
получил Браво: 1021 пъти

Мнение от pux »

hrimar написа: На етикета му пише CARRELET, SAMBA.
Това дърво е по-известно като абачи (abachi) или абаши и е един от 2-та основни вида (заедно с балсата), които воблеростроителите по света използуват. Специфичното при него е, че е доста разнородно като плътност, като в двете си крайности се доближава до топола или липа. Най-добрият материал е някъде по-средата :wink:.

Поздрави.

P.S. Не знаех, че се продава и в България, но ... толкова по-добре :).
Аватар
vlagru
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Фев 10, 2009 16:26

Мнение от vlagru »

Мойте клонинги поплуваха малко по Тунджа..... расперчета разни, кленчета и КЛЕНДАЦИ... !!!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
.... последният е 1,500 гр.
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Хит парад на самоделките

Мнение от hrimar »

По-горе в темата стана въпрос за един чудесен материал за воблери:
pux написа:
hrimar написа: На етикета му пише CARRELET, SAMBA.
Това дърво е по-известно като абачи (abachi) или абаши и е един от 2-та основни вида (заедно с балсата), които воблеростроителите по света използуват. Специфичното при него е, че е доста разнородно като плътност, като в двете си крайности се доближава до топола или липа. Най-добрият материал е някъде по-средата :wink:.
Поздрави.

P.S. Не знаех, че се продава и в България, но ... толкова по-добре :).
Това беше. Спряха ни кранчето.
Вчера отивам в Бриколаж на Цариградско за матриал ама нъц. Няма вече внос (от Франция) на тези летви. Заменени са с нашенски :shock: :roll:
Е, после намерих известно количество в Люлинския Бриколаж, но наличноста им е ограничена. Дет се вика сега е моментът за последно пазаруване и кой взел-взел. :fish6:
Аватар
Христо Златев
Мнения: 1062
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 21:17
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 145 пъти

Re: Хит парад на самоделките

Мнение от Христо Златев »

Нашенския не става ли ?
Като напишеш абачи в Гугъл, изглежда че има голямо предлагане е България :) . Някой ползвал ли от това ,което го продават за облицовка и седалки на сауни ?
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Хит парад на самоделките

Мнение от hrimar »

Нашенския не съм го пробвал, но разликата е очевидна. Само като видиш жилките на дървото и... сещай се :wink:

Ай стига бе :shock: Как само са ни надушили ценнио материал тия саунамоделисти :roll:
horgasz
Мнения: 79
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 17:31
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Хит парад на самоделките

Мнение от horgasz »

Христо Златев написа:.... Някой ползвал ли от това ,което го продават за облицовка и седалки на сауни ?
Аз го ползвам и ми уйдисва доста. Лесно се обработва, леко е ... абе с една дума - перфектно (за мен де). Даже повече ми допада от балсата, щото тя е прекалено мека (поне тая, която аз имам) и ако ми трепне ръката - отиде заготовката.
Аватар
spoon23
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:11
Местоположение: Бургас
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 25 пъти
Обратна връзка:

Re: Хит парад на самоделките

Мнение от spoon23 »

Миналата събота ходих на Бриколаж Бургас и имаха 3 размера летви CARRELET, SAMBA.Като попитах дърводелците за балса ми казаха , че предлагат само мека дървесина :lol: :oops:
"Нищо не е твърде прекрасно, за да е истина, ако не съответства на законите на природата…"Майкъл Фарадей
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”