Очакване на проблеми !!!

Минава, големият кораб минава ...
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Очакване на проблеми !!!

Мнение от LVitchev »

Какви лаври те гонят бе тюлен кьорав,това беше само капката която преля чашата и ме нервира за да го напиша.Докато има обаче прости хора като теб,дето не виждат ползите от такива писаници,ще сме така :evil: :evil: :evil:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Husky Jerk
Мнения: 251
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2010 14:15
Местоположение: София

Re: Очакване на проблеми !!!

Мнение от Husky Jerk »

Pol™,има лаври - няма лаври,няма значение.Написаното по горе е да се замислят хората около проблема и да си направят изводи от това.Сега след като има инцидент,на този призив трябва да се обърне още повече внимание.И стига с това българско мислене - защо друг а не Аз.Няма значение кой ,важното е да има резултат.
Всички риби плуват,само пържените не!
славе
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 21:17
получил Браво: 2 пъти

Re: Очакване на проблеми !!!

Мнение от славе »

Ех,Пол,Пол от къде идва това Пол,от вече полудел,или тепърва
полудяващ.
Човека се опитва да се вдигне шум за нашата безопасност,ти ларви ти в главата.
Как въобще ти мина такава къса мисъл.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Очакване на проблеми !!!

Мнение от LVitchev »

славе написа:Ех,Пол,Пол от къде идва това Пол,от вече полудел,или тепърва
полудяващ.
Човека се опитва да се вдигне шум за нашата безопасност,ти ларви ти в главата.
Как въобще ти мина такава къса мисъл.
Славе,проблема е в това че с тоя очилатко си имаме стара дрязга,която явно още му е трън в задника и сега се опитва да каже нещо и да ме засегне :lol: :lol: :lol: Аз обаче съм далече от дребните хорски заяждания и рядко оставам длъжен и то само тогава когато съм крив,премълчавам :mrgreen: Остави го да се развива като човек,че явно му трябва време :wink: Човещината явно не е зададена в гените му,а и като си помисля че е счетоводител,познай за каква пинтия ще става въпрос :lol: :lol: :lol: А може и да греша :fish1: :fish1: :fish1:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Очакване на проблеми !!!

Мнение от max »

колко от нас имат капитанско?

докато не се реши този ПРОБЛЕМ нищо няма да се промени. във всеки язовир или в морето трябва да се проверява постоянно - свидетелство , документи за лодката и оборудване, само тогава ще има промяна. мога да се хвана на бас че минимум 1/2 от хората с лодки четящи или пишещи тук не знаят елементарни неща , включително и какво спасително оборудване са длъжни да носят

добро впечатление ми прави че в последните година две на морето се упражнява някакъв контрол, но по язовирите е пълна анархия

за разум и етика в риболова въобще не може да се говори, всеки действа сам за себе си обикновено пречейки на другите. преди 10 тина дни един калъф мина на 5 метра пред лодката ми , НАПРЯКО - аз влачех и той също!!!??? казвам му "какво правиш бе - ще ти скъсам примамките" а той " забави, забави" да ви кажа честно направо спрях , а трябваше да дам газ
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Очакване на проблеми !!!

Мнение от горан »

Малоумници, колкото щеш по язовирите.Преди две седмици, един такъв малоумник ми мина през едната линия глисирайки, винта му закачи конеца събра го и онзи май се усети намали малко, но уплаши ли се какво и пак даде газ и си замина със цялата линия /130 м. плетеняк барабар с воблера/ . Направо ми причерня и добре, че преброих до 10 пък и беше с жена в лодката, щото ако бях тръгнал след него щях да го настигна и щеше да има удавени.
А инак такива с малки яхтички, които минават на три метра от теб с пълна газ и вдигат по метър вълни бол :x
Аватар
valkata34
Мнения: 312
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 10:49
Риболов: тролинг

Re: Очакване на проблеми !!!

Мнение от valkata34 »

Има всякакви титуляри ти го виждаш от далеч,че влачиш срещу него или той срещу теб,сменяш курса така, че на него да му е удобно с риск да си закачиш воблерите той на брега ще те изкара.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Очакване на проблеми !!!

Мнение от LVitchev »

Мах,и това ще стане,няма мърдане и бягане,въпрос на време е да се въведат изисквания за ползуване на лодки във вътрешните водоеми.това което става,няма как да продължава до безкрайност !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Vapi
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 14:10
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път

Re: Очакване на проблеми !!!

Мнение от Vapi »

И като се въведат изисквания какво ? Нима няма изисквания за управление на автомобил ? И ..... масова касапница по пътищата.
И малко извън темата или по скоро точно в нея. Човекът бил счетоводител, дайте да го напсуваме дружно. Толерантност а ? Счетоводител с лодка и то с очила - газене му е майката, къде е тръгнал мамка му счетоводителска,
По склона на връх Фудзи бавно пълзи охлюв.
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Очакване на проблеми !!!

Мнение от max »

Vapi написа:И като се въведат изисквания какво ? ...............
поне някой хора ще знаят основни неща за управление, разминаване и сигурност. като имаш книжка за кола поне знаеш за какво са светофарите и знаците
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Очакване на проблеми !!!

