идея, предложение, препоръка

Книга за препоръки и оплаквания.
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: идея, предложение, препоръка

Мнение от colorcore »

joro_olyмпус,
не, благодаря, не мисля да те хващам за воблера нито другаде! Това, което търсих, намерих. А освен него и друго намерих, което не търсих. Но тапиите за образование бяха последното, за което бих се сетил, хубаво, че има кой да напомни!
Само не разбрах какво те заболя, разпозна себе си ли, що? Не съм искал да се заяждам с никого и не го правя. И не, няма да ти мътя водата, спокойно, твоите гьлове не ги знам и няма да дойда там! Но пък, ще ти кажа наслука!
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: идея, предложение, препоръка

Мнение от joro_olyмпус »

:D :D :D Не се засягай - нищо лично! :wink: Да, разпознах себе си, който контактува всячески и обменя личен опит абстрахирайки се от академичното си образование и с простите българи и цигани риболовци. Опитът и познаването на водоема споделен с местните аборигени често води до особени риболовни сполуки :D :D :D Никога не подценявай чичо на село - дип, че изразните му форми се изчерпват до диальект и 4 отделение. :wink: :D

П.П. Впрочем темата ти е много интересна и се надявам да се развие, въпреки че този въпрос е повдиган многократно тук. :D
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: идея, предложение, препоръка

Мнение от Мунчо »

joro_olyмпус написа:...Тук не сме клуб на интелектуалци - докоснати от "Великият Дух" или кръгът "Мисъл"...
Ае-е-е-е-е, Жоре, без подобни крайни мнения, много моля! :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: идея, предложение, препоръка

Мнение от colorcore »

Не, не! Не се засягам, всяка критика при/към мен е добре дошла, уча с удоволствие!
И с удоволствие ще продължа разговора!

Добре, според вас една такава малка таблица с прости примери не би ли била от полза?
В която, колеги, Бай Рибаря от село Язовирово, ако щете, които се съмняват, как аджеба се пише т`ва сега, да могат да погледнат, да видят, например, че няма такива глаголи, които завършват на -ЪТ?

И разбира се, че ако все пак искат да напишЪт и натъртят, че са от северна България (аз съм роден там) те винаги могат да го направят като напишат Ъ (главно ъ). От това текстът няма да стане по-малко интересен, може би напротив! Даже съм убеден в това, няма да натрапвам известни факти за серифни и други шрифтове и изледвания доказали, че човек не чете буквите в думите, а целите думи... и по този начин, с такива главни букви не на място читателят би бил забавляван и така освен със съдържание?! Разбира се, че последното е силно индивидуално...
Аватар
Vincent Hanna
Мнения: 1427
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 12:47
Местоположение: Пазарджик
дал Браво: 99 пъти
Обратна връзка:

Re: идея, предложение, препоръка

Мнение от Vincent Hanna »

colorcore написа:Здравейте ................................................................................................................................................................................................

Съгласен съм, но пусни едно риболовно репортажче. Едно, че сме риболовен форум, друго да дадеш личен пример.
nase_to
За рибаря лошо време,луда жена и силна ракия няма!!!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: идея, предложение, препоръка

Мнение от LVitchev »

Всеки гледа да напише бързо,това което иска !!! Бай Рибар от Язовирово му дреме на чаушана какво е написал и кои как ще го разбере и приеме :lol: :lol: :lol: Бай Рибар може да пише като простак,обаче пък да е приятел и Човек с главно Ч :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Така че,направи таблица щом ти се занимава,наистина ще има хора,които биха се възползвали от нея а и такива,които ще ти теглят една майна заради труда които си положил :lol: :lol: :lol: Ако още не ти е увряла главата,прави таблицата.Ако пък ти е увряла,ти тегли по една майна на всички ни и така,до края на света :mrgreen: :lol: :wink: :wink: :wink: :fish6: :fish6: :fish6:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: идея, предложение, препоръка

Мнение от Plat1ka »

Аз пък вчера бях приятно изненадат от някаква опция на мозилата. ЗНачи пиша си от работата на БГ Фонетик и мозилката ми подчертава няколко думи с червено. Загледах се в две три от тях и видях, че съм разменил местата на буквите. Така правя защото ръцете ми пишат бързо и някой от пръстите стигат буквите преди други аве мацаница и се налага да преглеждам после да няма грешки. Та с помощта на мозилата пуснах отговора си без да имам думи с разменени букви. Довечера като ида на работа ще пробвам умишлено да направя правописни грешки да видя до колко Мозилата ги улавя.

