Shimano Exage проблем

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Shimano Exage проблем

Мнение от MapuaH »

hanks написа:
topsoft написа:Колега, това явява ли ти се пороблем при риболов (пречи ли ти)? Не мисля, че да напъваш с клещите е много добра идея. Ако не пречи на нормалната работа на макарата мисля, че е най-добре да я ползваш така, ако те дразни чак толкова много по-добре я занеси на някой който има опит в поправка или поддръжка на макари от колкото да я напъваш с клещи.
Колега едно щото ме дразни и другото е,че след време от вибрациите ще се разбие оста.До сега съм ползвал макари от по 50 60 лева тики и дамове и не сам имал такива проблеми.

Колега, не пробвай нищо самичък ! Има си хора, които разбират от тези неща :)

Отиди при Лоди на Трапезица, дано си от София, и му кажи, че Мариан те праща. Разкажи му за проблема. Мисля, че ще ти оправи макарата без колебания.

Поздрави
Мариан
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
hanks
Мнения: 51
Регистриран на: Чет Юли 30, 2009 17:57

Re: Shimano Exage проблем

Мнение от hanks »

MapuaH написа:
hanks написа:
topsoft написа:Колега, това явява ли ти се пороблем при риболов (пречи ли ти)? Не мисля, че да напъваш с клещите е много добра идея. Ако не пречи на нормалната работа на макарата мисля, че е най-добре да я ползваш така, ако те дразни чак толкова много по-добре я занеси на някой който има опит в поправка или поддръжка на макари от колкото да я напъваш с клещи.
Колега едно щото ме дразни и другото е,че след време от вибрациите ще се разбие оста.До сега съм ползвал макари от по 50 60 лева тики и дамове и не сам имал такива проблеми.

Колега, не пробвай нищо самичък ! Има си хора, които разбират от тези неща :)

Отиди при Лоди на Трапезица, дано си от София, и му кажи, че Мариан те праща. Разкажи му за проблема. Мисля, че ще ти оправи макарата без колебания.

Поздрави
Мариан
Лошо е,че не съм от София.
Аватар
pileto
Търговец
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Юни 23, 2006 16:14

Re: Shimano Exage проблем

Мнение от pileto »

Абе то Шиманата в ниските класове само името им е голямо, иначе както се спомена по-нагоре в темата има други марки макари, при които ги няма тези забележчици.... :fish5: :fish6:
topsoft
Мнения: 409
Регистриран на: Пон Окт 04, 2010 17:30
получил Браво: 1 път

Re: Shimano Exage проблем

Мнение от topsoft »

pileto написа:Абе то Шиманата в ниските класове само името им е голямо, иначе както се спомена по-нагоре в темата има други марки макари, при които ги няма тези забележчици.... :fish5: :fish6:
Като? Я кажи 1 мачова?
Аватар
pileto
Търговец
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Юни 23, 2006 16:14

Re: Shimano Exage проблем

Мнение от pileto »

http://www.aquasport-n.com/index.php?p= ... bgroup=159" target="window.open(this.href);return false;

За парите си няма аналог, а някои от старите мачови модели на ДАМ и Шекспир, не коментирам Абутата, защото са малко повече за спининг и тролинг са недостижими за тези Ексейджи!
hanks
Мнения: 51
Регистриран на: Чет Юли 30, 2009 17:57

Re: Shimano Exage проблем

Мнение от hanks »

Хлабината идва от напречната "греда" на оста където се "заклинва" шпулата за оста нз защо се получава така,такива шпули съм улучил или?Ако пробвам с друга шпула дали ще се оправи проблема?
Аватар
pileto
Търговец
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Юни 23, 2006 16:14

Re: Shimano Exage проблем

Мнение от pileto »

Ами да ти кажа честно, доста са ми минали през ръцете, но често е до партида, както имаше и серия с шумящ стоп-лагер, фабрично, но пък я нямаше тази хлабина!
Аватар
Мариан Лозев
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 23:03
Местоположение: София Св. Троица. Мариан Лозев
Обратна връзка:

Re: Shimano Exage проблем

Мнение от Мариан Лозев »

MapuaH написа:
hanks написа:
topsoft написа:Колега, това явява ли ти се пороблем при риболов (пречи ли ти)? Не мисля, че да напъваш с клещите е много добра идея. Ако не пречи на нормалната работа на макарата мисля, че е най-добре да я ползваш така, ако те дразни чак толкова много по-добре я занеси на някой който има опит в поправка или поддръжка на макари от колкото да я напъваш с клещи.
Колега едно щото ме дразни и другото е,че след време от вибрациите ще се разбие оста.До сега съм ползвал макари от по 50 60 лева тики и дамове и не сам имал такива проблеми.

Колега, не пробвай нищо самичък ! Има си хора, които разбират от тези неща :)

Отиди при Лоди на Трапезица, дано си от София, и му кажи, че Мариан те праща. Разкажи му за проблема. Мисля, че ще ти оправи макарата без колебания.

Поздрави
Мариан
Aма се поясни от кой са поздравите, щото от мен са лоши, да ми "яде краката"

Давай смело с клещите, за по голяма прецизност ползвай менгеме като с него стягаш клещите , а те стягат леглото на спулата.
Аз ползвах едни руски клещи. :mrgreen:
Приятно ми е, Мариан Лозев.0885 255 233
http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/
Български специализиран форум, за Фидер http://feederteam.bulgarianforum.net/forum.htm
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Shimano Exage проблем

Мнение от Reptile »

Много е възможно да си счупи шпулата тя е твърдосплавна и съответно - чуплива. Много внимателно трябва да стане тази операция!
Има друг варинат - финна медна пластина(продават се на ролчица) да се уплътни шпулата или да се навие на оста.
При мен няма подобен ефект, нито виещ лагер, като за 120лв EXAGE си струва, най-вече заради бързият аванс и резервната шпула, останалото е като макара за 60лв. :lol:
За спининг и и боло има друга "куча марка", която нЕма аналог на "цена-качество", това е "Хемингуей" - за 60лв получаваш 2 лагера на оста, върху които ляга шпулата, нЕма вибрации, нЕма усукване, дори при силен опън не посуква, което води до "мазен" аванс.Тази малка макара(размер 1000 или 1500) с 10 лагера ползвам вече 4 години без никакви забележки и засечки!
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”