Мнение от Marco Polo »

LVitchev написа:въпрос на време е да се въведат изисквания за ползуване на лодки във вътрешните водоеми.
Изискванията си ги има открай време. Просто няма кой да следи за тях. Няма и да има, защото щата на ИзпълнителнаАгенцияМорскаАдминистрация трябва да се раздуе неколкократно..
Ама когато някой пита дали за мотор , сложен на малка лодка се иска капитанско за Дунав - десет човека се счупват да му викат "Карай бе, кой ще те проверява!" А когато кажа, че и за 2 кс се иска свидетелство, та ако ще и в езерото в Дружба да го кара - изкарват ме луд.. Мдааа...
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Очакване на проблеми !!!

Мнение от LVitchev »

Vapi написа:И като се въведат изисквания какво ? Нима няма изисквания за управление на автомобил ? И ..... масова касапница по пътищата.
И малко извън темата или по скоро точно в нея. Човекът бил счетоводител, дайте да го напсуваме дружно. Толерантност а ? Счетоводител с лодка и то с очила - газене му е майката, къде е тръгнал мамка му счетоводителска,

Както и на него му казах предния път,хлебарките взеха да се измъкват от канализацията :lol: :lol: :lol: Дреме ми за счетоводителчето,човек или има мозък или не,та ако ще да е и президент.Тъпаци с купени дипломи,с кофа да ги ринеш,и вечно ще кажат нещо,което и кьорав да си,разбираш че човека написал го е тъп като на слон задника.Надявам се,ако не си му двойник,да си седиш на задника и да си пишеш по темата,не е нужно да ни показваш колко си умен :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ако искаш,кажи как да се спре това нещо по водоемите,за пътищата си има КАТ :twisted: :twisted: :twisted:

П.П Маре,аз вече се обадих за курсовете и чакам да ми кажат кога да отивам.Ще си го искарам като бял човек,макар да имах стотици възможности до сега,просто ги подминавах като всеки Българин.Прав си,всички сме професори и хитреци,все гледаме да минем метър,но аз ще си го мина тоя курс че да съм готов когато въведат изискванията :lol: :lol: :lol: :fish5: :fish5: :fish5: :fish5: :fish5: :fish5: :fish5:
Последно промяна от LVitchev на Вто Юли 12, 2011 0:03, променено общо 1 път.
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
jagger1
Мнения: 3185
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 755 пъти
получил Браво: 1184 пъти

Re: Очакване на проблеми !!!

Мнение от jagger1 »

Много си прав Любо. Ама във всичко. Само ще добавя, че същите тези недоразумения, движещи се с бясна скорост с джетове и моторници, без да спазват поне елементарни правила при возенето с лодка или джет, та те - същите тези са със същото поведение и на пътя с колите си и моторите си. Ама абсолютно същото поведение. Не зная какво демонстрират - сигурно избиват някакви комплекси за малоценност, като си мислят, че ще впечатлят някого с неразумното си каране и екстремното си поведение. А сигурно и някоя гънка им липсва - или се е изправила, или не я е имало никога в главите им. Та хората, които спазват правилата на поведение - те си ги спазват. Но как да накараме онези - недоразуменията да бъдат по-толерантни и да спазват някакви правила?

п.п. Аз сериозно съм се замислил от десетина дни да си монтирам една силна сирена на "надувничето" ми, защото само преди десетина дни едно такова недоразумение с джет щеше да мине директо през мен с мръсна газ, влачейки един скиор на два пъти в рамките на един час. Глупакът изобщо от тръгването до приближаването му до мен не погледна напред, а гледаше назад към скиора. Бях се отписал от този свят. С мойта 30 либрова електричка бях напълно безпомощен.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Очакване на проблеми !!!

Мнение от LVitchev »

jagger1,имам лоша новина за теб приятелю,скоро няма как да стане,да ги откажем от шибаните им надувки по водоемите.Аз,също карам бързичко но винаги се придържам горе-долу около разрешените норми по пътищата.С две ръце съм за драстични мерки по въпроса,нищо че по някога превишавам определената норма :idea: :idea: :idea: Що се отнася до водоемите,стриктно се съобразявам с лодките и гледам да минавам на растояние от тях и да не им преча.Никога не си правя безцелни миткания по водоемите,винаги ако се местя на друго място,само тогава карам бързо и пак наблюдавам околните и гледам да минавам на далече особено от кльонкащите колеги.Е,ако е в някои ръкав,как да мина по поляната или през скалите,тогава пак минавам възможно по-далече от него и с риск да си потроша мотора в скалите примерно.Слагай тромбите и дано те чуят,ако не те виждат :lol: :lol: :lol: :wink: Желая ти,без аварийно плаване приятел :fish3: :fish3: :fish3:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
jagger1
Мнения: 3185
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 755 пъти
получил Браво: 1184 пъти

Re: Очакване на проблеми !!!

Мнение от jagger1 »

Пред дилема съм Любо: сирена или гаубица. мисля, че с гаубицата имам по-голям шанс и да оцелея, и да ме чуят от дистанция (поне, ако не уцеля директно) :lol: :lol: :lol: Само ми е жал за водолазите :lol: :lol: :lol: :fish3: :fish3: :fish3:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”