"Горският" на р. Елешница и ИАРА

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Батка и аз съм за един регламентиран " друг начин". Нека се види най-важното и чуе, че риболовците в България имат право на глас и на такова да задават въпроси. А не само да си плащаме билетчето регулярно и туй то.
pux

Мнение от pux »

Имам един директен въпрос към г-н Алеко Дянков:
Не ми харесва хора, работещи на държавна служба и отговарящи за определено нещо (в случая рибния ресурс) да се оправдават с други държавно служители от друго ведомство, което също има отношение към същия ресурс. В случая с рибния ресурс държавните ведомства отговарящи за него са 3 - ИАРА, НУГ и МОСВ. Та въпроса е какво се прави от страна на ИАРА, която би трябвало да има водещата роля по въпроса (според това, че е създадена именно да се занимава със въпросния ресурс), за да се координират действията на 3-те служби? Аз знам отговора - НИЩО НЕ СЕ ПРАВИ. Нов въпрос - ЗАЩО? и още 1 - КОГА И КАК ще започне да се прави? Надявам се да получа поне смислен отговор.

Поздрави и наслука.
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Пукс, понеже не си се регистрирал, няма как да ти пратя ЛС, та затова ще трябва да преглътна малко заядливия ти тон и да отговоря тук.

Напротив, прави се. Всеки месец в МЗГ се съставя Оперативен план за съвместна дейност между ИАРА, НУГ и други органи за проверки и контрол. Този план се спазва в общи линии, но не винаги ИАРА може да упражнява влияние върху служители от други ведомства. Така че, ако някой от горските реши да си прави каквото си иска, Агенцията не може директно да му каже да спре, а трябва да се обърне към началника му. Така обаче нещата се затлачват и работата става бавно.
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Е добре какъв е точно този случай. И според мен не може да се разделят нещата. В крайна сметка рибите не могат да бъдат разделени мд-у различни организации.
pux

Мнение от pux »

Г-н Дянков,

Нямам намерение да се заяждам. Явно обаче нещо в думите ми Ви засяга. И въпреки това - не видях никъде в отговора Ви да споменавате как работите с МОСВ! Още - изобщо не мога да се съглася, че комуникацията с поделнията на НУГ става бавно - ако работите добре с тях 1 телефонен разговор с началника на съответното поделение отнема минути и решава съответния въпрос. И още нещо - във въпросното предаване по Центрум Груп, което отвори тази тема, ощетения риболовец показа не само акта, но и документ за платената глоба, ако сте гледали внимателно. Та въпроса ми е - какво може да се направи за този човек, който е незаконо и незаслужено санкциониран. Или пак ще стане като в подоворката - "Бития бит, ...."

И пак искам да подчертая - нищо лично спрямо вас. Вършете си работата както трябва и никой няма да се оплаква от вас. Но както виждам, май не само аз съм недоволен от работата на ИАРА.

Поздрави и наслука.
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Значи, става дума за следното.

Човечецът твърдеше, че миналата година, след изтичане на забраната за пъстървата, отишъл на река Елешница да лови пъстърва. Реката била "пъстървова зона". Дошли горските и му съставили акт, защото според тях бил нарушител. Случката се разиграва нейде около Невестино. Не каза обаче кога точно е било това, а Краси Гогов спомена само, че има написана дата.

Вероятно актът не е съставен съвсем по правилата, защото - пак според КГ - липсвали подписите на свидетели и липсвал печат. Но въпреки това човекът си платил наложената глоба от 100 лв. Сега обаче, почти година след това, тръгнал да се жалва, ама не в съда, а да плачка в тАлавизора.

1. Няма ясно обозначени "пъстървови зони".
2. Като не е казано кога се развива действието, как да разберем, дали е бил или не е бил в нарушение.
3. Подписи на свидетели се изискват, ама не и печат. Инспекторите нямат печати.
4. Защо не е обжалвал акта в съда и защо е платил глобата?
pux

Мнение от pux »

И още нещо - не ми се вярва горските да правят каквото си поискат. И то без знанието на прекия си началник! Защото най-малкото същия този началник, въз основа на съставения акт, издава наказателно постановление /или съответно преценява, че акта е незаконосъобразен, неоснователен и т.н/. Тоест несериозно е да говорим за солови акции и произвол на горски стражари, когато има глобени хора! Това говори, че цели поделения на НУГ, воглаве с началниците си не са в час. А оттук следва, че връзката с ИАРА е слаба.
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Мнение от Асти »