Аз невиждам с какво толкова колегата разбуди страстите. Като си чета първите мнениея във форума и ме е срам, че аз съм ги пускал. Бъкат от грешки ама тогава беше ерата на Мирк и Скайп и букви като Ъ или къде е О или У нямаше значение. За запетайките да не говорим. Още ми е трудно да свикна да ги поставям навсякъде, където е нужно. Та от форума освен, че израстнах супер много като риболовец, четейки репортажите на по-добрите от мен, доста се стараех да пиша по-грамотно за да не се излагам пред колегите. Налагало ми се е докато си пиша даден пост за дума, която не съм сигурен как се пише да проверявам в гоогле и речници. Но всичко е въпрос на желание.

Баг едикойси от Язовирово може и да няма как да се оправи толкова добре с копютрите като мен и да търси правилното изписване на думите в интернет но тук има и хора, които откровенно ги мързи да пишат грамотно и за мен това е проява на лош вкус. Има безброй много примери. Та ако колегата направи такава таблица. Макар и да невиждам къде може да бъде поставена тя. Сигурно би спестила на някой като мен да рови в Гоогле за определени думи.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: идея, предложение, препоръка

Мнение от LVitchev »

АзИ,съм проЗто момче,и на мен ми се налага да поправям грешно написани думи.Няма смисъл от таблица,Гугъл Хром също подчертава грешните думи както Мозилата,ама късно си го видаял :idea: :idea: :idea: Що се отнася до Бой Рибар,ще му е трудно да го накараш да инсталира нещо ново,човека едвам се оправя с ИЕ,камо ли тепърва да се учи да борави с други браузери.Пак се върнахме в начална позиция,така че,просто няма смисъл да дъвчем едно и също сто хиляди пъти :idea: :idea: :idea:

ако аз и ти се справяме със всичко свързано с проблемите по програми и Уиндоус /аз поне се оправям със всичко/ хората си носят компютрите на майстори да им качват програми,да преинсталират операционната система и т.н.Дай да не умуваме проява на лош вкус ли е или че хората просто толкова си могат !!! Такива са фактите,които иска поправя,които не може или не иска,нито ще го накарате,нито ще седне тепърва да зубри.Кауза Пердута,както каза Магарко Половия :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink: :wink: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: идея, предложение, препоръка

Мнение от Павел Иванов »

Хъ , хъ , Петърчо , аз кът пишем обикновено Мозилата ми е нашарила барем полвината текст у червено вълнообразно ама тва щот тъй ме кефи , да ми е шарено кът у дискотека :mrgreen: Е го , у случая ти си внимавал и пак си написал баг увнаместо бат едикойси :wink: Его и разбирачо Любе :wink: И он от оня ден спре да слага на сичките думи де са у мн.ч. й накрая ама и он ся почва новото изречение с малечка буква и пише със увнаместо с пред всичко :twisted: Те , ако ви праи фпечатление даже аз не спазих "пълният" член по-горе , разяснение :
- кой ?
- разбирачът
- демек разбирачът правилно а разбирачо не :idea: :lol: :lol: :lol:
В много от случаите начина на писане и изразяване на даден човек некъде си , има за цел да оформи неговата индивидуалност . Та така си мисля аз :D


пп - инак адски съ дразна га некви посерковци , при това ученици , пишат мега неграмотно и на латиница като се мислът че тъй са по-мъже нек`си .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: идея, предложение, препоръка

Мнение от LVitchev »

Дам,така е Павле,всеки трябва да разбира от нящо :mrgreen: Ти от Шимама и Дайби,азе съм цар на граматиката :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Bistraki
Мнения: 1823
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 14:35

Re: идея, предложение, препоръка

Мнение от Bistraki »

Мили преатели,

Прави ми впечатление, че всъщност грамотните хора могат да си позволят да се "лигавят" и "пишат разговорно" - (това е любимото на Круши :lol: ).

Поздрави,
'Worry is a waste of emotional reserve.'
Ayn Rand
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: идея, предложение, препоръка

Мнение от LVitchev »

Кажи им го прЕателко :lol: :wink: :wink: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: идея, предложение, препоръка

Мнение от Павел Иванов »

Уеуеееееее , Бистре , "лигльо" ли мъ нарече :roll: :roll: :roll:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: идея, предложение, препоръка

Мнение от ecoplast »

Павел Иванов написа:Уеуеееееее , Бистре , "лигльо" ли мъ нарече :roll: :roll: :roll:
не ве, разговорник...
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Bistraki
Мнения: 1823
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 14:35

Re: идея, предложение, препоръка

Мнение от Bistraki »

Павел Иванов написа:Уеуеееееее , Бистре , "лигльо" ли мъ нарече :roll: :roll: :roll:
Пу - пу, сакън, въх, заключ....
Викам, че си разговорен писател :D
'Worry is a waste of emotional reserve.'
Ayn Rand
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”