Алеко, ти знаеш,че хората не правят разлика между инспектори на ИАРА и горски,а от предаването не стана ясно какъв е бил. Ти как разбра, че е от дивечовъдна станция? Никой не каза такова нещо. Най ме вбеси това, че спрямо местните бракониери не вземат мерки, а гонят добросъвестния рибар, щото не от тяхното село. Естествено това е по думите на човека, но аз мисля че можем да му се доверим в случая.
morski
Мнения: 272
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:29
Местоположение: Варна

Мнение от morski »

Господа, докато МЗГ, МОСВ, НУГ и ИАРА се разберат чия е рибата и нейното опазване Тя, /рибата/ ще изчезне в търбусите и джобовете на бракониерите и т.н. "арендатори". Айде някой наистина голям шаранджия да се опита да хване приличен шаран в язовирите Цонево, Елешница, Тръстиково и още 3-4 подобни във варненско. На куково лято. Останали са 700-800 грамови рибета. Това е. Разберете колеги поговорката за вмирисването на рибата от към главата е особено вярна в нашия случай. Нима министрите Долорес Арсенова и Мехмед Дикме не са наясно какво става по водоемите.
Наясно са а виждате какво става.
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

алексан написа:Алеко, ти знаеш,че хората не правят разлика между инспектори на ИАРА и горски,а от предаването не стана ясно какъв е бил. Ти как разбра, че е от дивечовъдна станция? Никой не каза такова нещо. Най ме вбеси това, че спрямо местните бракониери не вземат мерки, а гонят добросъвестния рибар, щото не от тяхното село. Естествено това е по думите на човека, но аз мисля че можем да му се доверим в случая.
Напротив, човекът си каза много ясно за какви хора става дума. А Краси уточни, че са от местната ДДС.
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

Ами колеги като направят билетите по 100 лв. на година, може и да с еоправят нещата, сега наемат само местните лентяй за служители защото за такива им стигат силите да давот заплати.
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

vikik написа:Ами колеги като направят билетите по 100 лв. на година, може и да с еоправят нещата, сега наемат само местните лентяй за служители защото за такива им стигат силите да давот заплати.
Няма такова нещо. И 200 да стане пак ще крадат!
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

Lubo написа:
vikik написа:Ами колеги като направят билетите по 100 лв. на година, може и да с еоправят нещата, сега наемат само местните лентяй за служители защото за такива им стигат силите да давот заплати.
Няма такова нещо. И 200 да стане пак ще крадат!
ами ако е така какво се оказва тогава че пазвантите са по голями крадци от крадците, за какво и ние да си вадиме билети тогава, но ако се се сменят хората с по съвестни и се правят конкурси за тези длъжнстти тогава щее друго предполагам
все има хора които милеят за реките и езерата до които живеят
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

vikik написа:Ами колеги като направят билетите по 100 лв. на година, може и да с еоправят нещата....
А добре, нека да ги направят, но да има контрол и риба. И 150 да ги направят, искам да мога културно да си упражнявам хобито, а не да се чуствам все едно съм на риболове траулер... ама сигурно и при такава такса работата ще е същата, но тогава ще е много интересно да чуем какви оправдания ще извадят...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Не знам дали ако им дадат по 500 лева заплата за да си овардят гьоловете ще е същото както е сега.Интереса клати феса както е казано.Пари няма и това е проблема-я да имат по една сериозна заплата,сериозна техника/джипове,станции,пушки,уреди за нощно виждане,катери,камери...../,право да те арестуват и глобите да са 10 пъти по-големи,пак да видим тогава кой и как ще си прави далаверите.
Нема да се спре на 100% с безобразията,но то 100% никъде го няма.Ще е много затруднено обаче да се правят какви lи не далавери.
Тая тема е разисквана в старата Мания и нищо,че я няма тук се знае мнението на много хора по въпроса,но пък и хората от които зависи да се промени това не влизат във форума/или си траят/.
Примери как го играят тук всичко това няма да давам и поговорката
МЕН АКЪЛ НЕ МИ ТРЯБВА,ПАРИ МИ ДАЙ
е в пълна сила и тук.
Go BIG or Go Home!
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”